Zavrieť

Porady

SZČO a ďalšie zamestanie

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či sa popri mojej živnosti môžem zamestnať u iného zamestnávateľa, taktiež či mu to musím oznámiť a potom ako sa riešia odvody..

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Zamestnanie súbežne so živnosťou je samozrejme úplne bežná a normálna vec. Oznámiť zamestnávateľovi si povinný len skutočnosti, ktoré vyplývajú zo Zákonníka práce. V prípade, že tvoj predmet podnikania je rovnaký ako zamestnávateľov oznám mu skutočnosť, že si živnostník.

    Odvody zo mzdy budeš mať rovnaké ako každý iný smrteľník... zamestnanec.

    luptacik je offline (nepripojený) luptacik

    luptacik
    ermon Pozri príspevok
    Zamestnanie súbežne so živnosťou je samozrejme úplne bežná a normálna vec. Oznámiť zamestnávateľovi si povinný len skutočnosti, ktoré vyplývajú zo Zákonníka práce. V prípade, že tvoj predmet podnikania je rovnaký ako zamestnávateľov oznám mu skutočnosť, že si živnostník.

    Odvody zo mzdy budeš mať rovnaké ako každý iný smrteľník... zamestnanec.
    A myslíte si, že spomenúť fakt, že podnikám už dva roky môže pri pohovore pomôcť? Mám tento fakt napriek tomu spomenúť aj keď predmet podnikania nie je rovnaký ako zamestnávateľov?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    luptacik Pozri príspevok
    A myslíte si, že spomenúť fakt, že podnikám už dva roky môže pri pohovore pomôcť? Mám tento fakt napriek tomu spomenúť aj keď predmet podnikania nie je rovnaký ako zamestnávateľov?
    Na to nie je možné jednoznačne odpovedať, niektorý zamestnávateľ to môže považovať za určitú prekážku v práci a možné čiastočné zanedbávanie pracovných povinniostí, iný zase za dôkaz o vyššej schopnosti zamestnanca.

    SZČO a ďalšie zamestanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.