Zavrieť

Porady

Vyrovnanie minimálneho mzdového nároku

Na základe protokolu Inšpektorátu práce máme vyrovnať prepustenému zamestnancovi minimálny mzdový nárok t.j. dorovnať mu mzdu v sume minimálneho mzdového nároku pre 2. stupeň t.j. 9120 Sk, doteraz mal len
min. mzdu 7600,- Sk. Môže sa mu to dorovnať jednou sumou alebo treba opraviť všetky mesiace vrátane výkazov do poisťovní./Jedná sa o rok 2006 aj 2007/. Je tento rozdiel základom pre odvod do ZP a SP ? Ako na to, aby som celé urobila správne ?
Samozrejme nám určili vyplatiť zamestnancovi aj náhradu mzdy v sume priemer. mes. zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Vo Vašej poradni som sa dočítala, že táto suma nie je základom pre odvod do ZP a SP a za tieto informácie som nekonečne vďačná.
S pozdravom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Katerinka MdD Pozri príspevok
    Na základe protokolu Inšpektorátu práce máme vyrovnať prepustenému zamestnancovi minimálny mzdový nárok t.j. dorovnať mu mzdu v sume minimálneho mzdového nároku pre 2. stupeň t.j. 9120 Sk, doteraz mal len
    min. mzdu 7600,- Sk. Môže sa mu to dorovnať jednou sumou alebo treba opraviť všetky mesiace vrátane výkazov do poisťovní./Jedná sa o rok 2006 aj 2007/. Je tento rozdiel základom pre odvod do ZP a SP ? Ako na to, aby som celé urobila správne ?
    Samozrejme nám určili vyplatiť zamestnancovi aj náhradu mzdy v sume priemer. mes. zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Vo Vašej poradni som sa dočítala, že táto suma nie je základom pre odvod do ZP a SP a za tieto informácie som nekonečne vďačná.
    S pozdravom.
    Dorovnajte mu to jednou sumou v najbližších výplatách. Keďže pôjde o plnenie po skončení pracovného pomeru, nebudete z toho platiť odvody.
    Odvody neplatíte ani zo spomenutej náhrady mzdy. Vyplatený príjem iba preddavkovo zdaníte. Ak ste mu už vystavili potvrdenie k dani, vystavte mu ho po vyplatení príjmu ešte raz.

    Vyrovnanie minimálneho mzdového nároku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.