Zavrieť

Porady

Virtuálne cestovanie

V týchto dňoch som objavila, resp. bola som nevedená na stiahnutie programu Google Earth a dnes som si teda pekne s ním zacestovala po niekoľkých dovolenkových destináciách, ktoré som v minulosti navštívila aj kam by som sa chcela pozrieť. Skúste si zacestovať aj vy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    Súhlasím - google Earth je úžasný... Niektoré budovy, alebo iné zaujímavosti (Eiffelovka, Bratislavský Hrad, tuším aj most Apollo a tak) sa dajú pozrieť aj 3D... niekde na nete boli k tomu odkazy na zaujímavé miesta - v Amerike sa dajú pozorovať autá na ceste - tam sa to dá lepšie priblížiť...len škoda, že sú tam dosť staré zábery a niektoré miesta ani "zmapované" nie sú - konkrétne Trenčín Juh je tam asi z pred dvoch rokov...ale náš domčúrik tam stojí...dokonca aj naše auto vidno pred ním zaparkované...

    ...a komu sa to zapáči, odporúčam doplniť aj Earth Actual screensaver - šetrič so satelitným pohľadom na zemeguľu - dá sa nastaviť súradnica kde žijete - a to miesto budete mať na monitore presne vycentrované. Dobre je vidieť kde svieti slnko a kde sa už stmieva...mračná na oblohe...naše baby, rovnako ako ja, boli z neho unesené...

    *Ľubica

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ľubi, tak som si ten šetrič stiahla, ale neviem ako ho nastaviť a čo mám vôbec nastaviť.

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    Evka. Pokiaľ nevieš súradnice svojho "pôsobiska" tak si ich môžeš vyhľadať v google earthe - Košice nie sú dobre nasnímané, tak som odpísala súradnice z bodu, kde ma program sám naviedol keď som klikla že chcem vidieť Košice. Napísalo mi že je to 48°43´16,29˝ N 21°15´48,09˝E. Teraz si zobraz svoju pracovnú plochu, pravé myšítko, vlastnosti, sporič, nastavenie a tam si do tých okienok napíš tieto súradnice prvé okienko stupne, druhé minúty, tretie sekundy. Pokiaľ Ti tam nedá správne šírky a dĺžky, tlačidlom si to môžeš zmeniť (keď klepneš na southern zmení sa na northern...)

    Dúfam, že sa tomu dá porozumieť, lebo lepšie to napísať neviem...

    *Ľubica

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Citát časti príspevku:
    georeo Pozri príspevok
    Dúfam, že sa tomu dá porozumieť, lebo lepšie to napísať neviem...
    *Ľubica
    Ľubi, si úžasný navigátor. Ďakujem.
    Naposledy upravil Marína : 16.07.07 at 22:15

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    akurát som si zo zvedavosti stiahla aj ja program Google Earth, ale budovy som vôbec nevidela. Čo mám na pravej strane do okienka zadať? Žiadna ponuka tam nieje, prosím o návod. kde nájdem súradnice?

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    Soňula Pozri príspevok
    akurát som si zo zvedavosti stiahla aj ja program Google Earth, ale budovy som vôbec nevidela. Čo mám na pravej strane do okienka zadať? Žiadna ponuka tam nieje, prosím o návod. kde nájdem súradnice?

    ...takže napríklad si chceš pozrieť Eiffelovku: vľavo hore máš SEARCH - záložka FLY TO. Do prázdneho okienka napíš eiffel tower a klikni na tú lupu vedľa, Program by ti mal sám "natočiť zemeguľu a priblížiť" tak, aby si sa k nej dostala. Pohybovať sa môžeš buď myšou (klikneš na "zem", myšítko držíš a potiahneš smerom ktorým chceš; 3D zobrazenie ak máš zapnuté sa dá myšou ovládať stredným "myšítkom" - klikneš, držíš a potiahneš dole; približuješ kolieskom) alebo vpravo hore máš taký kruhs označenými svetovými stranami a s funciami - šípky a tá "hviezdička" slúžia na pohyb - klikneš, držíš a pohybuješ sa ako chceš. Lišta napravo približuje/oddaľuje, lišta hore sklápa pohľad - môžeš si pozrieť 3D budovy.

    3D sa nastavuje takto: naľavo máš zvislú lištu - Search (hľadaj); Places (miesta - tu sa ukladajú miesta ktoré si "navštívila" - potom je ľahšie sa k nim vrátiť"); layers (úrovne, polohy, členenie...). Tak v možnosti layers si vyberieš čo všetko chceš zobrazovať - terén, cesty, hranice, 3D...

    Teraz si nie som istá, či súradnice náhodou neukazuje v pravom dolnom rohu (v práci mám malý monitor - Google Earth ma na to vždy upozorní, že je potrebný väčší...ale doma sa mi zdá, že tam čosi bolo - aj výška v stopách "z ktorej sa dívam"). V prípade, že to nikde nezobrazuje, klikni si na miesto ktorého súradnicu potrebuješ pravým myšítkom, rozbalí sa ti ponuka, samospodná možnosť Properties Ti zobrazí súradnice (konkrétne Eiffelovka: 48°51'29.54"N , 2°17'39.69"E).

    Dúfam že sa to z tohto dalo pochopiť, ak nie, ozvi sa.

    *Ľubica

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Už tomu začínam rozumieť. Zdá sa mi, že Slovensko je slabo "zmapované". čakala som viac. Ale možno treba viac času, a prídem na to, ako si to vylepšiť. Dík za vysvetlenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.