Zavrieť

Porady

Chrípka

ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Keby niekto vedel nejaký osvedčený spôsob starých materí, ako čeliť vysokej teplote, podeľte sa.
Naposledy upravil ola : 16.02.05 at 07:28
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Evanka
Ja som v takom pripade urobila detom zabal, ale neviem aky je dnes na to nazor, lebo viem, ze vsetko sa meni. Obycajne klesla teplota az po druhom zabale.
Súhlasím treba zábaly a veľmi veľa tekutín.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Oli mám odskúšané na malých aj velkých deťoch: obliecť dve-tri pyžama, zabaliť do deky aj s hlavou, nohy /podotýkam že holé/ do lavóra s horúcou vodou, horúca sa voda sa stále prilieva, pokiaľ sa dotyčný nevypotí.
Lavór - neviem ako sa povie spisovne, ja som zo záhoria, je to taká väčšia plytká nádoba
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
rosemary
Lavór - neviem ako sa povie spisovne, ja som zo záhoria, je to taká väčšia plytká nádoba
Lavór je spisovne lavór
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ola
Späť k tej vysokej horúčke. Dieťa držalo vajíčka z chladničky, boli mu prikladané surové zemiaky, ale: Z 39,2°C STÚPLA! teplota na 39,5°C. Čo ďalej?
ola, ja hlasujem za SPRCHU! ... ale je to veľmi kruté, ja som pri tom ryčala jak besná ... v akom veku je to dieťa?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak toto, čo píše rosemary, je fantastický liek na vyvrtnutý členok... dolievať horúcu vodu.....zajtra pobežíte aj v ihličkách!!!!!!!!!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

rosemary
Oli mám odskúšané na malých aj velkých deťoch: obliecť dve-tri pyžama, zabaliť do deky aj s hlavou, nohy /podotýkam že holé/ do lavóra s horúcou vodou, horúca sa voda sa stále prilieva, pokiaľ sa dotyčný nevypotí.
Lavór - neviem ako sa povie spisovne, ja som zo záhoria, je to taká väčšia plytká nádoba
Podla mna je tento sposob dobry pri zapale hornych a dolnych dychacich ciest ("zastavenej" nadche) na uvolnenie upchatych dutin, ale pri teplote by som to na jej znizenie nepovazovala za vhodny sposob.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Dieťa má 8 rokov.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Tak to už znesie letnú sprchu.

Ja by som ho doniesla do vane a pomaly začala sprchovať takou trošku teplou vodou, aby nedostalo šok.
Potom treba dať len takú letnú a potom na pár sekúd studenú ako ľad.

Hneď ho treba zabaliť do niekoľkých uterákov a pod perinu.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Aj môjmu synovi - má 3 roky najviac pomáha kúpeľ vo vlažnej vode.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Moja svokra je z takejto horúčky ... ako poistka.

Tá by okrem zábalov a horúceho čaju po lyžičkách malého stále natierala alpou.
A to hlavne poza ušká, na čelo a hlavne na zápätie.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

ola
To dieťa u lekára bolo, ale problém je v tom, že nemôže vôbec ŽIADNE lieky. Ani paralen. A ani homeopatiká.
Prosím ťa čo mu vlastne je, má chrípku, alebo angínu, alebo zápal stredného ucha.

aj to je dôležité.

Na ušká viem jeden recept. Zohriať masť /domácu/ s tvrdým páleným, dať na kapesníky a dať každý za jedno uško. Pozor nie horúce. Treba to zabaliť /hlavičku/ do uteráka. Nebudeš to predsa držať, že ?
Veľmi sa tomu decku uľavilo - z praxe.
Ono sa zababre aj vankúš, ale čo už.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Katarínka, určite má chrípku - súdim podľa názvu témy. Ja už neviem čo poradiť, ale tie vysoké horúčky tak dlhý čas môžu u toho dieťatka vyvolať zápal pľúc. Poradím len toľko, že mamička by mala zavolať svojej lekárke, alebo do lekárne a zistiť čo je najlepšie a najúčinnejšie prírodné antipyretikum. Mám taký pocit, že som aj v niektorej lekárni videla čaj na zníženie teploty.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

ola
Vyjadrenie lekára: zrejme?! začínajúca chrípka.
Nemá ani nádchu ani kašeľ, ani bolesti priedušiek, ani hrdla, má len vysokú horúčku.

veď práve preto sa to pýtam, aj keď si dala názov chrípka
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ked citim, ze na mna nieco lezie, snazim sa na 12 hodin zaliest do postele.
Ak sa mi nedari vypotit, 2 hodiny to liecim varenym vinom. 10 hodin spim a potom je dobre.
0 1
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Vieš, mne sa to nezdá také vysoké horúčky - len chrípka. Musí mať ešte niekde zápal.
Chúďa moje.

Neviem, ako ti poradiť. Ale skús ho natierať aj tou alpou. Hlavne na zápästie, čelo a aj poza ušká.

Byť tebou, idem s ním na pohotovosť.
Nemôže sa chúďa tak dlho trápiť s tou horúčkou.
Naposledy upravil Katarína STR : 09.02.05 at 05:39
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Katarína: je to dieťa mojej kamarátky a sama ju nahováram nech nemešká a nech rýchlo uteká k lekárovi! Tu skutočne zlyhávajú aj tie naše zaručené recepty. Chcela som jej (teda chlapčekovi)pomôcť, preto som sa obrátila na Vás tu na Porade...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

ola
Bodliak, Ty by si liečil 8 ročné dieťa vareným vínom?
Tvrdim to niekde ?
0 1
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

ola
Katarína: je to dieťa mojej kamarátky a sama ju nahováram nech nemešká a nech rýchlo uteká k lekárovi! Tu skutočne zlyhávajú aj tie naše zaručené recepty. Chcela som jej (teda chlapčekovi)pomôcť, preto som sa obrátila na Vás tu na Porade...
Prosím ťa napíš, ako sa má to dieťa, budem rada.
Či už mu klesla horúčka a či s ním bola tá tvoja kamoška na pohotovosti. A čo mu vlastne je.
Celý deň som včera nad tým malým rozmýšľala.
Ja mám veľmi rada deti a trpím s nimi, keď sú choré alebo sa im niečo stane.
AJ keď to nieje moje.

Ahoj
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ani nevieš ako si ma potešila.
Fakt veľmi veľa robí aj kľud a pohoda. Aj keď niekedy je ťažké sa udržať v kľude, keď je dieťa na tom zle.
Vieš, aj si myslím, že tá tvoja kamoška dosť stresovala toho malého a neviem neviem, či mu vôbec dávala tie obklady a chlípkať horúci čajík. Asi len kolo neho behala a horekovala.
Veď mala na to celý deň a teplotu mu neznížila.
A ty si tam prišla večer, keď práve pri chorobe sa teplota ešte zvyšuje a tebe sa to poradilo znížiť možno aj vďaka tomu citrónu.

No že si tam neprišla už na obed. Možno by už malémuo bolo lepšie skôr.

Uff, som rada. Dík ahoj
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať