Zavrieť

Porady

ukončenie PP zo strany zamestnávateľa

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
pekný deň všetkým na porade, chcela by som poprosiť o radu, chceme dať výpoveď zamestnancovi, ktorý má uzatvorenú prac.zmluvu na dobu určitú do 31.12.2007, skúšobná doba mu už skončila. Šéf mu chce dať výpoveď zajtra, k 31.07.2007. No ak mu chce dať výpoveď hneď, bude mu patriť odstupné nie? Prosím poraďte aký paragraf by bol najvhodnejší. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Áno, platí tol čo hovoríš: buď odstupné alebo výpovedná lehota.
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Lenka, všimni si, ako sme si tvoje slová vzali k srdcu - odpovedali sme ti skoro v rovnakej minúte a kupodivu s rovnakým názorom na vec
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Lenka1979 Pozri príspevok
Fimka,nezmenilo sa nič,ja sa snažím len trošku pozitívne myslieť aj za šéfa. Ale neviem či sa mi to podarí. Keby som mu dala ten par.63 odst.1 písm.b./, výpovedná lehota by musela byť? On by si počas nej čerpal PN, takže výpovedná lehota by skončila ukončením PN-teda aj pracovný pomer? Na jeho miesto nikoho iného neprijímame, zatiaľ.
Výpovedná doba, alebo odstupné-tak si vyber. Výpovedná doba skončí ukončením PN, ak bude na PN dlhšie ako je výpovedná doba.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
To som si všimla hneď, Fimi. Nestačím sa čudovať :-))) Hlavne že sme priatelia, názory sa rôznia, sto ľudí - sto pováh-sto názorov. Ale nakoniec sa z toho nejak dostaneme.
Ešte jedna vec, keď bude počas výpovednej lehoty maródovať, tak na výpoveď mám ukončenie napísať 31.7. alebo koniec výpovednej lehoty-teda aj PN. K akému dátumy ho odhlásim z poisťovní?
Vďaka.
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Suhlasím s macula - koniec pracovného pomeru je hneď ďalší deň po ukončení PN, ak bude PN presahovať výpovednú dobu.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Lenka1979 Pozri príspevok
To som si všimla hneď, Fimi. Nestačím sa čudovať :-))) Hlavne že sme priatelia, názory sa rôznia, sto ľudí - sto pováh-sto názorov. Ale nakoniec sa z toho nejak dostaneme.
Ešte jedna vec, keď bude počas výpovednej lehoty maródovať, tak na výpoveď mám ukončenie napísať 31.7. alebo koniec výpovednej lehoty-teda aj PN. K akému dátumy ho odhlásim z poisťovní?
Vďaka.
Na výpoveď sa uvádza dátum ukončenia PP už aj s výpovednou dobou, t.j. 30.9.2007 s vypísaním, že výpovedná doba je 2 mesačná.Dátum vystavenia výpovede 31.7.2007.
Naposledy upravil macula : 30.07.07 at 10:10
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať