Zavrieť

Porady

Výpočet odvodov do soc. poist. od 1.7.2007

Som živnostík, za rok 2006 som dosiahol príjmy 380 456,--
výdavky 261 436,--
základ dane 119 020,--

Živnosť som vykonával celý rok 2006

Výpočet vymeriavacieho základu : 119 020:2:12= 4 959,--
Vzhľadom na to, že minimálny vymariavaci základ je 7 600,-- Sk, tak budem
platiť odovody vo výške 2 520,-- Sk.

Prosím o odsúhlasenie.Ak je to správne,pomôže tento modelový príklad aj iným živnostníkom, ktorí nie sú odborníci v tejto oblasti.

ďakujem
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
25 - 31
26 - 966
27 - 29773
28 - 0
29 - 13913
51 - 13913
52 - 6900
53 -13913
55 - 1948
56 - 982 nedoplatok
preddavok = 1948

takto to bude, máš to dobre.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

ekopo Pozri príspevok
25 - 31
26 - 966
27 - 29773
28 - 0
29 - 13913
51 - 13913
52 - 6900
53 -13913
55 - 1948
56 - 982 nedoplatok
preddavok = 1948

takto to bude, máš to dobre.
Dakujem za odpoved už som spokojnejšia, len ešte pre istou taká maličkosť. r. 25 sa nevyplna len v prípade ked sa vyplna odiel IV?Ešte raz vrelá vďaka
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V tomto prípade nebude oddiel IV vyplnený, riadok 25 ano

Prikladam Ti RZZP v PDF formáte - vyplnené
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

chcem sa spytat ako je to s max. vymeriavacim zakladom ak zamestnanec je aj SZCO..
pri minimalnom vymeriavacom zaklade sa pokial viem posudzuju obe cinnosti zvlast teda aj ked v zamestnani platim z viac ako minimalneho zakladu musim platit aj ako SZCO z minimalneho
v pripade maximalneho zakladu vsak podla viacerych informacii sa obe platenia posudzuju spolocne, a teda ak uz platim ako zamestnanec z maximalneho uz neplatim ako SZCO nic, je to tak spravne?
Dakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
http://www.porada.sk/t42202-ake-su-m...ac%ED+z%E1klad

- tu som sa pýtala síce opačne (SZČO má max. vym. základ), ale dá sa to použiť.
0 0
tulinko tulinko

tulinko je offline (nepripojený) tulinko

ekopo Pozri príspevok
No a pohlo sa to odpočet za 6 mesiacov potom bude 1375,- a potom odvod do SP bude asi 3.153,-Sk

Pekný deň,
chcem sa spýtať, či SP má povinnosť zasielať výmery na odvody do SP od 1.7.2007 na základe podaného výpisu z DP za rok 2006?
Čakám totiž, že SP zašle výmer na základe môjho podaného výpisu z DP, na ktorom však nikde nemám uvedené platby na účelové sporenie za rok 2006. Stačí, keď si začnem platiť výšku od 1.7.07 v takej výške, ako som si vypočítal ja /tzn. - príspevok na účelové sporenie/, alebo musím predložiť nejaké potvrdenie o zaplatení tohto sporenia? Nie je už neskoro?
Prosím o odpoveď.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

tulinko Pozri príspevok
Pekný deň,
chcem sa spýtať, či SP má povinnosť zasielať výmery na odvody do SP od 1.7.2007 na základe podaného výpisu z DP za rok 2006?
Čakám totiž, že SP zašle výmer na základe môjho podaného výpisu z DP, na ktorom však nikde nemám uvedené platby na účelové sporenie za rok 2006. Stačí, keď si začnem platiť výšku od 1.7.07 v takej výške, ako som si vypočítal ja /tzn. - príspevok na účelové sporenie/, alebo musím predložiť nejaké potvrdenie o zaplatení tohto sporenia? Nie je už neskoro?
Prosím o odpoveď.
SP nezasiela výmery na odvody. SZČO má povinnosť prihlásiť sa do SP od 1.7. ako platiteľ, ak mu to vyplýva zo zákona a doteraz platiteľom nebol. Ak si chce uplatniť zníženie odvodov o uhradené DDP, alebo životné poistenie v zmysle zákona, môže tak urobiť. Nakoľko nebolo vydané usmernenie, ako to treba dokladovať, doporučila som klientom, aby spolu s Výpisom z DP, zaslali do SP aj fotokopiu Potvrdenia o úhrade poistného, a list, v ktorom oznamujú, že si uplatnia toto právo...
0 0
solaris solaris

solaris je offline (nepripojený) solaris

Muška Pozri príspevok
A to obmedzenie sa malo týkať životného poistenia, lebo to bolo zakomponované do zákona až od 1.8.2006 - takže preto tá polemika zo strany SP. No zatiaľ mi z SP neodpovedali.
Ahoj Muška
Pozeral som si diskusie a vidim ze ty sa asi najviac zaoberáš problematikou odpočtu príspevkov na DDS z vymeriavaceho základu pre odvody do SP. Ja mám taký problém. Som ZSČO, platím si účelové sporenie, ktoré si uplatňujem v daňovom priznaní. Od 1.8.2006 so si (podľa rád z Porady) znížil vymeriavací základ o príslušnú sumu z príspevkov DDS. Teraz mi prišiel zo SP list, že mám nedoplatky na poistnom od augusta 2006 do júna 2007, práve o tú sumu, o ktorú sa mi to ponížilo. Podľa aktuálnych porád mi vyplýva, že možnosť odpočtu nadobudola účinnosť až od 1.7.2007, nie ako sa vtedy písalo že od 1.8.2006. Mohol som nejakým spôsobom uplatniť zníženie základu z príspevkov na DDS v tom období alebo má SP pravdu?
Dík
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

solaris Pozri príspevok
Ahoj Muška
Pozeral som si diskusie a vidim ze ty sa asi najviac zaoberáš problematikou odpočtu príspevkov na DDS z vymeriavaceho základu pre odvody do SP. Ja mám taký problém. Som ZSČO, platím si účelové sporenie, ktoré si uplatňujem v daňovom priznaní. Od 1.8.2006 so si (podľa rád z Porady) znížil vymeriavací základ o príslušnú sumu z príspevkov DDS. Teraz mi prišiel zo SP list, že mám nedoplatky na poistnom od augusta 2006 do júna 2007, práve o tú sumu, o ktorú sa mi to ponížilo. Podľa aktuálnych porád mi vyplýva, že možnosť odpočtu nadobudola účinnosť až od 1.7.2007, nie ako sa vtedy písalo že od 1.8.2006. Mohol som nejakým spôsobom uplatniť zníženie základu z príspevkov na DDS v tom období alebo má SP pravdu?
Dík
Solaris,
tu bola v roku 2006 o tom dosť veľká diskusia ....ja som v tlačivách pricapila aj vyjadrenie SP.

ale v skratke:
VZ na SP si si mohla do 30.6.2007 znížiť o 3 %, ak si platila na DDP /nie životné a podobne/, doklad o platení na DDP je nutné zaslať na SP. Samozrejme VZ nesmel byť nižší ako je minimálny VZ. A vypočítané 3 % nesmeli byť vyššie ako bola skutočná platba na DDP.

V prílohe je to vyjadrenie SP aj s príkladom
0 0
solaris solaris

solaris je offline (nepripojený) solaris

Vďaka za rýchlu reakciu, ten list som si už stiahol skôr. Ja si platím len účelové sporenie, takže za minulý rok asi nemám nárok na uplatnenie ani tých 3%, iba len keby som si platil doplnkové dôchodkové sporenie? Ani od 1.8.2006 to nie je možné? Ak nie, tak musím tie nedoplatky čo najskôr uhradiť.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

solaris Pozri príspevok
Vďaka za rýchlu reakciu, ten list som si už stiahol skôr. Ja si platím len účelové sporenie, takže za minulý rok asi nemám nárok na uplatnenie ani tých 3%, iba len keby som si platil doplnkové dôchodkové sporenie? Ani od 1.8.2006 to nie je možné? Ak nie, tak musím tie nedoplatky čo najskôr uhradiť.
Nemala si nárok na zníženie 3 % ak to bolo účelové sporenie.
Tu bola tá diskusia, ale skončila, tak ako som Ti písala v predchádzajúcom príspevku.
http://www.porada.sk/t24350-p7-odvody-zp-sp.html
0 0
solaris solaris

solaris je offline (nepripojený) solaris

Vďaka, nebol som si celkom istý, či účelové sporenie (a životné poistenie) je úplne vylúčené až do 1.7.07. Teraz je mi to jasné a teda musím tie peniaze uhradiť čo ma veľmi teší .
Btw, som ten a tie tá
0 0
solaris solaris

solaris je offline (nepripojený) solaris

ešte jedna otázočka, bude sa mi ten nedoplatok, ktorý teraz uhradím, počítať do zdaniteľných výdavkov v roku 2007 a aj do úhrnu zaplatených odovodov do SP za rok 2007?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

solaris Pozri príspevok
ešte jedna otázočka, bude sa mi ten nedoplatok, ktorý teraz uhradím, počítať do zdaniteľných výdavkov v roku 2007 jasne ak vedieš JU - tak dňom úhrady je to VOZD /výdavok ovplyvňujúci ZD/
a aj do úhrnu zaplatených odovodov do SP za rok 2007 tomuto celkom nerozumie - veď to doplatíš nedoplatok za 8/2006 až 6/2007 ....aký úhrn myslíš ?
....v texte
0 0
solaris solaris

solaris je offline (nepripojený) solaris

ano vediem JU. Ten úhrn myslím napr. vo výkaze o príjmoch a výdavkoch, kde sa uvádzajú platby do fondov - takže asi tam za rok 2007 bude zahrnutý aj ten nedoplatok. A neviem ešte kde inde sa to môže vykazovať, asi už nikde, zrejme som si to pomýlil so zdravotným poistením, tam sa pri RZZP niečo také počíta.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

solaris Pozri príspevok
ano vediem JU. Ten úhrn myslím napr. vo výkaze o príjmoch a výdavkoch, kde sa uvádzajú platby do fondov - takže asi tam za rok 2007 bude zahrnutý aj ten nedoplatok. A neviem ešte kde inde sa to môže vykazovať, asi už nikde, zrejme som si to pomýlil so zdravotným poistením, tam sa pri RZZP niečo také počíta.
Áno, uvedieš ho aj vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Know how ?

ak idem do dôchodku o 3 roky, oplatí sa mi vykazovať DZ väčší ako minimálna mzda?
Doteraz za 11 rokov nám to stále vychádzalo len ako platenie pre SP z minimálnej mzdy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať