Zavrieť

Porady

vypoce nahrady za pouzivanie sukrom. mot. vozdial pri sluzobnej prac. ceste

Dobrý večer. Chcela by som sa Vás opýtať, na výpočet náhrady za používanie súkromného motorového vozidla pri služobnej pracovnej ceste ak ešte nie je vložené do podnikania.

ak som používala vozidlo na pracovné cesty ako si uplatním náhrady za používanie súkromného mot. vozidla pri služ. ceste? chcem sa ubezpečiť že tento vzorec je dobrý a že som to dobre vypočítala:

vypočítam si základnú spotrebu pohonných hmôt na km:
počet prejazdených km) x amortizácia = základná náhrada za pohonné hmoty SK
v mojom prípade som naščítala celý mesiac a je to 1200km
1200km x 6,2,- = 7 440,-

potom ďalej si vypočítam náhrady za spotrebované pohonné hmoty: (priemerná spotreba/100) x počet prejazdených km x cena pohonnej hmoty = náhrada spotrebovaných hmôt Sk
spotreba 12 l, cena: 37,-
(12/100) x 1200 x 37 = 5 328,-

a na koniec si vypočítam celkovú náhradu za spotrebované pohonné hmoty:
základná náhrada za pohonné hmoty Sk + náhrada spotrebovaných hmôt Sk
7 400 + 5 328 = 12 768,-

to túto sumu si môžem zapísať do peňažného denníka? a môžem si to vyúčtovať na konci mesiaca všetko dokopy(cesťáky)? a čo s bločkami od platenia nafty? budem ich potrebovať? a ako sa to bude účtovať, keď bude už vložené vozidlo v podnikaní? budem musieť takto isto všetko vyratúvať? a odkladať bločky? prosím poraďte mi, mám vtom taký chaos. za odpoveď vopred ďakujem
Usporiadat
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ďakujem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

A stále platí tých 6,20 Sk ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Platí.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Tweety ešte jedna otázka, musí byť k cestovnému príkazu doložená nejaká dohoda alebo súhlas , že nadriadený súhlasí s použitím súkromného vozidla? Vždy je ústny súhlas plus nadriadený podpíše cestovný príkaz, nestačí to takto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana32 Pozri príspevok
Tweety ešte jedna otázka, musí byť k cestovnému príkazu doložená nejaká dohoda alebo súhlas , že nadriadený súhlasí s použitím súkromného vozidla? Vždy je ústny súhlas plus nadriadený podpíše cestovný príkaz, nestačí to takto?
Stačí ak sa do cesťáku napíše druh vozidla, v tomto prípade súkromné MV.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

pozor od 1.6. je náhrada 5,50 Sk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať