Zavrieť

Porady

Vlastnenie viacerých s.r.o -čiek

Prajem príjemný deň všetkým členom Porady :-) Ako živnostník sa snažím rozbehnúť svoju firmu a ako každý neskúsený začiatočník robím množstvo chýb,na ktorých sa snažím poučiť. Každý neúspech ma posúva dalej a naberám nové poznatky a skúsenosti. Momentálne ma zaujíma téma s.r.o. Chcel by som vás poprosiť o rady,ktoré sa týkajú tejto témy. Konkrétnejšie sa zamýšlam nad tým,že ak má jedna s.r.o. viac predmetov podnikania a možno aj viac prevádzok,alebo je lepšie rozdeliť to na viac eseročiek,t.j. každý predmet činnosti bude jedna samostatná s.r.o. samozrejme so spoločným konateľom .??? Zaujíma ma,či je tam nejaká možnosť vzájomného "prelievania" penazí a proste či a aké sú z toho výhody ?? Neviem o tom skoro nič,takže vám ďakujem za každú informáciu a radu!! :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    tak jedna z veci, ktora by ta urcite zaujimala je, ze nemozes byt jedinym konatelom vo viac ako 3 s.r.o.ckach.

    kazda firma musi mat vlastne uctovnictvo.
    prelievanie penazi - neviem presne ako to myslis, no do istej miery to mozne je, pokial su pod nejakym holdingom a ten je aj spolocnikom.

    a predmet podnikania = nova s.r.o. -- asi chces odclenit tieto zaujmy voci verejnosti. no vo vztahu s inymi P.O. alebo F.O.-podn. je to jedno..
    ked mas len jednu, podavas menej DP

    hasho1 je offline (nepripojený) hasho1

    hasho1
    Ďakujem za informácie. Dostala sa ku mne ešte jedna informácia,týkajúca sa vlastnenia dvoch s.r.o-čiek ,jedna je platca DPH a druhá nieje. Cez tú prvú sa dá nakupovať tovar a cez druhú tento tovar predám konečnému zákazníkovi. Zaujímalo by ma,ak to takto funguje,ako sa ten tovar preobchoduje z tej prvej do druhej s.r.o ? Viete mi s týmto poradiť ? Dakujem :-)

    Vlastnenie viacerých s.r.o -čiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.