Zavrieť

Porady

Pracovné voľno s náhradou mzdy

vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení, najviac na 7 dní v kalendárnom roku

Mám nárok na predošlý bod aj v prípade, keď som dostala výpoveď z organizačných dôvodov
§ 63 čl.1 b) ?
Ak áno, môžem napísať vopred oznámenie o návšteve zdravotného zariadenia a poslať poštou, keďže môj šéf klame a mohol by mi voľno neuznať a hodnotiť to ako absenciu?
Mám zdravotné problémy, ktoré som si doteraz riešila na vyšetreniach svojou dovolenkou, keďže mi nedovolil opustiť pracovisko. No keďže mi dal výpoveď, už mi natoľko nezáleží na jeho hrozbách a rada by som si vyšetrenia dokončila.

* taktiež ma zaujíma nárok na platené voľno ohľadne hľadania nového zamestnania a či ho musím nejakým dokladom (razítkom) preukázať.

Ak by bolo možné, uvítala by som zrozumiteľné vysvetlenie a taktiež príslušné paragrafy, aby som sa nimi mohla brániť. Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Assea Pozri príspevok
Existuje tlačivo, ktoré mám zamestnancovi dať, aby mu ho lekár pri návšteve potvrdil???
Neviem presne ako je to teraz, ale v minulosti som sa stretla s tým, že lekárka povedala: "že čo mi ona čo má dávať nejaké tlačivo"...
Samozrejme, volá sa to priepustka, má to taký malý formát, tuším A7 a dá sa to dostať v predajni tlačív.

A lekárka sa nemá čo pozastavovať nad potvrdením o návšteve lekára, pre ňu je to len jedno razítko a podpis.
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

No to presne mám - ale je to akoby len priepustka z pracoviska, nie je tam žiadne miesto na potvrdenie od lekára (dokonca tam píšu že prii odchode odovzdajte vrátnikovi )

Mám mu dať to? a nech mu to lekár potvrdí na zadnú stranu...?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Assea Pozri príspevok
No to presne mám - ale je to akoby len priepustka z pracoviska, nie je tam žiadne miesto na potvrdenie od lekára (dokonca tam píšu že prii odchode odovzdajte vrátnikovi )

Mám mu dať to? a nech mu to lekár potvrdí na zadnú stranu...?
Áno, na zadnej strane (prázdnej) sa to potvrdzuje. Kedysi tam bolo predtlačené aj pre lekára, ale kvôli univerzálnosti priepustiek sa to odtiaľ odstránilo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať