Zavrieť

Porady

Porovnanie mzdových SW

Dobrý deň,
vedeli by ste mi poradiť, či existuje nejaký dokument, alebo stránka, kde sú prehľadne a na jednom mieste porovnané jednotlivé mzdové SW?
Ak nie, na aké veci sa mám zamerať, keď budem skúšať demo verzie? Mzdu vypočítajú všetky predpokladám, ale neviem odhadnúť čo by mi časom mohlo začať vadiť, alebo naopak ocením.
Ešte som so mzdovým programom nerobil, malo by ísť o cca 10 výplat mesačne...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    neviem ti poradit kde najst porovnania nic take som nenasiel co by malo vypovedaciu hodnotu. Ale mozem ti poradit pri mzdovom programe sa zamerat hlavne: - aktualizacie vzdy platna legislativa - zaskolenie do systemu - dostupnost pobociek - vystupne zostavy - podpora elektronickeho zasielania vykazov - pocet zakaznikov ktory ten system pouzivaju - celkove sluzby. To by mna zaujmalo najviac
    Ďakujem za odpoveď.
    Myslím, že som si na nete urobil celkom solídny prieskum. Úspech niektorých tých systémov je asi podmienený aj ich nízkou cenou, takže počtu zákazníkov budem asi venovať menej pozornosti. Ten ročný náklad nie je až taký vysoký, si myslím, aby sme pre úsporu niekoľko sto korún "trpeli" každý mesiac pri spracovaní miezd. Čiže mi z toho vychádza podpora, zaškolenie, výstupné zostavy, elektronické zasielanie výkazov, aktuálna legislatíva.
    Ďakujem, veľmi si mi pomohol.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    martin5577 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Myslím, že som si na nete urobil celkom solídny prieskum. Úspech niektorých tých systémov je asi podmienený aj ich nízkou cenou, takže počtu zákazníkov budem asi venovať menej pozornosti. Ten ročný náklad nie je až taký vysoký, si myslím, aby sme pre úsporu niekoľko sto korún "trpeli" každý mesiac pri spracovaní miezd. Čiže mi z toho vychádza podpora, zaškolenie, výstupné zostavy, elektronické zasielanie výkazov, aktuálna legislatíva.
    Ďakujem, veľmi si mi pomohol.
    Ja mám software od Krosu a musím povedať, že je veľmi dobrý. Predtým som mzdy nikdy nerobila a s týmto softwarom to nie je problém. Hlavný dôvod prečo som sa ja preňho rozhodla je v tom, že okamžite reagujú na zmenu legislatívy a zapracúvajú ju do programu. V predchádzajúcej firme nám robili mzdy pomocou MRP a viem, že pri zmenách zákonov bol dosť problém s novými verziami softwaru. Možno sa to odvtedy už zlepšilo, ale ja som s Krosom maximálne spokojná
    Ďakujem za odpovede.
    Rád by som sa Vás ešte opýtal, či máte skúsenosť s používaním mzdového SW od jedného výrobcu a účtovníctva od druhého. Či si myslíte, že je to vôbec vhodné pri malej firme s 10 zamestnancami.
    Dopredu ďakujem.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Ja mám na PAM program firmy Sunsoft a som s ním veľmi spokojná. Tiež zapracuvávajú leg. zmeny do nových verzií a na program sa dá 100% spoľahnúť. Najlepšie je, podľa mňa, mať programy od jednej firmy. Až mač PU, tak prepojiš PU a PAM a účtovanie je rýchlejšie

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Rozdiel je len v zaúčtovaní miezd do PU. Ja mám dva rôzne. Nie je to najideálnejšie, ale mohlo by to byť aj horšie. Mzdový soft by ti mal vyhodiť predkontácie, ktoré len prepíšeš do druhého. V ideálnom prípade postláčaš len pár tlačidiel.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Tiež si myslím, že je to len o tom, čo očakávaš od softwaru. Ak potrebuješ urýchliť prácu, tak je pre Teba lepšie mať oba soft. od jednej firmy, pretože väčšina z nich je prepojená a navzájom dokážu spolupracovať. Ak to však nepotrebuješ, stačí ti taký mzdový software, z ktorého si vytiahneš zostavu, ktorú potom zaúčtuješ do PÚ.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    martin5577 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede.
    Rád by som sa Vás ešte opýtal, či máte skúsenosť s používaním mzdového SW od jedného výrobcu a účtovníctva od druhého. Či si myslíte, že je to vôbec vhodné pri malej firme s 10 zamestnancami.
    Dopredu ďakujem.
    Robi ekonomiku pre viacero firiem. Pri malej firme kde je 10 zamestnancov si myslim ze to nie je problem mat ine PU a iny mzdovy program. Na druhej strane ak mas moznost mat rovnaky tak je to len vyhoda. Ale opakujem pri 10 zamest. to nie je ziadna tragedia.

    Porovnanie mzdových SW

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.