Zavrieť

Porady

Hranica od pristupovej cesty

Dobrý deň,
neviem čí mi budete vedieť pomôcť v tejto oblasti, ale skusim to.
Mám pristupovu k domu vo vlastníctve spolu s ďalšími dvoma susedmi. Jeden zo susedov však na hranicu cesty resp. až do cesty nasadil male stromčeky (borovice), ktoré budu zasahovať do cesty a tým blokuje prechod cez pristupovú cestu. Nikto zo spoluvlastníkov pristupovej cesty mu na to nedal súhlas. Chcel by som vedieť, či existuje nejaka právna úprava, ktorá určuje, ako ďaleko by sa mal strom nachadzať od hranice pristupovej cesty, alebo či existuje nejaka právna úprava, kde by som si vyhľadal nejake poznátky ohľadom môjho problému. čiže chcel by som vedieť či má sused právo postupovať tak ako postupoval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Nedá sa s ním dohodnúť? Veď najlepšie riešenie je dohoda, inak vzniká problém, ktorý sa rieši veľmi dlho.

    peter20 je offline (nepripojený) peter20

    peter20
    robi to narokom, takže pochybujem, že sa dohodneme, ale neskušal som ešte. chcem mať najprv v ruke nejaky právny podklad.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    peter20 Pozri príspevok
    robi to narokom, takže pochybujem, že sa dohodneme, ale neskušal som ešte. chcem mať najprv v ruke nejaky právny podklad.
    Ja nie som právnik, ale z logického hľadiska, on nemá právo Vám brániť v prístupe na Váš pozemok, ale Vy ak chcete niečo dosiahnuť zas musíte dokázať, že Vám to znemožňuje prechod na Váš pozemok. A tým začína tvrdenie proti tvrdeniu. Svokrovci tiež majú problém s časťou pozemku - cca 30 cm od domu, ktorý patrí im, používa suseda, s ktorou sa roky nerozpráva. Riešil to cez obecný úrad, ten dal urobiť geodetické zameranie, ktoré mal zaplatiť ten, kto v tom spore nemal pravdu. Zameranie bolo spravené, ale suseda ho dodnes nezaplatila, lebo si podľa nej svokor geodéta podplatil. A pre pokoj, nechal to tak, vždy sa treba zamyslieť, či to stojí za to.

    Hranica od pristupovej cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.