Zavrieť

Porady

Návrh na vklad-skúsenosti s katastrom

Dobrý deň! Nakoľko kúpili sme dom, podala som Návrh na vklad na katastrálny úrad spolu s kúpnimi zmluvami (nakoľko v našom prípade potrebovali 6ks). Teraz by som potrebovala 1kúpnu zmluvu k vybavenie druhej časti úveru (s Prvou stavebnou sporiteľnou zvyšok-20% z úveru), ale ja už zmluvu nemám. Nemáte s tým skúsenosti, kedy mi tie zmluvy vrátia (4ks)?
Viem, že list vlastníctva by som mala dostať o mesiac, a kúpne zmluvy tiež spolu s tým?
Ten mesiac dodržiava Katastrálny úrad?, dúfam, že áno.
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Záleží koľko majú roboty. Mala si radšej požiadať o prednostný zápis. Síce by si musela dobre priplatiť, ale mala by si to do 2 týždňov zapísané. Väčšinou ten mesiac je zbožné prianie. Zmluvy dostaneš s LV. ALebo choď na KÚ a popros, nech Ti požičajú jednu zmluvu, daj si ju nafotiť a overiť na notárstve. A máš po probléme. Jedna kópia zmluvy overená sa zvykne vždy nechať pre vlastnú potrebu.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Môžeš požiadať o prednostné vystavenie LV s poplatkom Sk 8 000,--, vystavenie LV nemá trvať viac ako 30 dní, napr. u nás si tento čas svojvoľne predĺžili na 60 dní, kvôli pozemkom pod diaľnicou. Ja som ho potrebovala pre banku (kvôli št. príspevku pre mladých), tak som tam zavolala a spýtala sa kedy ho asi dostanem. Mala som ho doma do 2 dní aj spolu so zmluvou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Môžeš požiadať o prednostné vystavenie LV s poplatkom Sk 8 000,--, vystavenie LV nemá trvať viac ako 30 dní, napr. u nás si tento čas svojvoľne predĺžili na 60 dní, kvôli pozemkom pod diaľnicou. Ja som ho potrebovala pre banku (kvôli št. príspevku pre mladých), tak som tam zavolala a spýtala sa kedy ho asi dostanem. Mala som ho doma do 2 dní aj spolu so zmluvou.
    Samotné zaplatenie poplatku za urýchlený zápis 8000 SKK nezaručuje nikomu, že ten zápis aj urýchlený bude. Kataster tomôže kľudne zapísať aj v riadnej (nie urýchlenej lehote), akurát že vtedy vráti rozdiel medzi poplatkom za urýchlený zápis a riadny zápis, čiže 6000 SKK.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Nebola som si istá, či vrátia ten poplatok, tak som to nenapísala. Ďakujem za doplnenie.

    Návrh na vklad-skúsenosti s katastrom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.