Zavrieť

Porady

suvaha

ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

asi vam tato otazka bude pripadat velmi hlupa, ale nikdy som neuctovala v PU. avsak kamaratka ma poprosila aby som jej urobila danove priznanie na s.r.o.ktora roky spi a v minulom roku tam mala dva pohyby prijem na bu a vydaj z bu a oba tieto pohyby neboli zdanitelnym nakladom a vydajom firmy. Ja som k danovemu spravila vykazy z Ju. Jej vak doslo z DU ze kedze je s.r.o. tak musi mat suvahu a vykaz ziskov a strat. Ja vsak neviem kam v tychto vykazoch tieto pohyby dat mam z toho proste hokej. Mozte mi prosim pomoct??
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ergo Pozri príspevok
volala som na danove a vykazy z minula vraj nebudu riesit, kedze nebol ziadny financny ani iny pohyb,teraz len potrebujem poradit kde a co do suvahy a vykazu ziskov a strat dat aby som to mala dobre, prijem na ucet a vydaj z uctu oba pohyby nezdanitelne. Mozte mi prosim poradit??
Rozpíš o aké pohyby išlo na účte napr. vklad na účet 250 SK a pod. Napíš konečný stav účtu a výšku ZI-to nájdeš na www.orsr.sk podľa názvu firmy a či je celý vklad splatený.
0 0
ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

dakujem Evina, ZI je 200 000 Sk a je splatene a pohyby bol bezhotovostny vklad na ucet nezdanitelny 300 000 a hned na to bezhotovostny vyber v tej istej sume a to je vsetko.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ergo Pozri príspevok
dakujem Evina, ZI je 200 000 Sk a je splatene a pohyby bol bezhotovostny vklad na ucet nezdanitelny 300 000 a hned na to bezhotovostny vyber v tej istej sume a to je vsetko.
Ešte treba ten počiatočný a konečný stav účtu, lebo je potrebné zúčtovať to ZI oproti pokladni alebo banke.

P.s. Predpokladám, že banka za ten vklad a výber zúčtovala nejaké poplatky, to by sa malo premietnuť do výkazu zskov a strát a ak tam boli peniaze dlhšie tak aj nejaké úroky a daň z nich... . To je aspoň minimum čo by malo byť v tých výkazoch vyjadrené pri tom neporiadku, ktorý tam majú.

Ak nie je k dispozícii stav účtu /čo sa mi celé zdá absurdné/ a uvažujeme len zo ZI potom by súvaha mala v riadkoch:
1, 32, 56, 57, 65, 66, 67, 68 sumu 200
a súčtové riadky by mali oba sumu 800
/ZI je zúčtované oproti pokladni/
Výkaz ziskov s strát by bol nulový.
Poznámky priložiť s krátkou charakteristikou o firme.
Predchádzajúce obdobie nevieš vyplniť, lebo výkazy neboli podané tam nedáš buď nič alebo do tých istých riadkov ako bežné obdobie 200 tis.

Pod takéto výkazy by som sa ovšem v živote nepodpísala /nezohľadňujú ani to minimum na účte/ a priateľka pri podpise takýchto výkazov si musí byť vedomá porušenia najmä zákona o účtovníctve /neviedla a nevedie účtovníctvo/ a ešte aj z jediného dokladu, ktorý určite existuje-t.j. výpisy z banky by nazohľadnila tento vo výkazoch.
Naposledy upravil evina : 21.05.07 at 04:56
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Napadlo ma, či ten vklad a výber nesúvisia s nejakou pôžičkou, keďže boli také bezprostredné.
0 0
ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

Dakujem Evina, inac som sa dopatrala co znamenal ten financny pohyb, pretoze aj ked som svojej priatelke zaviazana a chcem jej pomoct dat veci do poriadku tak skutocne tak aby sa nenapachalo este viac skody nez v skutocnosti mozno je. Jednalo sa o bezodplatne kupenie pohladavky jej spolocnostou a hned aj predaj pohladavky na inu spolocnost, takze asi v suvahe bude aj iny pohyb len neviem na ake ucty ho umiestnit. Vykaz ziskov a strat ostava nulovy kedze sa jedna o bezodplatny predaj aj kupu. Mozes mi prosim este s tymto pomoct.
Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ergo Pozri príspevok
Dakujem Evina, inac som sa dopatrala co znamenal ten financny pohyb, pretoze aj ked som svojej priatelke zaviazana a chcem jej pomoct dat veci do poriadku tak skutocne tak aby sa nenapachalo este viac skody nez v skutocnosti mozno je. Jednalo sa o bezodplatne kupenie pohladavky jej spolocnostou a hned aj predaj pohladavky na inu spolocnost, takze asi v suvahe bude aj iny pohyb len neviem na ake ucty ho umiestnit. Vykaz ziskov a strat ostava nulovy kedze sa jedna o bezodplatny predaj aj kupu. Mozes mi prosim este s tymto pomoct.
Dakujem
Bezodplatnú kúpu nepoznám. Keď dostanem niečo bez platenia, tak to je darovanie. A ak išlo o "bezodplatnú" kúpu potom ten pohyb peňazí bol načo.
A kúpa a predaj pohľadávok predsa sa musí odzrkadliť aj v účtovníctve aj vo výkazoch.
0 0
ergo ergo

ergo je offline (nepripojený) ergo

asi som sa blbo vyjadrila teda nie kupa ale postupenie ospravedlnujem sa.
0 0