Zavrieť

Porady

Ako využiť voľné priestory v rodinnom dome?

Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

Ahojte, som tu nova a Porada sa mi velmi paci , tak by som sa chcela tiez pripojit.
Velmi by som ocenila nejake napady ako vyuzit volne priestory v RD. Mam volnu garaz pod domom cca 35m2, a samostatne bytove priestory nad nou s tou istou rozlohou, prip. aj velke podkrovie. Je to na okraji mesta na vychodnom Slovensku pri frekventovanej ceste, v okoli su 2 krcmy, 1 restauracia, zopar firiem a rodinne domy.
Chcela by som nieco jednoduche na zivnost, co by som neskor prenechala mojej mame, nakolko ja planujem rozbehnut nieco ine. Necakam velke zisky, len nieco stabilne z coho jeden vyzije. Prenajat to nechcem, mamine treba robotu . Rozmyslala som nad velkoskladom (predajna pre zvierata by bola fajn, ale asi by sa tu neuzivila a potraviny tu su) ale tovaru sa dost bojim, asi radsej sluzby...
Potesia ma vase napady, lebo mna nie a nie osvietit .
Usporiadat
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

To moja tema nikoho nezaujala? Ziaden napad Skuste aspon prve co vas napadne po precitani...
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Tak mňa ako prvé napadlo, že ak to chceš nechať mamine, bolo by dobre začať s tým čo maminu bude baviť a čo vie robiť. napríklad poskytovanie nejakých služieb - kaderníctvo, kozmetika, krajčírstvo, oprava obuvi, požičovňa DVD, záhradníctvo, momentálne mi už nič neprichádza na rozum.
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

Ahoj, dik za typy, lenze my "nemame remeslo", obe mame ekonomicke vzdelanie a to sme aj stale robili. Zahradnicvo by nas velmi bavilo, ale nedaleko su dalsie dve. Mame radi aj zvieratka, ale nie som si ista ci hotel pre psov by isiel a tie poziadavky hygieny...
Ale dakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Tak v tom prípade nezostáva nič iné len vedenie účtovníctva, ekonomické poradenstvo ...
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

Ja viem, ze ludia by mali robit to co vedia, ale ja som len nedavno "usla" z danoveho uradu a spat ma k tomu nikto nedostane. Konecne by som chcela robit to co ma bavi, zavidim ludom co maju taku pracu a este ich aj uzivi... Takze chcem robit nieco uplne ine a uctovnictvo tak akurat pre seba. :-)
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tak otvorte 3. krcmu, ved na Slovensku sa krcmam dari... Myslim, ze to je tutovka. Len ked sa ti tam potom opiju tak ich musis drzat na uzde. Alebo si treba najst sikovneho casnika (len nie prilis sikovneho), ktory ma krotitelske schopnosti .
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ešte ma napadlo, ak by Vás bavilo záhradníctvo, čo tak s exotickými rastlinami. Niekedy dávno sme doma v byte pestovali citrony, mandarinky, pomaranče, v lete sme ich mali na balkóne a pod balkónom stále kopu ľudí, okukávali plody. Možno sa Vám zadarí.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ak mas sikovne ruky, alebo vies prijemne posobit na ludi, tak si urob rekval. kurz a otvor masazny salon.
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

My sme tam vlastne boli dedina, len teraz patrime k mestu, tak neviem aky ohlas by mal masazny salon, ale eroticky by sa urcite ujal :-)
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Eroticky salon aj krcma by prosperovala urcite. Aj ujo sused by bol rad
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

To vobec nepochybujem, najlepsie obe v jednom!
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

2 v 1
Alebo jeden v dvoch...?
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Keď odchádzaš z DÚ mala by si vedieť čo je dobré.

Nože prezrať neaký ten top rebríček...

Ja by som zvážil aj neakú tú požičovňu.
- náradie
- svadobné šaty

Alebo bazár
- elektro
- auto
- kovošrot
0 0
accipiter accipiter

accipiter je offline (nepripojený) accipiter

Bazár na dedine NIKDY !!
Tak skôr kovošrot ale to je o drine , špine a kontaktoch. Ak sú ešte nejaké korunky treba sa pobzerať o výrobu alebo len sprostredkovanie priestorov pre vhodnú výrobu.
Naposledy upravil accipiter : 28.06.07 at 03:08
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

Nad pozicovnou naradia som vazne rozmyslala, tomu by sa u nas urcite darilo, okolo sa vela stavia, preraba, bura.... a od viacerych ludi som pocula aky je velky problem zohnat napr. poriadne lesenie. Ale som na to dost "lava", nepoznam naradie, je to pre mna spanielska dedina. A dalsi dovod je, ked mi moji kamarati co podnikaju v stavebnictve rozpravali ze si radsej pozicaju, ako by si mali nicit svoje naradie a ako s nim kazdy zaobchadza...
A pripady ked si niekto na obciansky pozical stroj za 80 000 a predal ho, majitel ho dal na sud, ale ked je dotycny na podpore, mozes zabudnut ze nieco vysudis... No a taketo historky ma dost znechutili.

Pozicovna svadobnych siat- to by ma bavilo, ale moje priestory na to nie su vhodne, je to daleko od centra a tam je ich zas pozehnane. Pre zaujimavost, co som zistovala, jedny lepsie saty zo Spanielska stoja cca. 40 000, palka, co? Keby som ich mala v ponuke 30, neviem ci by som na to vyrobila. Cipkovane vraj pozicaju tak 4-5 krat, takze ako tak ratam, velka ryza to nebude

A kovosrot, z DU mam fakt pocit, ze sa tam tocia velke peniaze, ale to ozaj nie je nic pre mna.

Tak stale neviem, ale dakujem za napady a tesim sa na dalsie
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Visa Pozri príspevok
Ja viem, ze ludia by mali robit to co vedia, ale ja som len nedavno "usla" z danoveho uradu a spat ma k tomu nikto nedostane. Konecne by som [YOUTUBE]chcela robit to co ma bavi[/YOUTUBE], zavidim ludom co maju taku pracu a este ich aj uzivi... Takze chcem robit nieco uplne ine a uctovnictvo tak akurat pre seba. :-)
Visa mala by si najprv napisat, co Ta bavi a ak snivas o tom, co Ta bavi mala by si sa tym smerom uberat.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Ja som si myslela, že u nás sa už žiadny obchod neuživí. A sused otvoril nedaleko na prízemí domu predaj sudového vína a večierku spoločne. Víno aj nalieva - v jednej miestnosti, taká minikrčma a má tam aj obmedzený sortiment potravín. Tak spolu mu to zdá sa ide. Len neviem, či tam u vás každý víno nedorába.
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

ludmilla Pozri príspevok
Visa mala by si najprv napisat, co Ta bavi a ak snivas o tom, co Ta bavi mala by si sa tym smerom uberat.
Ja sa zaroven snazim rozbehnut svoj vytuzeny biznis , praca co ma nesmierne bavi, ale je to dost velka vec na cas aj na peniaze, takze ratam ze spustit by sa mi to podarilo tak o rok a na zisk si poriadne dlho pockam. Preto potrebujem nieco rychlo rozbehnut aby som mala nejaky stabilny prijem, nic velke, hlavne jednoduche. Chcem pri tom vyuzit tie priestory co mam, nedavat do toho vela penazi a casom prenechat mamine a len obcas jej pomoct.
Maminu bavia zvieratka, kvetinky, oblecenie,... Neviem ci som to tu spominala alebo Mackovka mi cita myslienky , ale zvazovali sme aj to sudove vino, no ja sa bojim, ze tam budeme mat ozranov z celeho okolia a ja mam voci opilcom silny odpor. No mame sa ten napad paci, vraj ona si s nimi poradi, ona je ten typ "zena general" a kedze jej to aj tak planujem prenechat, tak to dost realne zvazujeme.
No majitelia tych krciem vedla nas asi nebudu mat radost, koniec dobrych vztahov... . Predsa, krcmy a predajna sudoveho vina su ista konkurencia. Je pravda, ze uz tych krciem je privela ( 3 krcmy, 1 restika) a este toto k tomu... Dufam, ze sa rozhodneme spravne.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Visa, čo tak cukrárenská výroba. Máme v okolí šikovnú cukrárku a má veľký odbyt.
0 0
Visa Visa

Visa je offline (nepripojený) Visa

Nie zly napad! Musela by som najst nejaku dobru cukrarku, aj my s mamou radi pecieme a mohli by sme mat predajnu tam v dome a casom aj v centre mesta. Musim este prespekulovat... No dufam, ze nepriberiem pri takom biznise . Dik za napad Ludmilla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať