Zavrieť

Porady

upravovanie fotiek

prosim vas kto mi vie poradit ako mam upravit fotku z MB na KB alebo nejaky program na stiahnutie co tie fotky upravi velmi pekne vas prosim poradte mi vopred dakujem!!!!
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

jaja1357910 Pozri príspevok
prosim vas kto mi vie poradit ako mam upravit fotku z MB na KB alebo nejaky program na stiahnutie co tie fotky upravi velmi pekne vas prosim poradte mi vopred dakujem!!!!
Stihani si IrfanView:

http://tahaj.sme.sk/software/29

Je to jednoduchý a bezplatný soft na jednoduchú úpravu skoro všetkých typov grafických súborov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
alebo XnView.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mám dobré skúsenosti so Zoner Photo Studio 9 v češtine. Stačí fotku zmenšiť na 25%.
0 0
jaja1357910 jaja1357910

jaja1357910 je offline (nepripojený) jaja1357910

stacilo by aj na 25% a diky moc =)
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Chobot Pozri príspevok
Stihani si IrfanView:

http://tahaj.sme.sk/software/29

Je to jednoduchý a bezplatný soft na jednoduchú úpravu skoro všetkých typov grafických súborov.
ahoj potrebujem upraviť pozadie na fotkách, tento program to dokáže?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

alex1 Pozri príspevok
ahoj potrebujem upraviť pozadie na fotkách, tento program to dokáže?
Hm, to asi ťažko, na to potrebuješ sofistikovanejší soft a drahší. Adobe Photoshop napríklad. Irfan upravuje celé fotky.
Naposledy upravil robovi : 18.06.07 at 22:01 Dôvod: doplnenie
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

stiahla som si GIMP, s ním by malo ísť, len sa mi zdá trochu náročný.Ak je tu niekto, kto s ním pracuje, budem rada ak mi poradí
0 0
jana014 jana014

jana014 je offline (nepripojený) jana014

mohol by mi prosim vas niekto upravit fotku z MB na KB? potrebujem surne
dakujem
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

jana014 Pozri príspevok
mohol by mi prosim vas niekto upravit fotku z MB na KB? potrebujem surne
dakujem
Hm, to je akoby si chcela upraviť cukor z kg na mg. Musíš uviesť koľko má MB a koľko kB by si chcela aby mala po novom. Lebo fotka, ktorá má 1MB má zároveň aj 1000 kB.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
pravym tlacidlom mysky otvor fotku cez miestnu ponuku - v microsoft office picture manager ak mas (balik office) a hore na paneli mas ponuku upravit obrazky...klikni.. a tak vpravo co chces zmenit - vyber si zmenit velkost... na pozadovanu...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

jana014 Pozri príspevok
mohol by mi prosim vas niekto upravit fotku z MB na KB? potrebujem surne
dakujem
V tom IrfanWiev to ide veľmi ľahko. Cez menu - Resize picture si nastavíš pžadovanú veľkosť (môžeš v pixeloch, percentách ...) a dáš uložiť.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
i ja sa teraz chvilu ucim, v irfane som neskusala fotky ukladat v percentach, tie percenta ale nie su len lupou??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tiny77 Pozri príspevok
i ja sa teraz chvilu ucim, v irfane som neskusala fotky ukladat v percentach, tie percenta ale nie su len lupou??
Jedna vec je zobrazenie fotky, čo sa robí prostredníctvom Zoom in a Zoom out (alebo "+" a "-"), percento zobrazenia tam nevidím.

Keď ale ideš do menu Image - Resize/Resample, tak tam máš možnosť meniť rozlíšenie aj veľkosť obrázku. Aj zmenšenie rozlíšenia aj zmenšenie veľkosti bude mať vplyv na veľkosť súboru, ktorý sa tým zmenší.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

len sa nesmie zabudnut zafajknut zachovanie pomeru stran, to aby sa zachovali proporcialne rozmery fotky a aby sa nestiahla len jedna strana fotky
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Poďme k jadru otázky. Jana 014 sa nepýtala, ako zmeniť rozmery fotky, ale ako zmeniť jej veľkosť v objeme dát. Síce orezanie fotky a úprava rozmerov zmenšuje dátovú veľkosť fotky ako súboru, ale podstatne účinnejšie je znovuuloženie fotky v slabšej kvalite. Takto zostanú zachované jej rozmery aj veľkosť, len sa zníži kvalita pri podrobnom prezeraní. Keď ju budete zoomovať, rozkockatie sa Vám.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
chobot, camelfly - diky diky. vyskusane, funguje, chnapem. azda predsa len neumriem hlupa
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

robovi Pozri príspevok
Poďme k jadru otázky. Jana 014 sa nepýtala, ako zmeniť rozmery fotky, ale ako zmeniť jej veľkosť v objeme dát. Síce orezanie fotky a úprava rozmerov zmenšuje dátovú veľkosť fotky ako súboru, ale podstatne účinnejšie je znovuuloženie fotky v slabšej kvalite. Takto zostanú zachované jej rozmery aj veľkosť, len sa zníži kvalita pri podrobnom prezeraní. Keď ju budete zoomovať, rozkockatie sa Vám.
Veď presne o tom som písal. Ide o zmenu rozlíšenia obrázku, tzn. zníženie počtu pixelov tej fotky. Napr. z pôvodného rozlíšenia 1600x1200 bodov to zmenší na 800x600 bodov a tým zmenší aj veľkosť súboru. Zmenou rozmeru fotky tiež dosiahne zmenšenie veľkosti súboru. Veľkosť fotky (rozmer) nie je podstatný. lebo každá aplikácia si dokáže upravovať veľkosť podľa potreby (napr. po vložení do prezentácie sa dá obrázok naťahovať podľa potreby).

Áno, máš pravdu, dá sa to urobiť aj pri ukladaní tým, že sa zmenší kvalita obrázku vo vedľajšom dialógovom okne.
Naposledy upravil Chobot : 26.06.07 at 11:49
0 0
Katusa88 Katusa88

Katusa88 je offline (nepripojený) Katusa88

Caute..cchela by osm sa venovat uprave fotiek a foteniu..ale neivme kao na to.myslim tym upravovanie fotiek...neviem najst vhodny program.ktory dokaze retusovat..atd...pls pomozte.dakujeem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Katusa88 Pozri príspevok
Caute..cchela by osm sa venovat uprave fotiek a foteniu..ale neivme kao na to.myslim tym upravovanie fotiek...neviem najst vhodny program.ktory dokaze retusovat..atd...pls pomozte.dakujeem
Stačí si do internetového vyhľadávača zadať "picture editing software" a vyhodí ti to kopec odkazov na voľné aj platené softvéry. Treba zopár odskúšať a vybrať si ten, ktorý ti bude najviac vyhovovať. Skoro všetky platené majú aj testovaciu alebo demo verziu. Potom už eln záleží, koľko si ochotná za to zaplatiť. Vo všeobecnosti platí, že čím lepší a profesionálnejší soft, tým drahší.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Katusa88 Pozri príspevok
Caute..cchela by osm sa venovat uprave fotiek a foteniu..ale neivme kao na to.myslim tym upravovanie fotiek...neviem najst vhodny program.ktory dokaze retusovat..atd...pls pomozte.dakujeem
Adobe Photoshop, Gimp.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať