Zavrieť

Porady

živnosť mám a chcem aj s.r.o.

niekolko rokov podnika na zaklade zivnostenskeho listu, teraz chcem zalozit s.r.o., kde bude este jeden kamarat ale ako tichy spolocnik. vo svojom podnikani chcem pokracovat na zaklade zivnosti, a chcem sa preto spytat, ci mozem tu zivnost pouzit na zalozenie s.r.o, v ktorej budem podnikat s inymi vecami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Zivnost je len opravnenie podnikat, takze nemoze byt pouzita vobec na nic, iba ta opravnuje podnikat. Nemozes ju pouzit na zalozenie sro a podobne veci. Ale mozes na zaklade nej podnikat napriklad
    Srocku ber ako dalsiu, umelo vytvorenu osobu. To znamena, ze ak ta osoba chce podnikat, musi mat tiez na to opravnenie.

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    co sa tyka veci pozucitych nap odnikanie, je vylucene aby tu istu vec vlastnil zivnostnik aj s.r.o. sucasne. je mozne iba podielove spoluvlastnictvo. alebo si zivnostnik bude jednoducho fakturovat prace urobene pre s.r.o.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    A vie už niekto, ako to bude fungovať, keď bude mať jeden podnikateľ jednu živnosť? (dnes som to počula v rádiu) To bude musieť mať napr. aj 3 ŽL ak bude mať 3 činnosti? Na každom bude iné IČO? Čo potom s účtovníctvom? Nie je to trochu nedomyslené?????? Alebo bude môcť prevádzkovať iba jednu činnosť?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Fany Pozri príspevok
    A vie už niekto, ako to bude fungovať, keď bude mať jeden podnikateľ jednu živnosť? (dnes som to počula v rádiu) To bude musieť mať napr. aj 3 ŽL ak bude mať 3 činnosti? Na každom bude iné IČO? Čo potom s účtovníctvom? Nie je to trochu nedomyslené?????? Alebo bude môcť prevádzkovať iba jednu činnosť?
    IČO bude jedno.
    Len za každú živnosť=živn. list zaplatí žiadateľ o živn.list príslušný poplatok. V ČR to majú už dávno.

    živnosť mám a chcem aj s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.