Zavrieť

Porady

uhrada faktury

Vie mi niekto prosim poradit ako nahodit v Money PU prijem na ucet(uhradu) faktury ktoru som vystavil v minulom roku . V ponuke neuhradenych faktur mam totiz iba tie tohtorocne. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Skús sa pozrieť na ten príjmový doklad z Orange. Ja mám pri platbe v hotovosti v Orange vždy 2 príjmové doklady vytlačené tesne pri sebe. Na jednom je úhrada za faktúry (aj viac naraz) a na druhom spodnom je ten administratívny poplatok. Ja to potom rozstrihnem a účtujem dvoma pokladničnými dokladmi v Money S3. Takto to robím hlavne u platcov DPH.

    Druhá možnosť, ak to chceš mať na jednom doklade:
    Na pokladničom doklade najprv cez variabilný symbol (tri bodky) povyberám faktúry, ktoré chcem uhradiť a potom prepíšem celkovú sumu pokladničného dokladu, ku ktorej pripočítam ten administratívny poplatok alebo poplatok za vklad na bank.účet, alebo sadzu poštovného pri šekoch. Keď potvrdíš doklad, program ťa upozorní, že ti nesedí suma faktúr so sumou pokladničného dokladu, či to chceš tak naozaj uložiť. Potvrdíš, že áno. Následne si otvoríš Zaúčtovanie dokladu a tam prepíšeš pre ten administratívny poplatok text, prípadne predkontáciu (suma by ti tam mala sedieť s výškou toho poplatku).

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    v tej ponuke tohtorocnej su dve moznosti preklikavania sa...

    jedna je hore - tam si menis, ci chces uhradit doslu fakturu, vystavenu fakturu, zavazok ....

    druha je dole - tam sa preklikava medzi jednotlivymi rokmi. Tak tam treba kliknut na rok 2006 a potom hore zvolit spravny okruh dokladov.

    kvak19 je offline (nepripojený) kvak19

    kvak19
    Dakujem krasne andrejka
    ...no a kedze uz viem ako na to nemozem sa na nic vyhovarat a mozem ist pekne makat

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Prosím o radu ako mám uhradiť fa výdavkovým dokladom z pokladne-orange, je mi jasné, že úhradu fa, cez tri bodky, je to orange, ale na doklade je ešte poplatok a dph, to mám ako nahodiť? dík, je to súrne...

    kvak19 je offline (nepripojený) kvak19

    kvak19
    to nechapem ako myslis, faktura co ti pride, tak si ju zaevidujes medzi prijate faktury, a potom ked si ju uhradzal v hotovosti, si das pokladnicne doklady, das si vydavkovy doklad, a tam cez tie 3 bodky si vyberies fakturu ktora sa ma uhradit, a uhradis ju celu.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    áno, veď to tak mám, to by nebol problém, ale problém je, že na tom doklade je poplatok za hotovostnú platbu v orangi, 0,70-základ a 0,13 dph a to neviem ako mám na jeden doklad nahodiť s dphčkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.