Zavrieť

Porady

neplatené voľno

Dnes mi kolegyňa oznámila, že ide od 1.5.2007 do 31.12.2007 do Anglicka a berie si neplatené voľno. Šéf s tým súhlasil. Aké všetky povinnosti mám ako mzdová učtov. s týmto úkonom? Čo to pre nás znamená?
Usporiadat
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Ja skôr pridávam otázku,
odvody počas neplateného voľna sú mi jasné. Ako je to so zápisom počtu kalendárnych dní v mesačnom výkaze poistného (odratávam?) detto ako je to zo zápisom do ELDZ.
Ďakujem.

Prosím, mrknite mi na to.
(SW Pohoda do výkazu vypĺňa počet kalendárnych dní, akoby robil celý mesiac, ale pokiaľ viem, na ELDZ by sa tie dni mali vyňať)
Ďakujem
Naposledy upravil atka4 : 31.05.07 at 08:54
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

atka4 Pozri príspevok
Ja skôr pridávam otázku,
odvody počas neplateného voľna sú mi jasné. Ako je to so zápisom počtu kalendárnych dní v mesačnom výkaze poistného (odratávam?) detto ako je to zo zápisom do ELDZ.
Ďakujem.
Doba neplateného voľna je prerušením dôchodkového poistenia, preto sa v ELDP nevuvádza. Takže v ELDP za rok 2007 bude uvedená len doba od 1.1.2007 do 14.5.2007 a k tomu príslušné údaje - kal. dni trvania poistenia, vymeriavací základ za toto obdobie atď..
Ak je niekto na neplatenom voľne celý mesiac, tak do výkazu sa neudáva. Ak len časť mesiaca, tak sa udávajú len kal. dni trvania poistenia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať