Zavrieť

Porady

splnomocnenie

Potrebujem napísať splnomocnenie na prevzatie nejakého dokumentu; čo musí toto splnomocnenie obsahovať? Inštitúcia vyžaduje aj overenie od notára, môže mi to dať overiť aj niekto iný, alebo si to musím dať overiť sama?
Ďakujem za pomoc!
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Aha, no ja som chápala z tých predchádzajúcich diskusií, že ako náhle mám GPM u jedného správcu dane, už mi nevezmú žiadnu inú PM.... Že ak mám iba PM na nejaké konkrétne veci, tak môžem mať hocikoľko. Ale ako náhle mám GPM, už nemôžem mať nič iné (môžu mať iba daňoví poradcovia). Asi som to teda nepochopila správne.

Takže v tom prípade, nemajú dôvod mi to nejako zamietnuť. Tak dúfam, že to zajtra bude, inač ich idem urgovať... O týždeň je 20-teho...
Podľa môjho názoru žiadny problém !
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Ono je to všetko o poučení pracovníčok na registrácii. Plná moc na elektronické podávanie je o úplne niečom inom a na základe §-17a ako nejaká generálna plná moc na základe iného §-u /číslo teraz presne z hlavy neviem/ . Toto keď sa im vysvetlí, tak nemôže to byť problém. Oni si niekedy radi zamieňajú niektoré pojmy, no treba im to poriadne vedieť zdôvodniť. Ja mám v PM uvedené na základe §-u 17a je plná moc udelená a že je to len na elektronické podávanie. Nebol s tým ani raz problém. Ešte je tam dôležitá veta, ktorá tam podľa poučenia registrátoriek nesmie chýbať /to sa týka konateľa alebo FO v prípade SZČO :
Zároveň vyhlasujem, že súhlasím, v zmysle § 23 ods. 6a/ Zákona č. 511/1992 Zb. so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle udelenej plnej moci
nesúhlasím. ak nie si advokát alebo daňový poradca platí toto:
ak mám gpm na zastupovanie jedného klienta na dú tak platí:
- elektronicky môžem podávať dokumenty so zep len tomu klientovi, od ktorého mám gpm. nikomu inému s toho istého dú.

ak chcem podávať elektronicky dokumenty na jednom dú 100 ďalším klientom, treba zrušiť gpm toho jedného klienta a mať pm od 100 + 1 klientov na doručovanie el. prostriedkami na tom jednom dú.

platí:
§9/3
(3) Daňový subjekt, jeho zákonný zástupca alebo jeho opatrovník sa môže dať zastupovať zástupcom, ktorého si zvolí a ktorý koná v rozsahu plnomocenstva udeleného písomne s úradne overeným podpisom alebo ústne do zápisnice u správcu dane. Ak nie je rozsah plnomocenstva presne vymedzený, považuje sa toto plnomocenstvo za všeobecné. V tej istej veci môže mať len jedného zástupcu. Zástupca koná osobne, ak z obsahu plnomocenstva nevyplýva, že za zástupcu môže konať aj iná osoba; na takéto konanie udelí zástupca inej osobe plnomocenstvo s úradne osvedčeným podpisom. Konanie inej osoby v rozsahu udeleného plnomocenstva sa považuje za konanie zástupcu.

a §10/2

(2) Zástupca môže zastupovať súčasne len jeden daňový subjekt u jedného správcu dane, ak nejde o blízke osoby; to neplatí, ak je zástupcom daňový poradca alebo advokát alebo ak ide o spoločného zástupcu, alebo ak zástupca splnomocnený na doručovanie doručuje jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov písomnosti elektronickými prostriedkami (§ 17a).
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Mám. A myslím práve od teba

To, že mám GPM u jedného správcu dane a chcem tam ďalšiu PM na el.podateľnu, musím sa sama priznať že mám GPM alebo oni to jednoducho zistia a nevytvoria mi väzbu pre el.podateľnu?
zistia to - registrátor to v systéme vidí
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tzv. generálna plná moc na všetky úkony spadajúce do pôsobnosti konateľa. Konateľ je tá osoba, ktorá je za spoločnosť oprávnená konať. A môže poveriť niekoho iného, aby v jeho mene konal. Doporučím, čím konkrétnejšia plná moc na jednotlivé úkony, tým lepšie.... vrátane dispozície s bankovým účtom spoločnosti vrátane zriadenia podpisového práva do banky pre splnomocneného. ´Podpis na PM úradne overiť, či na matrike alebo u notára.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Hľadám, ako by malo vyzerať splnomocnenie v prípade úmrtia spoločníka/konateľa spoločnosti, kým prebehne dedičské konanie, aby firma mohla ďalej bez problémov fungovať. Viete poradiť?
to splnomocnenie bude takto vopred vystavené?
to ja by som to riešila radšej prokúrou ..... už za života ustanoviť prokuristu, aby nebola v sro len jediná osoba.
1 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

