Zavrieť

Porady

domov opatery pre starších ľudí

Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Potrebovala by som poradiť, kde v Bratislave alebo jej okolí sa nachádza zariadenie, do ktorého by som mohla umiestniť svoju matku, ktorá sa ešte síce pohybuje, ale je vážne chorá na srdce, nevládze si uvariť, upratať... - potrebuje takmer celodennú starostlivosť.
Štátne domovy dôchodcov sú nedostupné - čakacia doba je minimálne 5 rokov a napr. Hospic sv. Františka stojí od 1140,-Sk na deň (36.000,-Sk mesačne). Nepoznáte, prosím Vás, niečo aspoň o niečo lacnejšie?
Veľmi pekne ďakujem za každý nápad a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    A neuvažujete o niekom, kto by sa o Vašu matku staral doma? Je to omnoho
    osobnejšie. O hospicoch a podobných zariadeniach som už počula všeličo
    /česť výnimkám/.

    jana88 je offline (nepripojený) jana88

    jana88
    Rozmýšľala som aj o niečom takom, ale naviac ona by potrebovala istotu, že má nablízku lekársku pomoc, nakoľko ju po nevydarenom lekárskom zákroku vlastne poslali domov takmer bez liekov v zlom stave. Ledva sa jej dá dýchať a pri chorobe srdca potrebuje mať pocit istoty.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja by som sa prihovarala za domacu opateru. V Martine funguje firma SAMARITAN, chodia po domoch opatrovat chorych, nakupia, upracu, donesu jedlo, postaraju sa o cloveka po stranke zdravotneho osetrenia a aj sa s nim porozpravaju - robia spolocnost. Urcite bude take nejake zariadenie aj vo velkej Bratislave, ked je v malom Martine. Plati sa im podla prijmu, ktory klient a jeho rodinni prislusnici maju. (z vacsieho prijmu viac, dochodca s malym dochodkom menej)

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Skús sa opýtať na Mestskom úrade. Možno by vedeli buď zamestnať opatrovateľku alebo zabezpečiť osobu na dohľad cez sociálne oddelenie.Ak potrebuješ k tomu viac, pošli mi email, poradím. V tejto oblasti som robila.

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Asi pred mesiacom môj kolega zháňal miesto pre člena rodiny. Tiež sa mu nedarilo, až nakoniec našiel v dedine Vlčany, v okrese Šaľa. Tam ho bez problémov ihneď zobrali.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    jana88 Pozri príspevok
    Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Potrebovala by som poradiť, kde v Bratislave alebo jej okolí sa nachádza zariadenie, do ktorého by som mohla umiestniť svoju matku, ktorá sa ešte síce pohybuje, ale je vážne chorá na srdce, nevládze si uvariť, upratať... - potrebuje takmer celodennú starostlivosť.
    Štátne domovy dôchodcov sú nedostupné - čakacia doba je minimálne 5 rokov a napr. Hospic sv. Františka stojí od 1140,-Sk na deň (36.000,-Sk mesačne). Nepoznáte, prosím Vás, niečo aspoň o niečo lacnejšie?
    Veľmi pekne ďakujem za každý nápad a pomoc
    Nie je to tak dávno čo som sa zaoberala obdobnou otázkou práve v Bratislave. Nie je to ľahké umiestniť blízkeho človeka v nejakom type zariadenia. Nemyslím tak finančne ako skôr z hľadiska ľudského. Vyskytnú sa však situácie, že blízky človek potrebuje 24 hodín denne starostlivosť a zrazu sa Vám zmení svet. Uvažujete čo je pre Vás ako osobu (z hľadiska zanechania zamestnania a následných dôsledkov z toho) výhodnejšie. Nájsť pre blízku osobu zariadenie kde 24 hodinovú starostlivosť má zabezpečenú - podstatné je, že tam je aj k dispozícii lekár alebo zanechať zamestnanie a starať sa oí blízku osobu sám. Je to veľmi veľmi ťažké rozhodovanie. A potom keď sa rozhodnete o nejakom zariadení nastáva druhý problém. Kam. Čakacia doba je skutočne 3 až 5 rokov ibaže ak,
    1. zodvihne telefón významný poslanec a vybaví to
    2. dáte vstupný sponzorský "oficiálny" dar v Bratislave vo výške od 100 000 do 300 000,- Sk
    3. stane sa zázrak (na to ovšem neverím) a vezmú Vám rodinného príslušníka bez uvedených dvoch prípadov.
    Existujú zariadenia sociálnej starostlivosti, kde sa platí určitý poplatok niekde 5 inde 7 000/mesiac, avšak podľa zákona tam môže osoba zostať tri mesiace, po dohode s riaditeľom takéhoto zariadenia ďalšie tri mesiace. Potom to už treba riešiť buď do domova dôchodcov alebo do penziónu-domova dôchodcov. Napr.
    Betánia, Partizánska 6 - 500 Sk/deň + doplatok na lieky.
    Sanatórium Gerion, Borinka - 17 300,- Sk/mesiac
    Seniorville Jabloňové - 515,- - 930,- Sk/deň
    Hestia, Dúbravka
    alebo potom ako som písala klasické domovy dôchodcov (napr. Rača) kde sa platia podľa zákona poplatky tak, aby po zaplatení ostalo z dôchodku dôchodcovi myslím 10% ???.
    Väčšinou je treba sa spytovať v tom obvode kde je trvalé bydlisko osoby.

    jana88 je offline (nepripojený) jana88

    jana88
    Ďakujem veľmi pekne za Vašu pomoc a rady. Hneď som volala a mailovala do uvedenych zariadeni, ci maju volne miesto. S prijatim do zariadeni, ktore spadaju pod spravu miest a obci je to naozaj len o poradovnikoch a sponzorstve. Volala som do mnohych a poradovniky sa vraj vobec nehybu, vsade to vyzera na 5 rokov a tak by asi nebolo od veci, aby sme sa uz my do nich zapisali.
    Este raz dakujem aj za rady o domacom osetrovatelstve. Marne vsak hladam podobnych Samaritanov v Brtaislave aki su v Martine.

    domov opatery pre starších ľudí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.