Zavrieť

Porady

Hrubá mzda živnostníka - Hypotéka pre mladých

Ahojte.

Mám trochu "zmätok v duši" z poskytovania štátneho príspevku pre pladých na hypotekárne úvery. Okrem podmienky veku 18 až 35 rokov je tam podmienka max. hrubého príjmu za predchádzajúci rok 1,3 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve. Neviete niekto ako sa preukazuje výška hrubého príjmu u živnostníka na takýto účel?

Lebo výpočet "príjmy za rok 2006 : 12" je prinajmenšom zavádzajúci, lebo absolútne nepredstavuje reálne príjmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Z banky dostaneš tlačivo, ktoré Ti potvrdí miestne príslušný daňový úrad.
    Obsahuje údaje - hrubý príjem za posledných 12 mesiacov, t.j. príjmy podľa § 6 a čistý príjem za posledných 12 mesiacov, t.j. základ dane mínus daňová povinnosť.
    O reálnosti údaju "čistý príjem" by sa samozrejme dalo polemizovať, nakoľko výdavky zahrnuté v základe dane obsahujú iba výdavky daňové ....
    Neviem však, čo sa Ti nezdá na údaji " hrubý príjem" ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Johanka Pozri príspevok
    Z banky dostaneš tlačivo, ktoré Ti potvrdí miestne príslušný daňový úrad.
    Obsahuje údaje - hrubý príjem za posledných 12 mesiacov, t.j. príjmy podľa § 6 a čistý príjem za posledných 12 mesiacov, t.j. základ dane mínus daňová povinnosť.
    O reálnosti údaju "čistý príjem" by sa samozrejme dalo polemizovať, nakoľko výdavky zahrnuté v základe dane obsahujú iba výdavky daňové ....
    Neviem však, čo sa Ti nezdá na údaji " hrubý príjem" ...
    Nemal by byť hrubým príjmom pre tento účel dosiahnutý zisk ZD/ a čistý príjem zisk /ZD/ po odpočítaní dane ?
    Príjmom v JU sú tržby a posudzovať 1,3-násobok priemernej mzdy z tržieb sa mi nezdá ....

    ----------
    Veronika

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Som si aj ja myslela( dokonca si to aj myslím), že hrubý príjem pre tento účel by mal byť základ dane, ale ... pracovníčka TB mi to rozsiahle vysvetlila, že podľa ich interného predpisu ich zaujíma hrubý príjem podľa Zákona o dani z príjmov.
    Tlačivo som vypisovala v piatok, tak je dosť možné, že ak bude za prepážkou pri odovzdaní tlačova iná pracovníčka, bude to inak .
    Monika Kováčová
    Tak to je pekná volovina... Takže ak má niekto obrat vyšší ako 300 tisíc ročne nemá šancu získať hypotekárny úver, pretože prekročil 1,3 násobok priemernej mzdy????
    Bankári sa zbláznili.... Nežijeme v normálnom štáte, veru nežijeme...
    Monika Kováčová
    Johanka Pozri príspevok
    ale ... pracovníčka TB mi to rozsiahle vysvetlila, že podľa ich interného predpisu ich zaujíma hrubý príjem podľa Zákona o dani z príjmov........
    .
    Johanka, ja som sa tiež všeličo dozvedela v TB od "pracovníčok" (volám ich "žabky"), napr. že mám na účte 10 miliónov.... . A to tam ani nemám účet.... chacha, to som tam len platila faktúru Eurotel...

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Tak teraz " babo raď ". Ak sa na tieto účelyvychádza z hrubého príjmu živnostníka, tak je to pekne na ...

    Ak mám vysoký obrat, a pracujú pre mňa ľudia v subdodávkach, tak pri obrate napr. 600.000 je môj reálny hrubý príjem napr. 300.000. Takže na účely vyčíslenia hrubého príjmu pre banku pre poskytnutie štátneho príspevku sa berie suma 600.000 / 12 ???

    To sa mi zdá voči podnikateľom dosť nefér. Prečo to naša vrchnosť v parlamente vzťahuje na hrubý príjem? jdenoduchšie by to bolo na čistý príjem, čo by pre živnostníkov bolo výhodnejšie (samozrejme myslím len tú podmienku max. príjmu, lebo sa okrem toho musí preukazovať aj čistý príjem)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Treba sa opýtať v konkrétnej banke, kde idete brať hypotéku, čo hrubým príjmom myslia. Ja osobne som sa ešte nestretla s tým, že by sa za hrubý príjem považoval obrat podnikateľa. To je predsa pekný nezmysel !!!!!
    Podľa mňa - ako som už písala vyššie :
    - hrubý príjem je základ dane živnostníka
    - čistý príjem = základ dane - daň.

    ---------
    Veronika

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Cely statny prispevok je hlupa fico-reklama. Tie podmienky splna len malo ludi. V banke mi hned povedali, ze to je dost obtiazne splnit. Ale aspon niekto z toho tazi... moze vykrikovat ako podporuje mladych... aky je uzasny.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Dnes mi odpísali z OTP banky, že príjem živnostníka sa posudzuje takto:

    Hrubý príjem = základ dane

    Čistý príjem = základ dane - daň

    Hrubá mzda živnostníka - Hypotéka pre mladých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.