Zavrieť

Porady

ako vyčistiť prútený kôš

našla som u babky na povali krásny prutený - ratanový kôš. je uplne ideálny na prádlo a taký pekný!!! a je aj zachovaly, ale.... ako ho vyčistiť? môžem ho vystriekať vodou? dajakým prípravkom? prosím poradte mi....
pekne dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Skús to vyčistiť saponátom na riad, alebo šampónom a vystriekaj to hadicou, alebo sprchou a nechaj dobre uschnúť. Poprípade potom prelakuj bezfarebným lakom.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Ja mám takéto koše dva, jeden ešte od mojej maminky - dosť starý, a jeden novší, a oba sprchujem vo vani čistou vodou a nič sa im nestalo. Len je dobré to spraviť, keď je vonku pekne slnečno, aby čím skôr vyschli. Tým mojim zatiaľ voda neublížila, čistiace prostriedky som nepoužívala, lebo som ich vlastne potrebovala zbaviť viac menej len prachu.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    žiadne agresívne saponáty, na drevo sa používa mydlová voda - obyčajné jadrové mydlo

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kukučka Pozri príspevok
    žiadne agresívne saponáty, na drevo sa používa mydlová voda - obyčajné jadrové mydlo
    Súhlasím s Betkou, voda a jadrové mydlo, najlepšie na dvore - pokiaľ máte dvor, alebo vo vani, urobiť si mydlovú vodu, malý zmeták a vyšúchať pomedzi škáry, osprchovať a nakoniec čistá voda, cca 1/2 kg soli, opäť zmetákom prejsť po celom prúti a dať vyschnúť nie na prudké slnko, lebo bude vŕzgať. Takto sa dá čistiť aj ratanový nábytok.

    ako vyčistiť prútený kôš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.