Zavrieť

Porady

Infračervvené vykurovanie

Pozdravujem Vás.Rad by som zrealizoval vykurovanie infračerveným žiarením konkrétne produktmy firmy FENIX. Ak máte niekto skúsenosť s touto značkou prosím Vás o vaše rady a postrehy. ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Tiež ma to zaujíma

    Zdá sa mi že to bude v budúcnosti lacnejšie než plyn, záleží to od spôsobu výroby tepla. Elektrické vykurovanie je najdokonalejšie regulovateľný vykurovací systém s najmenšou mernou spotrebou energie.

    Všeobecne platí, že v krajinách s prevažujúcou výrobou elektrickej energie z pevných palív a zemného plynu je elektrické vykurovanie len doplnkom v rozsahu cca. 10-15% vykurovaných objektov, v krajinách s prevažujúcou výrobou energie z jadra, prípadne obnoviteľných zdrojov energie hrá elektrické vykurovanie veľmi významnú rolu - v krajinách ako je Švédsko, Nórsko, Fínsko a Francúzsko je elektrické vykurovanie dlhodobo hlavným vykurovaním mimo blokovej zástavby a je ním vykurovaných 30 a viac percent objektov pre bývanie.
    V posledných štyroch rokoch je, vzhľadom na liberalizáciu trhu s elektrinou, citeľný trend k posilovaniu významu elektrického vykurovania aj v ďalších krajinách.

    Infračervvené vykurovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.