Zavrieť

Porady

Cestovanie za pracou do Anglicka

Ahojte poraďáci, prosím o radu. Môj syn letí na budúci mesiac do Anglicka, chce tam začas pracovať. Keďže je mimo mesta kde žijeme (je učiteľ v jednej malej dedinke) požiadal ma aby som zistila v ktorej banke je najvýhodnejšie založiť si devízový účet ktorý bude v Anglicku potrebovať. A ešte by som potrebovala pomoc v záležitostiach týkajúcich sa poistného a povinných odvodov ktoré by som mala za neho platiť počas jeho neprítomnosti. Prosím, kto má s tým skúsenosti o radu. Popr. ak by mi chcel dakto poradit aj v súvislosti s prácou v Anglicku budem vďačná. Zdravím Vás všetkých a vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Pisica je offline (nepripojený) Pisica

    Pisica
    co sa tyka zalozenia uctu, ten si bude musiet zalozit v UK. Zdravotne poistenie si plati ako dobrovolne nezamestnany len do tej doby pokial v UK nedostane riadnu pracovnu zmluvu a bude zdravotne poisteny v UK. V tom pripade na neho plati 8 dnova oznamovacia povinnost, kedy tuto skutocnost oznami prislusnej zdravotnej poistovni na Slovensku a vrati preukaz poistenca.

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    ďakujem veľmi pekne

    Cestovanie za pracou do Anglicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.