Zavrieť

Porady

Ako investovat cca 200 000?

Nejake to riziko sa da...skor ide o to aby to malo nejaky pravidelny vynos +-...dakujem
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Najlepsie je ich investovat do seba... alebo zaloz nejaku firmu. Ale ty mas na mysli asi cenne papieriky, vsak? Podla mna to ale nie je investicia. To je odlozenie penazi. Investovat bude ten kto ich poobracia!
0 0
Satyrius Satyrius

Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

Ok tak poupravim otazku. AKo ich ROZUMNE s miernym rizikom co najlepsie vyobracat?.....Nemam chut ist momentalne do firmy alebo podnikania.......
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

pozicat niekomu na 5 % mesacny urok a zabezpecit automobilom
0 0
Satyrius Satyrius

Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

teraz neviem to je vtip alebo priechodna vec? 10000 na mesiac a k tomu rucenie autom.......hmm teda nie ze by som bolo pesimista ale 5% asi moc nie? --kazdopadne dakujem o takej moznosti som ani neuvazoval
0 0
martaO martaO

martaO je offline (nepripojený) martaO

Počuli ste o platobnej karte s refundáciou?
Vlastníkom je banka. Podstatou je točiť peniaze na účte prostredníctvom terminálov v obchodoch, podnikoch a pod. a banka za to, že využívate túto službu refunduje časť z poplatkov jej zaplatených na Váš účet, ktorý ak necháte pracovať zhruba za 10 rokov dosiahne výšku 100% pravidelne sa mesačne otáčajúcich peňazí a potom si to môžete jednorazovo vybrať alebo nechať pravidelne mesačne vyplácať na účet a použiť ich. Je to super, zatiaľ ani jedna banka na slovensku nie je schopná urobiť niečo pre klientov ani žiaden bonus. Ja som si to dala. Inak investovať prachy na niečo, no neviem, zatiať sa mi zdá, že len v obchode ak je úspešný je zhodnotenie o cca 10%.....
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

martaO Pozri príspevok
Počuli ste o platobnej karte s refundáciou?
Vlastníkom je banka. Podstatou je točiť peniaze na účte prostredníctvom terminálov v obchodoch, podnikoch a pod. a banka za to, že využívate túto službu refunduje časť z poplatkov jej zaplatených na Váš účet, ktorý ak necháte pracovať zhruba za 10 rokov dosiahne výšku 100% pravidelne sa mesačne otáčajúcich peňazí a potom si to môžete jednorazovo vybrať alebo nechať pravidelne mesačne vyplácať na účet a použiť ich. Je to super, zatiaľ ani jedna banka na slovensku nie je schopná urobiť niečo pre klientov ani žiaden bonus. Ja som si to dala. Inak investovať prachy na niečo, no neviem, zatiať sa mi zdá, že len v obchode ak je úspešný je zhodnotenie o cca 10%.....
no veru ak mas dobry napad a v pravy cas s nim prides, vies zhodnotit dvoje prachy o niekolko desiatok percent, bez problemov
0 0
Satyrius Satyrius

Satyrius je offline (nepripojený) Satyrius

prosim vas priatelia nieco blizsie realite...mozno pre vas je tocenie kazdodenny chlebik ale pre mna je to spanielska dedina.....najde sa niekto...ale dakujem za kazdy prispevok....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

martaO Pozri príspevok
Počuli ste o platobnej karte s refundáciou?
Vlastníkom je banka. Podstatou je točiť peniaze na účte prostredníctvom terminálov v obchodoch, podnikoch a pod. ....
Len taka drobnost - za "tocenie" sa v tomto pripade povazuje nakupovanie, co teda vobec nie je to iste. To je ako ten stary (a nie bohvieako vtipny) vtip:
- "Drahy, dnes som usetrila 20.000,-"
- Ako??
- "Kupila som si kozuch za styridsat namiesto za sestdesiat."
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Satyrius Pozri príspevok
Ok tak poupravim otazku. AKo ich ROZUMNE s miernym rizikom co najlepsie vyobracat?.....Nemam chut ist momentalne do firmy alebo podnikania.......
Budem asi jediny, (mozno jediny na Slovensku) kto sa otvorene na internete prizna, ze bol taky SPROSTY a investoval do BMG a do Drukosu. Prisiel som o 500 litrov. A teraz pozor - Nie som za odskodnenie klientov nebankovych subjektov. Prave naopak. Ja by som mal tomu Majskemu este priplatit - taku lekciu si treba vazit - a vobec to nemyslim ironicky.

Peniaze, o ktore som prisiel som odvtedy uz niekolkonasobne zarobil potom, co som pochopil elementarne principy investovania. Jednoducho - v tej dobe som bol statny zamestnanec, mal som viacero zamestnani, tvrdo som pracoval, ale nebol som schopny prebrat zodpovednost za svoje financie na svoje plecia. Myslel som si, ze mam jedinu moznost - pozicat ich niekomu, kto dokaze "zazracne" investovat a kto mi ponuka, ze mi ich zhodnoti. Samozrejme - velmi sa mi nezdali tie vysoke uroky, ale nejako som nad tym "pre istotu" neuvazoval. Bol to taky sebaklam, z lenivosti - myslel som si, ze namam inu moznost - tak som tomu radsej veril.

V den, ked som sa dozvedel, ze peniaze neuvidim, som ostal prekvapivo kludny. Iba som si uvedomil, ze som hlupejsi ako male decko, ale v podstate som si povedal - ked som sa bez tych penazi obisiel doteraz, znamena to, ze sim ich vlastne nepotreboval - tym cela kauza BMG pre mna skoncila.

Vedel som, ze ale tymto dnom preberam zodpovednost za zhodnocovanie svojich penazi do vlastnych ruk. To riziko, ktore s tym bolo spojene nebolo o moc mensie ako v BMG. S jedinym rozdielom - v pripade, ze zalozite firmu a ono to "klapne" (optimisticky scenar) chodia peniaze na ucet naozaj Vam, a nie Majskemu a Frunimu.

Samozrejme - nie je to bez roboty. Clovek je tvor lenivy, preto by chcel sledovat zhodnocovania svojich aktiv priamo z pohovky. To vysvetluje fakt, ze ten Majsky a Fruni mali tolko "klientov". Bohuzial, z pohovky to nejde. Ak zverite svoje peniaze niekomu inemu (to je jedno, ci je to BMG, seriozna banka, investicny fond, obchodnik s diamantmi) tak mozu nastat 2 scenare_

1,) tento subjekt je neschopny, takze na konci je vystup typu: sorry, ale s tym sme neratali, nevyslo to. Mozno nabuduce.

2.) subjekt je schopny, vie zhodnotit peniaze, ale pretoze je schopny, najde sposob, ako si ponechat vsetok zisk (predsa by bol hlupy, keby sa on delil s Vami iba preto, ze ste mu pozicali peniaze.)

Kazde tri dni vola niekto a ponuka investovanie do fondov. Casto su to seriozne banky. Vzdy tvrdia: vynos je vacsi ako na uctoch. Ja sa vzdy opytam: a preco v tych fondoch nezhodnocujete peniaze klientov, ktori ich maju na uctoch? Ved ja si ich u Vas ulozim na ucet, Vy ich kludne supnite do fondu, ked je to take vynosne. No samozrejme - to nejde, pretoze banka nemoze riskovat realne (a vysoke) riziko, ze tie peniaze nezarobia ani na slanu vodu.

Jeden znamy, ktory ma strojarsku firmu, odbil takuto slecnu jednoducho. Povedal jej - tak potom vsetci prestanme robit a investujme do fondov.

Ak som povedal, blahorecim bohu, ze viedol pred par rokmi moje kroky do BMG. Inak by som sa nikdy nerozkyval a dnes by som sledoval kazde televizne noviny - ci uz teda pridaju tym ucitelom a zdravotnikom alebo nie....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tak už sme dvaja, čo to otvorene priznávame. Investovala som 10 x menej a tiež len zo zvedavosti. Všetko čo si napísal je tak. Ale Tvoja výnimočnosť je ešte v niečom. Si asi jediný štátny zamestnanec na Slovensku, čo tvrdo pracoval. Takže ja smekám.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nie celkom jediny. Poznal som zopar ludi, ktori pracovali minimalne tolko co ja a dokonca mali tu smolu, ze za to mali menej zalpatene. Inak - flakat sa da aj v sukromnej firme - teda - v niektorych sukr. firmach
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

ako uz tu bolo povedane - najvyssie vynosy sa daju dosiahnut len realnou vyrobou vo vlastnej firme
ak vsak podmienka je ze sa ti do toho nechce a chces mat v podstate pravidelny vynos, je tu jedna zaujimava moznost. NA zaciatku to vyzaduje trochu behaciek a papierovaciek ale potom to uz zaraba v podstate samo - je to mala vodna elektraren.
Na vhodnom toku s vhodnym spadom resp. malym vodopadom ju postav - vybav povolenia a elektrinu predavaj priamo do siete rozvodneho podniku. Vykup z alternativnych zdrojov je garantovany a je tam aj vyhodnejsia cena.
V podstate ak vsetko vybavis a vsetci naokolo suhlasia, je to viac menej bez rizika - problemy uz mozu sposobovat len technicke poruchy, alebo pocasie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak v tomto je veterna lepsia. Mam dobreho znameho, ktory prevadzkuje vodnu. Neviem, ci by sa vam chcelo tak kazdy druhy den chodit a cistit nahon od naplavenych konarov. Ale najvacsi problem asi bude, ze ani vodna ani veterna nie je za 200.000.
0 0
Dd25 Dd25

Dd25 je offline (nepripojený) Dd25

Dokážem ti poradiť, ak máš záujem napíš mi na môj e-mail:Zvak@centrum.sk
0 0
martaO martaO

martaO je offline (nepripojený) martaO

Tým točením som myslela platenie kartou v obchodoch a iných inštitúciách. Napr. pri obrate na karte 19000 mesačne po 3 rokoch máš nárok na refundáciu 640 Sk mesačne. Ak odrátaš poplatky tak ti zostane cca 340 SK. Ak tie prachy nevyberieš, ale necháš ich v banke pracovať, jedná sa o banku a nie nebankový subjekt aj platobná karta je klasická tak po 11 rokoch ti pribudne mesačne refundácia na kartu vo výške 19000, ktoré si môžeš vybrať buď naraz alebo to necháš na účte. Samozrejme za predpokladu, že tam budeš pravidelne mesačne dávať tých 19000 a aj ich použiješ na zaplatenie účtov za telefón, PHM, jedlo v reštaurácii apod.
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

misomiso Pozri príspevok
Tak v tomto je veterna lepsia. Mam dobreho znameho, ktory prevadzkuje vodnu. Neviem, ci by sa vam chcelo tak kazdy druhy den chodit a cistit nahon od naplavenych konarov. Ale najvacsi problem asi bude, ze ani vodna ani veterna nie je za 200.000.
co sa tyka vodnej - mam tiez znameho ktory ju ma a podobne problemy mava len obcas, zalezi ako je celkova stavba postavena a riesena
co sa tyka veternej - tam je velka nevyhoda s vhodnostou oblasti a hlavne nerovnomernost fukania vetra, pri vodnej je fungovanie a dodavky prakticky stabilne a preto to maju distribucky radsej
co sa tyka ceny - tak prijatelna stredne velka veterna elektraren sa da zaobstarat v cenach uz od 400 000/500 000
vodna sa da uz od tych 200 000
informacia o cene pochadza odtialto:
http://kultan.blog.sme.sk/c/62580/Pr...ci-Omsene.html
v diskusii pod clankom
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

martaO Pozri príspevok
máš nárok na refundáciu 640 Sk mesačne. Ak odrátaš poplatky tak ti zostane cca 340 SK. .
No nechem sa tu z nikoho a z nicoho vysmievat, ale z toho skutocne zbohatnes...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
No nechem sa tu z nikoho a z nicoho vysmievat, ale z toho skutocne zbohatnes...
Ja by som to bral len ako dalsi nazor alebo skor ako skutocnost/fakt, o ktorom nevie kazdy ..
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

martaO Pozri príspevok
Tým točením som myslela platenie kartou v obchodoch a iných inštitúciách. Napr. pri obrate na karte 19000 mesačne po 3 rokoch máš nárok na refundáciu 640 Sk mesačne. Ak odrátaš poplatky tak ti zostane cca 340 SK.
Toto je dobrý blud a nie fakt,taká karta neexistuje aby refundovala 3,3 % z minutej sumy, to % je výrazne nižšie.Tie karty ktoré ponúkajú cash back majú dve nevýhody- ad1 sú to prémiové karty takže v bežných obchodoch sú zriedka akceptované a ad2 v niektorých krajinách pripočíta obchodník k sume nákupu % poplatku banke
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bepo Pozri príspevok
Toto je dobrý blud a nie fakt,taká karta neexistuje aby refundovala 3,3 % z minutej sumy, to % je výrazne nižšie.Tie karty ktoré ponúkajú cash back majú dve nevýhody- ad1 sú to prémiové karty takže v bežných obchodoch sú zriedka akceptované a ad2 v niektorých krajinách pripočíta obchodník k sume nákupu % poplatku banke
Ale nakoniec kazdy je spokojny. Aj obchodnik, aj banka, a aj klient, pretoze sa domnieva, ze zbohatol...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať