Zavrieť

Porady

Založenie poisťovne

Zdravím Vás. Chcela by som vediet, čo je potrebné pre založenie poisťovňe, ktorá by v sebe zahŕňala aj poisťovanie áut v rámci celej EÚ.ide o to, že ak ja idem do zahraničia autom a stane sa nejaká havárka aj mojou vinou, tak by mi stačilo zájsť na jednu takúto pobočku a vybaviť to čím skor. a nenatťahovalo by sa to. Je to možné? Ak niečo také samozrejme už neexistuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bepo Pozri príspevok
    Ja asi umriem
    Ty by si dokázal položiť život za novú súkromnú poisťovňu ?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Lavaza- ja asi umriem ako ľudia predomnou!!!Založiť poisťovňu??? A máš minimálne základne imanie 25.000.000sk? A to len zaklad čo vyžaduje NBS- ka.Kde sú kancelárie, zmluvy so zahraničnými poisťovňami a pod.Ty asi žartuješ.U nás novú poisťovňu podľa mňa možu založiť jedine Penta, príp, J T.
    Síce možno keby sme sa cela porada zložili, tak by sme na to naškrábali ale toľko spolumajiteľov, to by bol Guinessov rekord, ale keď niekto tu z porady máte záujem dajte vedieť a porozmýšľame nad tým. Chobot, smith, zita5,endrju,paula a ďalší- idete do toho???

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    24Lavazza24 Pozri príspevok
    Zdravím Vás. Chcela by som vediet, čo je potrebné pre založenie poisťovňe, ktorá by v sebe zahŕňala aj poisťovanie áut v rámci celej EÚ.ide o to, že ak ja idem do zahraničia autom a stane sa nejaká havárka aj mojou vinou, tak by mi stačilo zájsť na jednu takúto pobočku a vybaviť to čím skor. a nenatťahovalo by sa to. Je to možné? Ak niečo také samozrejme už neexistuje.
    Treba si dôkladne preštudovať zákon o poisťovníctve, celý proces trvá aj niekoľko mesiacov. Ale základná otázka - máš k dispozícii dôveryhodné zdroje vo výške 5 mil. EUR na základný kapitál plus nejaké 2 mil. SKK na zriaďovacie náklady?

    Ale ako myšlienka to nie je zlá. Možno by si to mohla zrealizovať ako sprostredkovateľ poistenia, ktorý bude mať na starosti likvidáciu poistných udalostí. Problémom však je, že likvidáciu p. udalostí a výplaty poistných plnení si poisťovne vybavujú vo vlastnej réžii - najmä kvôli poistným podvodom. Na sprostredkovateľov sa tak presúva iba predaj poistenia prípadne poradenstvo.
    Naposledy upravil Chobot : 25.04.07 at 10:58

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keby téma bola založená 01.04. tak by som to bral ako žart. Ale takto, len . Ale niekedy z takýchto uletených nápadov vznikne obrovský tresk, a milioniky len sa tak hrnú do vrecka.

    Založenie poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.