konatel nemoze splnomocnit niekoho pre pripad umrtia, ked je niekto mrtvy znamena to, ze uz nemoze uskutocnovat pravne ukony, a teda ani nikto v jeho mene, je rozdiel opravneny dedic, ktory kona v zaujme doriesenia majetko-pravnych vztahov.
Za spolocnost moze konat iny konatel, resp. prokurista, alebo zamestnanec v ramci urcitych obmedzeni
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Splnomocnenie musí obsahovať meno, priezvisko, rč, trvalú adresu tak splnomocniteľa ako aj splnomocnenca. Ďalej musí byť vyšpecifikované k akému úkonu splnomocniteľ splnomocňuje splnomocnenca. Uvedené splnomocnenie si musí ísť dať overiť osobne osoba - splnomocniteľ so svojim občianskym preukazom.
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

mirkajanco Pozri príspevok
Potrebujem napísať splnomocnenie na prevzatie nejakého dokumentu; čo musí toto splnomocnenie obsahovať? Inštitúcia vyžaduje aj overenie od notára, môže mi to dať overiť aj niekto iný, alebo si to musím dať overiť sama?
Ďakujem za pomoc!
Splnomocnenie musí obsahovať identifikačné údaje oboch strán, predmet splnomocnenia (presne napísať o aký dokument ide), miesto a dátum uzatvorenia splnomocnenia a dodatok, že splnomocnenec uvedené plnomocenstvo prijíma.
Overiť si to budete musieť dať sama ... veď sa idú predsa overovať vaše podpisy, tak musia byť prítomné obe strany.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Barborka overuje sa len podpis splnomocniteľa. Splnomocnenec nemusí mať podpis overený. Zbytočne by to predražilo náklady na splnomocnenie.
0 0
mirkajanco mirkajanco

mirkajanco je offline (nepripojený) mirkajanco

Ďakujem, veľmi ste mi pomohli!!!
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

Ďakujem za upozornenie. Ja som zatiaľ pri každom splnomocnení dávala overovať aj podpis splnomocnenca (teda väčšinou svoj). Opäť som o niečo múdrejšia ...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A ešte je tu aj ďalšia možnosť: pokiaľ to splnomocnenie sa týka prevzatia dokladu u nás na Slovensku - teda nejde do zahraničia tak si to môžeš dať overiť aj na matrike. To stojí len 40,- Sk.
0 0
zuzana000 zuzana000

zuzana000 je offline (nepripojený) zuzana000

Matriky majú na to aj pripravené tlačivá,ktoré treba len vyplniť.
0 0
elme elme

elme je offline (nepripojený) elme

Dobrý deň, prečítal som si vaše rady a možno to bude znieť hlúpo ale zaujímalo by ma či je nutné alebo zákonom predpísané, aby splnomocnenie bolo overene notárom.
Otázka znie : je platne alebo možno považovať za platné aj také splnomocnenie ktoré nemá overený podpis u notára alebo na mtrike?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Záleží na tom, kde chceš také neoverené splnomocnenie použiť.
0 0
Aria Aria

Aria je offline (nepripojený) Aria

Väčšinou všade, čo sa týka úradov, musia byť tieto plnomocenstvá overené. Ja ti prikladám aj vzor, ktorý si podľa potreby upravujem.
0 0
elme elme

elme je offline (nepripojený) elme

Napríklad pri zastupovaní a podpise zmluvy za splnomocniteľa.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja mám od priateľa generálnu plnú moc overenú na matrike, väčšina úradov vyžaduje podpis overený a potom nemám problémy niečo vybaviť.
0 0
elme elme

elme je offline (nepripojený) elme

§ 31 ale nieje uvedena skutocnost ze musi byt splnomocnenie overene aj notarom. Na zaklade vasich odpovedi to asi nebude jednoznacne,alebo sa mylim?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
elme Pozri príspevok
Napríklad pri zastupovaní a podpise zmluvy za splnomocniteľa.
Tak na zastupovanie pri podpísaní zmluvy určite potrebuješ mať splnomocnenie overené buď na notárstve alebo na matrike.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať