Zavrieť

Porady

zahranicna faktura za tovar

Kupili sme tovar z CR.Fa je v CZK.Ako to zauctujem v PU?Pri nahadzovani Fa mi ponukne typ DPH 49 ale v účtovnom denniku uz nie,aky tam mam dat typ DPH aby to bolo samozdanenie a ako mam DPH zauctovat?
Naposledy upravil majkla : 21.05.07 at 09:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prijaté fa účtuješ len v knihe faktúr a tam si vyberieš typ DPH aký potrebuješ. Prostredníctvom knihy došlých fa zaúčtuješ aj úhradu a v účtovnom denníku už s dph nič nerobíš.

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Typ DPH som dala 49, aj som dala DPH v knihe doslych fa ale ked som si dala vypis DPH dokladov tak mi to dalo len do doslej DPH.A ked som to robila v JU tak sa to zobrazilo aj vo vyslej DPH, ale v PU nie.Nema to byt tak aj v PU?

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Skus si zvolit inu predlohu vystupnej zostavy - myslim ze je to 03 aj s dopočítanou DPH.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pri faktúrach zadávaš typ dph len vo faktúrach, v denníku už nie, lebo v minulosti sa stávalo, že dph sa započítalo 2x.

    zahranicna faktura za tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.