Zavrieť

Porady

cestovny prikaz pri ceste firemnym autom

mam otazku - ak idem na sluzobnu cestu firemnym autom a cesta je taka kratka, ze nie su ziadne diety, t.z. iba kilometre a cestovne nahrady su nulove, treba vypisovat cestovny prikaz alebo staci udaj v knihe jazd?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marosm Pozri príspevok
    mam otazku - ak idem na sluzobnu cestu firemnym autom a cesta je taka kratka, ze nie su ziadne diety, t.z. iba kilometre a cestovne nahrady su nulove, treba vypisovat cestovny prikaz alebo staci udaj v knihe jazd?
    Cestovný príkaz by som odporučil vypísať. Je to doklad o oprávnenosti vykonania jazdy, a ak by sa niečo stalo (havária) s tým dokazuješ svoju pravdu, že oprávnene si použil firemné auto na cestu.
    A cestovný príkaz musí podpísať nadriadený.

    marosm je offline (nepripojený) marosm

    marosm
    nadriadeny som ja sam, ale to je v pohode
    a kam potom ten cestak zalozim? vsetky cestaky sme zakladali do pokladne ako vydavkovy doklad.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    marosm Pozri príspevok
    nadriadeny som ja sam, ale to je v pohode
    a kam potom ten cestak zalozim? vsetky cestaky sme zakladali do pokladne ako vydavkovy doklad.
    ,

    Tak je to správne. Je to podklad, na základe ktorého boli preplatené náklady na cestu - PHM, stravné, ubytovanie a tď.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    marosm Pozri príspevok
    no dobre, a ked je stravne nulove, tak to zalozim ako vydavkovy blok s nulovou hodnotou?
    Tak to založte s dokladom na nákup PHM.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    marosm Pozri príspevok
    no dobre, a ked je stravne nulove, tak to zalozim ako vydavkovy blok s nulovou hodnotou?
    Ty si nerobíč cestovný príkaz len preto, aby si vyúčtoval stravné. Cestovný príkaz je podkladom k riadnemu vyúčtovaniu pracovnej cesty. A založíš ho do evidencie cestovných príkazov. Pokiaľ si budeš robiť účtovníctvo sám.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Danila Pozri príspevok
    Ty si nerobíč cestovný príkaz len preto, aby si vyúčtoval stravné. Cestovný príkaz je podkladom k riadnemu vyúčtovaniu pracovnej cesty. A založíš ho do evidencie cestovných príkazov. Pokiaľ si budeš robiť účtovníctvo sám.
    Súhlasím Danilka, až na to, že mne bola pri kontrole vytknutá práve evidencia CP - nemám vraj zakladať zvlášť, ale vždy k dokladom o nákupe PHM, ak sa používa firmné MV. Je to dosť ťažko dodržateľné a mám s tým značné problémy, ale snažím sa to urobiť cez mesačné uzávierky a výkazy o spotrebe.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Marianna01 Pozri príspevok
    Súhlasím Danilka, až na to, že mne bola pri kontrole vytknutá práve evidencia CP - nemám vraj zakladať zvlášť, ale vždy k dokladom o nákupe PHM, ak sa používa firmné MV. Je to dosť ťažko dodržateľné a mám s tým značné problémy, ale snažím sa to urobiť cez mesačné uzávierky a výkazy o spotrebe.
    Marianka, čo kontrolór, to názor. Ale to, ako si ja budem viesť evidenciu je len a len a len moja interná záležitosť v rámci zákonných predpisov.To by bolo, aby kontrolór namiesto jedného šanónu musel mať na stole dva.....

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    každé opustenie pracoviska /pravidelného miesta výkonu práce/ musí byť doložené dokladom /CP, priepustka, .../, z ktorého bude zrejmé z akého dôvodu bolo pracovisko opustené. v prípade vzniku nepredvídaných udalostí, napr. dopravná nehoda - pracovný úraz, dopravná nehoda - smrť, ... tento doklad preukazuje skutočnosť, či sa jedná o pracovný úraz alebo nie. takýmto dokladom nepreukazujeme len výdavky, ale chráni sa tak zamestnanec ako aj zamestnávateľ

    cestovny prikaz pri ceste firemnym autom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.