Zavrieť

Porady

skončenie PP dohodou

zamestnanec je na invalidnom dôchodku-miera poklesu vykonávať zárok.činnosť je 45% teraz je PN a pravdepodobne si dava žiadosť na "úplnú invaliditu"mozem s ním skončit PP dohodou aj počas PN (PN trvá mesiac)?-samozrejme ak stým bude súhlasiť.Chcem len vedieť či sa mu stým nejak neuškodí.PN uz platí soc.p. teda bude pokračovať ako PN v ochr.lehote?dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    počas trvania PN nie je možne ukoncit pracovny pomer, az po ukonceni PN.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nemôžem s tým súhlasiť. Počas PN je zákaz výpovede a nie ukončenie pracovného pomeru dohodu. Pozor to sú dva rozdielne spôsoby rozviazania prac.pomeru.

    a.n.d.y. je offline (nepripojený) a.n.d.y.

    a.n.d.y.
    dík, viem, že skonč.PP dohodou môžem dať aj počas PN, ale čo stou invaliditou?neublíži sa mu, že skonč.PP skôr a nie až po ukonč.PN-tak či tak mu dáme skonč.PP dohodou aj ked skončí PN. PN je braná ako v ochr.leh.? alebo sa musí ísť nahlásiť na úrad práce? prosím súrne

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Podľa mňa by si to tomu zam-covi iba skomplikovala, veď keď je na PN tak na neho nemáte žiadne náklady /predpokladám, že preto chceš s ním skončiť prac. pomer/ , lebo pokiaľ viem tak kým mu priznajú "úplnu invaliditu" tak to môže ešte potrvať dosť dlho. A ak potrebuješ na jeho miesto niekoho prijať tak ho zober na dobu určitú /na zastupovanie počas PN/

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ešte doplním, že na úrad práce by sa hlásil až po skončení PN. PN mu bude až do jej skončenia vyplácať SP.

    a.n.d.y. je offline (nepripojený) a.n.d.y.

    a.n.d.y.
    vďaka, včera sa mi zame-nec ozval a pravdebodobne bude mať skonč.PN k 30.6 a chce dať on skonč.PP dohodou a uviesť zo zdrav. dôvodov.Som povinná mu vyplatiť aj 1mes. odchodne ak ho uznajú na "plnú inval" ? Alebo len ak si on podá žiadosť o odch.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ak máte v kolekt. zmluve, že pri nástupe do dôchodku starobného alebo invalidného platíte 1 mes. odchodné, tak potom si povinná mu vyplatiť

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Ak máte v kolekt. zmluve, že pri nástupe do dôchodku starobného alebo invalidného platíte 1 mes. odchodné, tak potom si povinná mu vyplatiť
    Prečo v kolektívnej zmluve? Ja myslím, že stačí zákonník práce § 76 ods. 6 - pri prvom skončení PP, po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku.

    skončenie PP dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.