Zavrieť

Porady

daň z predaja os.auta

Mám živnosť na ktoru som prihlásil os. auto Renault ktorý chcem predať a kupiť nový. Staré mi buď odkupi predajca,alebo ho predám AAA ...
Je v tom nejaký rozdiel? Musím zaplatiť daň z predaja? Ak áno, koľko?
Poprosím o odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak ste mali zaradený OA v majetku firmy, teda v obchodnom majetku, je Vašim príjmom z podnikania, pod+a par.6/5- príjem z akéhokoľvek nakladania s OM daňovníka.

    Ak ste nemali OM zaradený v majetku a uplatňovali ste si náhradu 6,2+PHM, ide o Váš príjem oslobodený od dane padľa par.9/1/d ZDP- z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, kt. bola zaradená v OM, a to do 5 rokov od jej vyradenia z OM.

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Daň z predaja sa osobitne neplatí, ale príjem, keďže podľa otázky, cit.: "Mám živnosť, na ktorú som prihlásil os. auto ..." za predaj tohto auta je príjmom daňovo zdaniteľným, teda sa zaráta do daňového základu pri daňovom priznaní.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Brezno Pozri príspevok
    Mám živnosť na ktoru som prihlásil os. auto Renault ktorý chcem predať a kupiť nový. Staré mi buď odkupi predajca,alebo ho predám AAA ...
    Je v tom nejaký rozdiel? Musím zaplatiť daň z predaja? Ak áno, koľko?
    Poprosím o odpoveď.

    Takže ako tu bolo povedané: daň sa musí zaplatiť, a keďže auto bolo obchodným majetkom v čase predaja, bude to zaradené v účtovníctve ako iný príjem /uvedený aj vo výkaze o príjmoch a výdavkoch/, a tak zaradený do výpočtu základu dane v rámci DP. Nie samostatne.

    daň z predaja os.auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.