Zavrieť

Porady

Co pri odstupeni od odoberania uz zaplatenej sluzby

Zdravim.
Mam problem.. Dodavatelovi platim za sluzbu na rok dopredu. Teraz, v podstate uprostred zaplateneho roka, som chcel od poskytovania odstupit s tym, ze my vrati peniaze za mesiace, pocas ktorych mi sluzbu neposkytoval. On vraj ale ze to nejde.. Nemame uzatvorenu ziadnu zmluvu, je to v podstate len na zaklade objednavky. Nejde mi do hlavy, preco by mi nemohol vratit peniaze za sluzby, ktore nevyuzijem..
Viete mi niekto pomoct prosim? Presiel som obchodny zakonnik, tam ale o tomto ani zmienka, a neviem v ktorom zakone mam pokracovat..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Uzatvorili ste ustnu zmluvu, tak na com ste sa dohodli, plati.
    Moze byt ale problem, ze ste sa nedohodli na odstupeni atd., takze si neviem predstavit, ako to chcete teraz riesit. Nehovoriac o tom, ze to nemate pisomne.
    Pisomna je asi iba objednavka, takze dodavatel ma vyhodu, ze ma nieco v ruke.

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    treba zistit a aku zmluvu vlastne ide ? tiez som zvedavy, ci by zmluvna strana vobec mohla nejako dokazat, ze medzi vami bol zalozeny nejaky zmluvny vztah a s akym obsahom. treba viac informacii na detailnejsiu radu.

    bubo277 je offline (nepripojený) bubo277

    bubo277
    Jediny nas vztah je, ze sme potvrdili objednavku cez internet. Maju pri potvrdeni spomenute nejake podmienky, zial vsak nic co sa tyka platby, ci odstupenia. No a ze platim za sluzbu rocne (da sa aj mesacne, ci stvrtrocne). Klasicka zmluva s uvedenymi stranami a pod. ani nebola uzatvorena.. Momentalne sluzbu vyuzivame prakticky na zaklade faktury, kde je uvedene poskytovanie sluzby od ...2007 do ....2008.

    Co pri odstupeni od odoberania uz zaplatenej sluzby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.