Zavrieť

Porady

Klasický PC, alebo notebook ?

Prosím o radu, veľmi (vôbec) sa nevyznám v počítačoch. Dcéra začne studovať na VŠ a predpokladám, že ho bude doma potrebovať a budeme musieť niečo kúpiť. Ibaže ja tvrdím, že lepšie je kúpiť "klasiku", keďže nepredpokladám, že s ním bude musieť niekam cestovať, ani po byte z izby do izby nie, no a zvyšok rodiny presadzuje notebook. Nemôžme sa dohodnúť. PC sa bude využívať zrejme len na to štúdium a v potrebných prípadoch na nejaké info z netu. Čo sa týka hier apod. - to u nás nehrozí.
Dík za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    ja som za notebook, už teraz si mozete vybrat aj z lacnejsich a dobrych. Neviete kedy ho bude potrebovat zobrat so sebou a podobne..... Drzim palce pri dobrom výbere.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    betka Pozri príspevok
    Osobne?
    Notebook, a keď pôjdete na dovolenku, kde budete čítať poradu? (ešte by bolo vhodné pripojenie na internet cez operatora, to je taký cicík, kt. trčí z počítača )
    Ten "cicik" mate? Ja mam ADSL....Mozete mi napisat koko vas Vyjde mesacne vase pripojenie? Mate aj viazanost?

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    betka Pozri príspevok
    Ešte viac info.
    Úvod

    Orange vám prináša rýchly 3G internet už od 499 korún (593,80 Sk s DPH). Mobilný Orange Internet a jeho výhodu mobility a rýchleho dátového spojenia môžete využívať doma aj na cestách.
    Ak si aktivujete nový dátový balík Večer a víkend, Nonstop alebo Biznis, získate okrem spoľahlivého mobilného pripojenia do internetu aj štedrú zľavu na kúpu skvelého notebooku. Dátové balíky Večer a víkend, Nonstop a Biznis využívajú technológie mobilných dátových prenosov GPRS/EDGE/3G/HSDPA*.

    Ináč som spokojná, fičí to ako má. V aute je to trošku pomalšie.
    Za tie peniaze tam bola aj nejaka viazanost na roky napr 2? a podobne? či je to bez viazanosti....V zahraničí nie je pokrytie, že?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Prikláňam sa tiež k notebooku, kúpila som si ho v novembri min. rok a som veľmi spokojná. Môžem si ho zobrať kdekoľvek a najviac ma potešilo, že som mohla pracovať aj u "svokrovcov" a nebola som nervózna, že mi doma stojí robota.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    * Maximálna prenosová rýchlosť (downlink) pre služby Nonstop a Biznis je 3,6 Mbit/s, pre službu Večer a víkend 1 Mbit/s. Podmienkou je, aby užívateľ používal 3G/HSDPA koncové zariadenie, 3G SIM kartu a nachádzal sa v pokrytí siete 3G/HSDPA spoločnosti Orange Slovensko.[/quote]

    Betka, nerozumiem reči tvojho kmeňa...
    Ja fakt nie som kamarátka s PC, ja potrebujem komunikovať "po slovensky".
    Pozrela som i čo to v archíve, ale nie som múdrejšia. Na notebooku mi asi bude dosť vadiť absencia tradičnej klávesnice a myšky, a ak si to mám dokúpiť - ako niekto radil, to môžem mať rovno klasiku, nie? Ale začínam sa prikláňať k zvyšku mojej rodiny, teda kúpe notebooku.
    Tiež do toho nechcem vraziť kopec peňazí,len tak akurát, ale určite nekúpim najlacnejší šancajk.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    betka Pozri príspevok
    renatan, správne sa prikláňaš.

    Reči môjho kmena ani ja nerozumiem. S Pohárom sme mali debatu, ako sa pripájam na net. A to, čo som okopírovala to som okopírovala - pripojenie na internet cez Orange, ako to fičí. Inač ja som z toho magor, ide vlastne o pripojenie na internet, kdekoľvek, kedykoľvek, pichneš od tohto mobilného operatora túto "katru", ja to volám cicík a surfujem kde chcem. Len v zahraničí, nie. Nedoplatila by som sa.

    Aj ja by som asi dal prednosť notobooku - je mobilnejší. A na domáce použitie by som si dokúpil klasickú klávesnicu a myš, potom to má funkcionality klasického stolného PC.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    ajobs Pozri príspevok
    Aj ja by som asi dal prednosť notobooku - je mobilnejší. A na domáce použitie by som si dokúpil klasickú klávesnicu a myš, potom to má funkcionality klasického stolného PC.

    Tiež to tak používam, ono sa dá aj k notebooku dokúpiť klávesnica v šírke notebooku, je praktická, síce o niečo drahšia ako klasická, ale potom je spratnejšia do tašky.

    Newww je offline (nepripojený) Newww

    Človek Newww
    Este by som odporucil k notobooku aby mal S-video vystup (da sa pripojit na klasicky TV = pozeranie foto pre celu rodinku)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.