Zavrieť

Porady

DOVOZ PIVA

pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Vie niekto poradit ake su podmienky , cla a dane na dovoz piva z krajiny EU?
Usporiadat
slonika slonika

slonika je offline (nepripojený) slonika

Tlacivo si kupite v SEVT-e, zaplatite SPD za vsetko pivo, ktore ste v prislusnom kalendarnom mesiaci prijali, zaplatite na ucet a pod platobnymi symbolmi, ktore ste od CU obdrzali pri rgistracii
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ak na osvedčeni na spotrebnú daň z piva mam dátum vydania 20.9.2007 budem podávať daňové priznanie už tento mesiac k 25.10.? aj keď som zatiaľ ešte nič nedoviezol?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
pivko Pozri príspevok
Ak na osvedčeni na spotrebnú daň z piva mam dátum vydania 20.9.2007 budem podávať daňové priznanie už tento mesiac k 25.10.? aj keď som zatiaľ ešte nič nedoviezol?
Áno, pozrite § 12 ods. 2.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kde sa dá stiahnuť na internete tlačivo na priznanie spotrebnej dane z piva nakoľko v Košickom ŠEVTE ho nemajú a ani colnica.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús
http://www.colnasprava.sk/wps/portal....7_0_A/7_0_10K
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

Ahojte!

Platí všetko, o čom sa tu doteraz bavíte aj pre víno? Ďakujem.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
aknelh Pozri príspevok
Ahojte!

Platí všetko, o čom sa tu doteraz bavíte aj pre víno? Ďakujem.
Princíp je rovnaký pre všetky spotrebné dane, pretože vychádza zo smernice Rady č. 92/12/EHS, treba však rešpektovať špecifiká toho-ktorého predmetu dane podľa príslušného zákona, v tomto prípade zákona č. 104/2004 Z. z. o spotrebnej dani z vína v znení neskorších predpisov.
0 0
Torhorc Torhorc

Torhorc je offline (nepripojený) Torhorc

Zdravím,

Uniká mi zmysel resp. výška zloženia zábezpeky pri dovoze tichého vína (0,-- Sk/hl sadzba) oprávneným príjemcom podľa §21 ods. 5. Mám to brať tak, že pri preprave tichého vína z daň.skladu v EU do SR (ak to uvediem v žiadosti podľa §21 ods 1 pís. d) nebudem skladať žiadnu zábezpeku?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Torhorc Pozri príspevok
Zdravím,

Uniká mi zmysel resp. výška zloženia zábezpeky pri dovoze tichého vína (0,-- Sk/hl sadzba) oprávneným príjemcom podľa §21 ods. 5. Mám to brať tak, že pri preprave tichého vína z daň.skladu v EU do SR (ak to uvediem v žiadosti podľa §21 ods 1 pís. d) nebudem skladať žiadnu zábezpeku?
Treba si uvedomiť, že podľa ustanovenia § 4 ods. 2 písm. a) zákona č. 104/2004 Z. z. o spotrebnej dani z vína v znení neskorších predpisov sú vínom tiché vína, šumivé vína a medziprodukty, pojem víno teda predstavuje akúsi legislatívnu skratku, aby v texte celého zákona nemuseli byť donekonečna opakované všetky tri druhy vín, ktoré sú predmetom dane. Vzhľadom na skutočnosť, že na šumivé vína a medziprodukty sa uplatňuje pozitívna sadzba dane (vyššia ako nula), povinnosť zloženia zábezpeky sa vzťahuje na tieto vína. V prípade tichého vína teda nie je potrebné zložiť zábezpeku.
0 0
Ivanius Ivanius

Ivanius je offline (nepripojený) Ivanius

Vyborne rady, sice stare ale velmi napomocne...
0 0
jezko1 jezko1

jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

potrebuješ niečo konkrétne?
0 0
tarbi tarbi

tarbi je offline (nepripojený) tarbi

Zdravím

Chcem sa opýtať ak kupujem pivo v daňovom voľnom obehu v členskom štáte Eú tak by uz nemalo byť potrebné skladať zábezpeku na prepravovaný tovar?

Dakujem
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
tarbi Pozri príspevok
Zdravím

Chcem sa opýtať ak kupujem pivo v daňovom voľnom obehu v členskom štáte Eú tak by uz nemalo byť potrebné skladať zábezpeku na prepravovaný tovar?

Dakujem
Ak kupuješ pivo len pre tvoju vlastú spotrebu, tak nie. Ale ak chceš pivo ďalej predávať, potom treba postupovať podľa ustanovenia § 28 zákona č. 107/2004 Z.z. o spotrebnej dani z piva.
0 0
tarbi tarbi

tarbi je offline (nepripojený) tarbi

Výborne - ešte by som Vás chcel poprosiť o ujasnenie si postupu pri dovoze piva z Rakúska na Slovensko v daňovom voľnom obehu na podnikateľske účely. Takže:
1. založenie živnosti
2. vybavenie potvrdenia opravneného príjemcu na colnom úrade - zistit od výrobcu stupeň Plato v danom pive a či ide o maly samostatny pivovar alebo nie na účely vypočítania spotrebnej dane zníženej alebo riadnej
3. oznámiť colnému úradu množstvo,druh tovaru, KN, zložiť zábezpeku pred dopravením tovaru na slovensko
4. Dodávateľ (výrobca) vyhotoví zjednodušený sprievodný dokument (po dohode kto bude prepravovat tovar tak ten zloží zábezpeku na pivo v Rakúsku)
5. Po doručení tovaru na Slovensko za zaplatí spotrebná daň a následné ak výrobca (dodávatel) bude požadovať vrátenie dane tak sa dá colnému úradu potvrdiť 3 časť sprievodného dokumentu a zašle sa v lehote do 15.dní výrobcovi.
6. Každý mesiac budem podávať daňové priznanie colnému úradu za každý dopravený tovar v mesiaci po dohode sa môžu viaceré dodávky v mesiaci zaevidovať v jednom daňovom priznaní

K tomuto sprievodnému dokumentu ktorý vyhotoví rakúska strana (bude to ich rakusky dokument alebo im poslat slovensku verziu zjednodušeného sprievodného dokumentu?, alebo bude potrebné vyhodovit dve verzie dokumentu pre prepravu po Rakúsku aj po Slovensku? ).

Prosím Vás ak som na niečo zabudol , buďte taký dobrý a doplnte ma prosím --- Za odpoved vopred ďakujem
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Už sme to na Porade preberali najmenej tisíckrát, v rámci EÚ neexistuje nijaký dovoz a ani vývoz. Sme viac ako šesť rokov v EÚ a nevieme si osvojiť elementárne pravidlá voľného pohybu tovarov! V rámci EÚ sa tovar len jednoducho nadobúda (nakupuje) alebo dodáva (predáva).
V prílohe posielam aktuálne znenie zákona, pozri si predovšetkým ustanovenie § 26 zákona, aby si pochopil, aký je rozdiel medzi dovozom a intrakomunitárnym nadobudnutím tovaru. Inak sa nedá vysvetliť to, čo chceš realizovať. Píšeš, že chceš „dovážať“ pivo z Rakúska, dokonca píšeš, že v daňovom voľnom obehu ale súčasne píšeš, že dodávateľ je výrobcom a teda nepochybne prevádzkovateľom daňového skladu. To ale znamená že tovar je schopný dodať v režime pozastavenia dane a celkom určite nebude mať záujem dodávať tovar v režime daňového voľného obehu! Ty však chceš nakupovať pivo v Rakúsku v daňovom voľnom obehu, teda nechápem, prečo sa chceš registrovať ako oprávnený príjemca, ktorý nakupuje tovar podliehajúci spotrebnej dani v inom členskom štáte v režime pozastavenia dane. Treba si teda urobiť jasno v legislatíve EÚ, zároveň treba mať na pamäti, že sa uvažuje s dosť radikálnym zvýšením spotrebnej dane z piva. Otázkou teda je, či konzervatívny slovenský spotrebiteľský trh bude akceptovať ponúkané rakúske pivá, či cena týchto rakúskych pív bude natoľko lukratívna, aby ich slovenský spotrebiteľ vôbec akceptoval. Takže toto všetko treba vziať do úvahy, očakávam teda, že si poriadne, a to zdôrazňujem, naštuduješ aktuálne znenie zákona o spotrebnej dani z piva, potom sa môžeme baviť o podrobnostiach.
1 0
dovozvina dovozvina

dovozvina je offline (nepripojený) dovozvina

planujem nakupit sumive vino v Rakusku - rovnake danove zatazenie - nakup v standardnom obchode - doklad z registracnej pokladnice.
Dopravit na Slovensko vlastnou dopravou.
Distribucia na viacerich miestach.
Otazka:

Aky sprievodny dokument mam vypracovat? odosielatel nie je, vyrobca a ani market mi urcite ziadne podklady neposkytne.
Prihlasit sa na colnom urade?

Mam vôbec sancu kupit a predat takymto jednoduchym spôsobom?

Dakujem
0 0
goofi goofi

goofi je offline (nepripojený) goofi

jedna otázočka všetky ustanovenia o zábezpeke odkazuju na paragrafy 18 a 19 kde sa hovorí o danovom sklade. ak nebudem mať daňový sklad ale budem iba opravnený príjemca mám si v ustanoveniach len vymeniť názov a plniť rovnaké podmienky?
0 0
burkac burkac

burkac je offline (nepripojený) burkac

Dobrý deň,
čítal som celú diskusiu ohľadom dovozu piva. Sú tam veľmi užitočné rady , ktoré ma dostali trochu do obrazu. Chcem sa spýtať , či sa nejak nezmenili tieto pravidlá dovozu. Hlavne ma zaujíma , či sa nejak nezmenila spotrebná daň z piva. Je stále aktuálny výpočet : 1,65 eura/stupeň Plato/hl. ? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať