Zavrieť

Porady

DPH - os. auto na leasing

Ahojte,

chcela som sa spýtať, odkedy mám účtovať DPH na účet 548 pri obstaraní osobného auta cez leasing ?

Nie je mi jasné, či pri obstaraní až po 1.1.2005 alebo to platilo aj na rok 2004 ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    a nie je to nahodou tak, ze DPH vstupuje do OC auta?? Zmenil sa zakon? Ak ano, kde mam hladat zmenu?

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Zmenil sa zákon o dani z príjmov myslím, že je to § 25 ods 6 - ale týka sa to obstarania na leasing...

    Jirka je offline (nepripojený) Jirka

    Jirka
    Máte pravdu, ale ako je to s DPH pri zaplatenej zálohe, v priebehu roka 2004. Viete ako ju dostať do nákladov pri osobnom automobile formou finančného prenájmu, keď podľa novely ZDP DPH nie je súčasťou obstarávacej ceny? Zatiaľ som v žiadnych publikáciách takýto príklad nevidel. Naši páni poslanci a MF opäť svojou premyslenou aktivitou a novelizáciami ZDP tesne pred koncom roka a priznaním k daní z príjmu "usnadnili" prácu.
    Naposledy upravil Jirka : 03.02.05 at 14:44

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Dáš ju do nákladov na 548. Potom aj následne zo splátok istín na 548 a zo splátok navýšenia (úroku, finančnej činnosti-ako kto tomu hovorí) tiež do nákladov

    DPH - os. auto na leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.