Zavrieť

Porady

borelioza

Minulý rok v septembri som mala kliešťa a dostala som boreliózu. Užívala som asi 6 týždňov antibiotiká a teraz, keď mi lekárka robila kontrolné krvné testy, tak vlastne som sa dozvedela, že boreliózu stále mám. Je pravda, že borelióza sa nedá vyliečiť? Momentálne nič neberiem, ale o pol roka idem zasa na odber krvi a budú porovnávať, či sa to lepší alebo nie. Odpovie niekto, kto má skúsenosti s boreliózou?
Usporiadat
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Ivetasp Pozri príspevok
Minulý rok v septembri som mala kliešťa a dostala som boreliózu. Užívala som asi 6 týždňov antibiotiká a teraz, keď mi lekárka robila kontrolné krvné testy, tak vlastne som sa dozvedela, že boreliózu stále mám. Je pravda, že borelióza sa nedá vyliečiť? Momentálne nič neberiem, ale o pol roka idem zasa na odber krvi a budú porovnávať, či sa to lepší alebo nie. Odpovie niekto, kto má skúsenosti s boreliózou?
Boreliózu /teda konkrétne spirochéty ako malé mikroorganizmy/ je veľmi ťažko zlikvidovať úplne a navždy. Najnovšie vedecké infektologické a mikrobiologické svetové štúdie radia spirochéty medzi najťažšie zlikvidovateľné baktérie. Po infikovaní sa človek musí byť liečený infektológom antibiotikami vo vysokých dávkach spravidla po dobu jedného mesiaca. Potom sa urobí kontrolné krvné vyšetrenie na stanovenie hodnoty protilátok. Ak úroveń protilátok klesla na požadovanú úroveň, prípadne úplne vymizla, liečba ATB zabrala. Pacient však musí i na´dalej prísť o pol roka na kontrolu, aby sa zistilo či sa zdecimované spirochéty znovu nerozšírili v organizme. Najlepšie je nechať si kontrolovať krv na boreliózu raz do roka. Spirochéty totižto veľmi ťažko zlikvidovať úplne. Sú to veľké svine a veľmi rafinované. Vždy sa niekde časť z nich "schová" keď sa dávajú antibiotiká, a v prípade že už antibiotiká neužívate tak "vyjdú z úkrytu". Najviac treba dávať pozor ke´d sa nám oslabí imunita, vtedy sa môžu znova dosť namnožiť, preto je vhodná ročná kontrola protilátok.
Inak asi pred dvoma rokmi prišiel jeden chlapík s vlastným algoritmom na totálne zlikvidovanie spirochét /dal si to aj patentovať/. Ale tá liečba čo si dobre pamättám spočíva v polročnom užívaní štyroch rôznych antibiotík vo vysokých dávkach v kombinácii s vysokými dávkami probiotík. myslím,že na Slovensku tento algoritmus nikto nepoužíva, ale vo svete sa robí.
Len je potom otázne, či so zlikvidovanými spirochétami, nie je zlikvidovaný aj ich nositeľ teda pacient.
Teda tak je to, netreba robiť paniku, treba sa preliečiť a potom na to myslieť po zbytok života a občas si dať skontrolovať krvné testy na boreliózu.
2 0
huto88 huto88

huto88 je offline (nepripojený) huto88

zdravim... vcera mi bola prostrednictvom odberu serologie zistena borelioza. Kliesta som mal koncom juna prisateho ani nie par hodin, po vytiahnuti bolo vsetko OK no o tyzden som si zbadal cerveny flak v mieste vpichu. na pohotovosti mi doktorka nasadila hned ATB Sumamed na ktory som dostal alergicku reakciu. Dnes po vysledkoch krvy, kedy uz mam diagnozu urcenu mi moja MUDr. nechce nasadit ziadne ATB koli moznej alergickej reakcii. Najprv mam absolvovat alergologicke vysetrenie na ktore ma objednali az na koniec augusta!!! Mozete mi prosim niekto odpovedat ci to uz nemoze byt neskoro na zacatie liecby??? Uz teraz mam oslabene takmer vsetky svaly, obcasne bolesti brucha a hlavy a pocit stuhnutosti krku... Moja liecba zacne mozno az zaciatkom septembra a dost ma to desi...
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

huto88 Pozri príspevok
zdravim... vcera mi bola prostrednictvom odberu serologie zistena borelioza. Kliesta som mal koncom juna prisateho ani nie par hodin, po vytiahnuti bolo vsetko OK no o tyzden som si zbadal cerveny flak v mieste vpichu. na pohotovosti mi doktorka nasadila hned ATB Sumamed na ktory som dostal alergicku reakciu. Dnes po vysledkoch krvy, kedy uz mam diagnozu urcenu mi moja MUDr. nechce nasadit ziadne ATB koli moznej alergickej reakcii. Najprv mam absolvovat alergologicke vysetrenie na ktore ma objednali az na koniec augusta!!! Mozete mi prosim niekto odpovedat ci to uz nemoze byt neskoro na zacatie liecby??? Uz teraz mam oslabene takmer vsetky svaly, obcasne bolesti brucha a hlavy a pocit stuhnutosti krku... Moja liecba zacne mozno az zaciatkom septembra a dost ma to desi...
nie, nie je to neskoro, borelióza postupuje pomaly, aj niekoľko rokov
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Dá sa zvíťaziť na boreliozou, ale treba na tom stále pracovať (aj tu ako pri všetkom preferujem alternatívnu medicínu viac ako oficiálnu).
Píšem sem však nie kvôli tomu, že som toho jasným dôkazom

Osobne mám paniku z kliešťov, vždy vonku v tráve či v hore sa neustále prezerám, či nejaký po mne akurát nelezie, niet sa čo čudovať, mňa kliešte vždy milovali.
Dva roky vyrábam orgonitové harmonizéry, robila som aj prívesky pre psíkov, tie odpudzujú kliešte.
Až minule ma ale napadlo (po vybratí tretieho kliešťa z môjho tela v priebehu jedného večera ), prečo nepoužívať orgonity na odpudzovanie kliešťov aj u mňa. Trvalo mi celú večnosť, kým som na to prišla! Funguje to, za posledných asi 9 výletov som nemala ani jedného. Vždy som si vzala do ruksaku jeden priestorový orgonit, možno by stačil aj menší-osobný, ale istota je istota.
Skúste to aj vy, bude vám to tiež isto fungovať.
Držím palce všetkým nakazeným, aby sa z boreliozy dostali a aj tým, čo nakazení nie sú, aby ani neboli.
1 0
Pepovic Pepovic

Pepovic je offline (nepripojený) Pepovic

Huto88: Chcem sa opytat ake si mal priznaky alergickej reakcie na ten Summamed ... mam obavy , ze mam nieco obdobne
0 0
Slavka Janockova Slavka Janockova
Tiez mi diagnostikovali tuto pliagu. Neroznasaju ju len klieste, mna stipol do nohy nejaky hmyz.
Sumamed drazdi zaludok na zvracanie a mozu sa vyhadzat po tele vyrazky.

http://zivot.azet.sk/clanok/7927/lie...-problemy.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať