Zavrieť

Porady

Ako nainstalovat

Prosim o radu. Mam starsi notbook Toshiba a nedaju sa mi vnom prehravat DVD. Treba mi asi nainstalovat DVD koder. Prosim Vas ako sa to instlauje? Treba kupit nejaku kartu alebo je to uz v menu pocitaca?
Mam Windows XP. Niesom prvy majitel notbooku tak netusim ci to vobec fungovalo.

Dakjem za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    aglv Pozri príspevok
    Prosim o radu. Mam starsi notbook Toshiba a nedaju sa mi vnom prehravat DVD. Treba mi asi nainstalovat DVD koder. Prosim Vas ako sa to instlauje? Treba kupit nejaku kartu alebo je to uz v menu pocitaca?
    Mam Windows XP. Niesom prvy majitel notbooku tak netusim ci to vobec fungovalo.

    Dakjem za vsetky rady.
    No, veľa si mám toho neprezradil.

    V prvom rade - máš v tom NB prehrávač DVD, keď je starší? Ak nie, tak nie je čo riešiť.

    Ak tam máš DVD drive, tak aké DVD chceš prehrávať? Myslíš tým filmy na DVD alebo nejaké dáta uložené na DVD?

    Ak sú to filmy, je tiež otázne, či ide o klasické filmové DVD alebo či Ti to niekto napálil fo formáte DivX (s koncovkou .avi, alebo .mpg).

    Ak sú to klasické filmové dvd-čka, potrebuješ nainštalovať nejaký DVD prehrávač. Väčšina z nich sú trial alebo shareware verzie, treba na internete nájsť nejaký ,ktorý by bol free. Myslím, že by to išlo aj prehrávačom Windows Media Player. Staihni si najnvošiu verziu WMP11, tan by mal prehrávať aj DVD filmy.

    Ak pri vložení DVD do mechaniky sa spustí prehrávač, ale neukáže obraz, treba si z internetu stiahnuť najnovšie kodeky, napr. All-in-one alebo K-lite codec a nainštalovať ich. Potom Ti pôjde prehrávať aj filmy vo formáte .avi alebo .mpg.

    aglv je offline (nepripojený) aglv

    aglv
    Po vlozeni CD z filmom do notbooku mi pise ze vlozte disk , tak akoby som ho tam vobec nemal.
    Windows Media Player tam nainstalovany mam.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    aglv Pozri príspevok
    Po vlozeni CD z filmom do notbooku mi pise ze vlozte disk , tak akoby som ho tam vobec nemal.
    Windows Media Player tam nainstalovany mam.
    Vyzera to na klasicku pripad, ked v notebooku je len CD ROM drive, cize nie je sanca precitat DVD. Tipujem to aj z toho dovodu, ze je "starsi". Otazkou je co je starsi... (5 rokov je stary)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    aglv Pozri príspevok
    Po vlozeni CD z filmom do notbooku mi pise ze vlozte disk , tak akoby som ho tam vobec nemal.
    Windows Media Player tam nainstalovany mam.
    Tak počkaj, hore píšeš, že Ti to neberie DVD disky a teraz tam vkladáš CD. Tak čo Ti nechce načítať? DVD alebo CD?

    Najprv si pozri, čo je to za mechaniku. Či je to len CD ROM, alebo či by mala prehrávať aj DVD.

    Ak je to len CD mechanika, tak DVD na tom neprehraješ, nespozná disk.

    Ak Ti to nespozná ani len CD disk, tak bude pokazená mechanika.

    Ak je to DVD mechanika, a neberie DVD disky, tiež môže byť pokazená optika alebo mechanika. Lebo ak je to DVD drive, tak by malo rozpoznať akýkoľvek disk, nezávisle na jeho obsahu. Problém môže nastať pri prehrávaní obsahu, vtedy by to bol problém softvéru. Ak však disk vôbec nerozpozná, tak v softvéri to nebude. Ešte pozri v BIOSe, či máš mechaniku aktivovanú. Ak sa nevyznáš v BIOSe alebo Ti to nič nehovorí, nepýtaj sa čo to je, ale odnes to k niekomu, kto sa v tom vyzná. Takto cez poradu sa nedá naučiť pracovať s BIOSom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    scorp Pozri príspevok
    Vyzera to na klasicku pripad, ked v notebooku je len CD ROM drive, cize nie je sanca precitat DVD. Tipujem to aj z toho dovodu, ze je "starsi". Otazkou je co je starsi... (5 rokov je stary)

    Niekedy aj 2 roky je starý

    zahor je offline (nepripojený) zahor

    zahor
    Na dvierkach mechaniky by si mal mat loga ak tam nieje logo DVD (pod tym ROM, R/RW, R-DL alebo podobne) ale len compact disc rewritable. Tak mas smolu je tam len CD-ROM, ja ma NB z roku 2003 a bola tam combo mechanika CDRW/DVD-ROM prepalovala cd-cka a citala dvd-cka (ale uz sa snou hraju deti - odisla musela byt vymenena). ak mas kamosa co to vie a moze sa ti rypat v Notebooku okolo 3 000,- by stala CD/DVD prepalovacka aj s napalovanim dual layer ....8,5GB DVD.

    viktória37 je offline (nepripojený) viktória37

    Vylúčený člen viktória37
    Chcem vás poprosiť o radu ja DVD mechaniku mám,máme počítač a Windows XP Home.V počítači je nejaký prehrávač ZOOM Player /týmto veciam nerozumiem inštaláciu robil kamarát/ no pri vložení DVD mi napíše že nieje kompatibilný.

    viktória37 je offline (nepripojený) viktória37

    Vylúčený člen viktória37
    Veľmi pekne ďakujem mám to už nainštalované. Ešte by som sa chcela spýtať ako to na porade chodí všimla som si že táto téma je z roku 2007 dostala som sa k nej cez vyhľadávač,alebo som mala založiť novú tému aby mala aktuálny dátum? Čo v prípade, že nenájdem to pravé kľúčové slovo ale téma už existuje som členom len od dnes ďakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    viktória37 Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem mám to už nainštalované. Ešte by som sa chcela spýtať ako to na porade chodí všimla som si že táto téma je z roku 2007 dostala som sa k nej cez vyhľadávač,alebo som mala založiť novú tému aby mala aktuálny dátum? Čo v prípade, že nenájdem to pravé kľúčové slovo ale téma už existuje som členom len od dnes ďakujem
    Chválim ťa, že sa pýtaš a necháš si poradiť.

    Najlepšie je najprv si skúsiť vyhľadať podľa kľúčových slov. určite ti nájde zopár podobných tém. Tie si pozri, či tam podobná alebo tá istá otázka nebola zodpovedaná. Ak nenájdeš odpoveď na tvoj problém, tak máš 2 možnosti. Ak je tvoja otázka v súlade s názvom témy - ako táto, ktorú si zadala, tak kľudne môžeš pridať otázku do témy, aj keď téma bola založená dávnejšie (niekedy rady v téme sú aktuálne aj po rokoch).

    Ak otázka nemá žiadny súvis, alebo keď nenájdeš tému, ktorá by mala súvis s otázkou, môžeš založiť novú tému - ale pozorne vyber sekciu, v ktorej založíš novú tému (príslušní poraďáci pozerajú tie "svoje" sekcie a ak to zaradíš do inej, môže sa stať, že si ju nevšimnú tí, ktorí sú v tej sekcii odborníci).

    Ak si nikto nevšimne otázku deň - dva, nezadávaj ju znovu, ale v tej istej téme pridaj nový príspevok s textom "Posúvam..." (napr. tu) a tým sa dostane znovu na začiatok najnovších príspevkov.

    Vitaj.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky


    moje pradacka cast srdca zaplesala pri tejto uzivatelke

    dakujem ze si vniesla do tohto ponureho sveta ignorantov aspon svetielko nadeje

    pani a damy mozte si brat priklad (skoda ze tu nieje smile bravo tebe by patril)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.