Zavrieť

Porady

kúpa auta do firmy od FO na leasing

Pekný deň,
konateľ sa rozhodol, že by kúpil od svokra auto, ktoré má svokor FO nepodnikateľ od 11/2006 kúpené na leasing a previedol ho do firemného majetku. Poraďte čo všetko k tomu a ake povinnosti firme a FO nepodnikateľovi s toho vyplývajú. Myslím, či je nejaká doba koěko musí auto lízovať ako s.r.o. alebo ho može nakúpiť aj teraz a pokračovať v začatom leasingu. Prosim priložte hlavne § z ktorých by som naštudovala viac ohľadne takéhoto leasingu. Ďakujem moc uz teraz všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    astherixova Pozri príspevok
    Pekný deň,
    konateľ sa rozhodol, že by kúpil od svokra auto, ktoré má svokor FO nepodnikateľ od 11/2006 kúpené na leasing a previedol ho do firemného majetku. Poraďte čo všetko k tomu a ake povinnosti firme a FO nepodnikateľovi s toho vyplývajú. Myslím, či je nejaká doba koěko musí auto lízovať ako s.r.o. alebo ho može nakúpiť aj teraz a pokračovať v začatom leasingu. Prosim priložte hlavne § z ktorých by som naštudovala viac ohľadne takéhoto leasingu. Ďakujem moc uz teraz všetkým.
    Kúpené na leasing ? Čo tým myslíš - má od 11/2006 uzatvorenú zmluvu o finančnom prenájme,tzn. v 11/2006 ešte len leasingový vzťah začal alebo v 11/2006 po skončení finenačného prenájmu odkúpil svokor auto od leas.spoločnosti?
    V prvom prípade svokor nie je vlastníkom auta a nič nemôže predať, môže iba postúpiť leasing, s požehnaním leasingovej spoločnosti.

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Prepáčte za moje neodborne vyjadrovanie. Tak na upresnenie myslela som postupiť leasing, ktorý v 11/2006 ešte len začal a ma dohodnutý dobu splácania 60 mesiacov. Čo treba na to postúpenie leasingu po dohode s leasingovkou. Myslim uctovanie-zaradenie, uctovanie pokracovania leasingu a pod.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    .. to bolo iba zle naformulované , musíme si však najprv ujasniť o čom bude ďalšia debata.
    Pre začiatok čítaj tu [SEARCH]postúpenie leasingu[/SEARCH].

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Chcem len vedieť nejake všeobecne podmienky, ze napr.postupit leasing nemoze pokial ho FO nemala min.1rok alebo len vtedy ked sa bude leasovat aspon 36mesiacov alebo nieco podobne. A tiez ako to potom vsetko zauctovat ked by doslo k postupeniu leasingu. Predaj bude s DPH ale ked je to osobny automobil tak to neriešim uplatnovať si DPH nebudem.

    kúpa auta do firmy od FO na leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.