Zavrieť

Porady

Pat a Mat

duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zda sa mi, ze treba zalozit temu o "čoby remeselnikoch", kludne uvadzajte aj vlastne zazitky, ci ste takych mali doma.

Takze, nedavno som videl a nafotil machra, asi Pata co staval taku budku na Gaštanovom hájiku v BA:



Budka je nedokončená, Pat asi šiel na pivo :
Usporiadat
Catto Catto

Catto je offline (nepripojený) Catto

No, my sme mali takych doma uz niekoľko. Mám pocit, že na Slovensku takí prevládajú. Posledne nám montovali kuchyňu dvaja odbornici, po ktorých som ju ale celú musel prerábat. Keby som to vedel, zložím si ju sám. Tak kryvo by som to nezlozil, ani keby som sa snazil. Našťastie sa mi to podarilo dať do poriadku. Čo si človek sám nespraví, to nemá kvalitne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Moj polovičák montoval skrinku - komodu s tromi dvierkami a jedným šuflíkom.

HneĎ prvé dvere pokazil, pretože šróbikmi prešiel až na čelnú stranu, takže na skrinke trčia štyri vyduté drevotrieskové dierky. Keď sa človek lepšie pozrie, vidí aj šróbiky sa lesknúť.... No ale na vine je výrobca, lebo dal dlhšie šróby, ako je hrúbka dverí.....Hlavne, že na ostatných dvierkach boli rovnaké šróby a tam sa už taká vec nestala, lebo to toľko nedoťahoval. To ma šlak triafal prvý krát.

Asi po 15 minútach skladania a vymenovaní pomaly všetkých orgánov a aj svätých, ma začal šľak triafať druhý krát.
Šuflíky sa teraz robia na takých kovových koľajničkách.
Neviem prečo, náš šuflík nie a nie nasadiť, stále to vypadávalo.
Keď som sa lepšie pozrela - vidím - koľajničky nielenže namontované hore hlavou, ale ešte aj pravá na ľavej a ľavá na pravej.

Keďže bol otec stolár a niekoľko skriniek som mala tú česť skladať s ním, aj som oľutovala, že som sa spoľahla na "šikovnosť" mojej polovičky.
Možno by som ju bola skladala dlhšie, ale aspoň by mi na nej nesvietili štyri ďubky po šrobikoch....

Teraz sa neviem rozhodnúť: či ho mám volať Pat alebo Mat. Ale najskôr obidve mená naraz....
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

keby ta pocul
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
nuz, my sme mali takych tesarov ze sme ich zo stavby museli odvolat, strechu zburat a zase nanovo postavit
odvtedy odporucam spytovat sa remeselnikov ci maju na to "skolu", jednoducho ci to nie su ucitelia, strojvodocvia atd. co si chcu len cez prazdniny privyrobit.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
kvalitar Pozri príspevok
keby ta pocul
On sa tým, Kubo, sám chváli.

Teraz ma napadlo, svokre dávno pradávno, keď neboli kalkulačky robili strechu.
Keď tam to drevo všetko vyviezli a pribili, zistili, že hrady sa im hore nedotýkajú, tak museli dorobiť špičku. No a zo strechy, čo mala mať 6 metrov, bola 9 metrová.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Este zaciatkom 90-tych rokov som bol na navsteve u jednych znamych v takej dedinke za NR. Prerabali nejaky dom a mali tam remeselnika ako hovedo. Akurat montoval vodovodnu bateriu v kuchyni. Vybehol na dvor a vo zveraku chcel odpilit z krytky (rozeta sa to tusim vola), lebo obkladac urobil hruby podklad pod kachlicky a krytka sa nedala umiestnit, resp. nevycnieval zavit na namontovanie baterie. Ako to reže, vravim, to čo robíte? Vraj sa nemam do toho starat (mal svetu pravdu, bol som iba na navsteve). Skoncilo to tak, ze ten macher odisiel. Domaci ma skoro pretrhli. Vravim im, ci im to nevadi ako robi svoju pracu. Lenze bol problem, ten "odbornik" im mal namontovat kuchynsku linku. Akurat tam prisla partia na montaz el.vykurovania. Pozical som si vrtacku a namontoval im tu kuchynsli linku.
Zistujem, ze čoby remeselnici stale s kdekym vyje.... teda vybabravaju. Kolega potrebuje v kupenom byte kachlickovat a nejaky slubeny remeselnik sa mu neozval a zašíva sa. Mam dojem, ze to robia tak, ze cakaju, kto pride s lepsou ponukou. Inak si to neviem vysvetlit.
Nic proti remeselnikom, mna vsak rozculuje neserioznost. Preto si v byte robim vsetko sam.
Moja praca, sam obkladal, vymaloval, namontoval, nainstaloval svetla:



0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niekedy sú na vine aj samotný investori keď nútia remeselníkov aj do prác ktoré nevykonávajú často od nás murárov chcú dorobyť preložiť batériu zásuvku montovať parkety o maľovaní ani nehovoriac.Takmer každý investor len špekuluje ako všetko urobiť čo najlacnejšie ,a tie otázky a tie otázky nedá sa to inak ,a toto tam musí a nemusí byť.Keď niečo začne praskať nikto nepovie prečo som urobil o 10 cm tenšie základy ako bolo na projekte a prečo som nadal skontrolovať zhutnenie podzákladového lôžka, ale povie že mu to murár doje....Č sa týka toho že remeselníci utekajú za inou prácou nedodržia termín Keď sa s niekým dohodnem že urobím len poter a nič viac ,tak sa potom urážajú že nechcem hneď urobiť aj obklady ( jednoducho už nemám termín , prácu si viem porátať a viem že si na to mám rezervovať dva dni tak si dalších 5 nevytrasiem z rukávu) .O tom rušení termínov by som mohol písať aj verše ,inestor tiež špekuluje a hľadá iného hlavne lacnejšieho a nedá vedieť, že ruší objednávku dohodnutých prác.Nakoniec dám aj za pravdu DUVES-ovi mali sme pomocníkov 2-ks ktorý s nami zateplili tuším 3 dom , dnes už pracujú sami a majú svojich pomocníkov,dnes sa tvária ako majstri sveta a aj tak nejak vypadá ich práca rýchlo a na hov..o.Nerozozná ani silikát od akrylu.Kedysi keď sme stretli inú partiu murárov vedeli sme sa aj porozprávať o práci dnes takmer každý od vás bočí len aby ste nezistili čo je zač ten druhý.To len tak Pat a Mat nie je všetko biele ani čierne.Ale podfinancovanému SK občanovi môžeš aj po hlave dať prednejšia je pre neho cena ako REFERENCIE.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Nie si sama čo máš takého polovičáka.
Môj strarý čo chytí do ruky / akože to ide opraviť/, to ešte viac pokazí.Včera nám trochu kvapkalo z kohútika, možno nebol dobre zavretý.Dnes ráno vidím, že z kohútika cícerkom tečie. Hneď som vedela,že to mal rozobraté. Najlepšie na tom je to, že sa k tomu vôbec neprizná a tesnenie kúpiť nepojde.On nič on muzikant, ako sa hovorí. Viem, že všetko sa časom opotrebuje a treba opraviť.len ťažko sa nájde dobrý domáci kutil.Niektoré ženy majú na nich šťastie ja nie.Ale, zase nemusím vysávať, prať a žehliť dečky, obrusy. Hovorím, že do tejto roboty je môj starý zaľúbený. No čo už, asi s tým už nič nenarobím. Niektoré baby mi to závidia.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Duves, dobre si spravil, a k tomu ešte koľko si ušetril..polovička musí byť na Teba hrdá
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
to adi11:
Skor to beriem ako nevyhnutnosť.
Manzelkin bratranec mal v byte nejakeho murara a ten exot sa tam takmer zamuroval. Chalanisko ako to zbadal, ze co stvara, tak ho hnal kadelahsie.

Teraz je strasny stavebny boom, aj tehliarne nestacia vyrabat tehly. Remeselnici chybaju a co je schopne tak ide robit von (prirodzeny vyber trhu) a tak je teraz dost velky problem zohnat remeselnika za rozumnu cenu. Ustne dohody neplatia, slubeny clovek nenastupi a mate po dovolenke. Tak dajako to robia špekulanti. Zatlkaju sa, nedvihaju telefony, take ma skusnosti aj moj kolega. Jeho problem, lebo nevie si nic urobit. Chce to iba trochu odvahy.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
duves Pozri príspevok
to adi11:
Skor to beriem ako nevyhnutnosť.
Manzelkin bratranec mal v byte nejakeho murara a ten exot sa tam takmer zamuroval. Chalanisko ako to zbadal, ze co stvara, tak ho hnal kadelahsie.

.
Myslím,že ten môj majster je na WC zamurovaný dodnes . Miestnosť zmenšil o polovicu- vyrovnával a vyrovnával a vyrovnával -až sa nebolo kde otočiť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dnes cca o 16:00 sa cez Raču prehnalo tornado (este to preverim) a jeho nasledky su taketo:
časť strhnutej strechy z novej nadstavby, Pekná cesta (Rača, sídl.Krasňany):


detail z blízka:

Plech sa zachytil až o orientačnú tabuľu:

po okolí je roztrusena izolacia:


dom z diaľky (nadstavba dvoch podlaží bola na jar dokončená). Byty pod strhnutou strechou sú údajne úplne vytopené.
Naposledy upravil duves : 20.08.07 at 19:37
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Tak tam bola hlavne chyba v nespávnom materiále. Ale samozrejme aj z časti chyba robotníkov.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vyzera to, ze tie drevene lišty sa mali priskrutkovať na drevene krokvy konštrukcie - a oni boli iba priklincovane a na lišty sa priklincovalo to plechove pokrytie. Ale vyzera to aj na konstrukcnu chybu, ze aj nejake podfuknutie tam bolo a to moze byt iny problem.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

duves Pozri príspevok
to adi11:
Skor to beriem ako nevyhnutnosť.
Manzelkin bratranec mal v byte nejakeho murara a ten exot sa tam takmer zamuroval. Chalanisko ako to zbadal, ze co stvara, tak ho hnal kadelahsie.

Teraz je strasny stavebny boom, aj tehliarne nestacia vyrabat tehly. Remeselnici chybaju a co je schopne tak ide robit von (prirodzeny vyber trhu) a tak je teraz dost velky problem zohnat remeselnika za rozumnu cenu. Ustne dohody neplatia, slubeny clovek nenastupi a mate po dovolenke. Tak dajako to robia špekulanti. Zatlkaju sa, nedvihaju telefony, take ma skusnosti aj moj kolega. Jeho problem, lebo nevie si nic urobit. Chce to iba trochu odvahy.
Lenže, keď príde zákazník do firmy a záleží mu len na tom, aby tá robota bola urobená za čo najmenej peňazí, tak nečudo, že to potom tak aj vyzerá. Vyber si profesionálnu firmu, známu v tvojom okolí, ktorá sa len tak nemôže zašiť, žiadaj písomnú dohodu a na zákazku sa skús pozerať pohľadom "nie všetko lacné je aj dobré, resp. za kvalitu sa platí". A verím, že sa vyhneš mnohým nemilým prekvapeniam. Keď ale obehneš 2-3 firmy, alebo nedajbože "fuškárov" a vyberieš si podľa toho, kto je najlacnejší, nečuduj sa aká bude kvalita a neraz sa napokon tá cena aj tak "dodatočne" vyšplhá na viac, ako ti pôvodne ponúkla profesionálna firma. Držím Vám palce, aby ste vyberali rozumom a nedali sa nalákať na "cenu".
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

adi11 Pozri príspevok
Nie si sama čo máš takého polovičáka.
Môj strarý čo chytí do ruky / akože to ide opraviť/, to ešte viac pokazí.Včera nám trochu kvapkalo z kohútika, možno nebol dobre zavretý.Dnes ráno vidím, že z kohútika cícerkom tečie. Hneď som vedela,že to mal rozobraté. Najlepšie na tom je to, že sa k tomu vôbec neprizná a tesnenie kúpiť nepojde.On nič on muzikant, ako sa hovorí. Viem, že všetko sa časom opotrebuje a treba opraviť.len ťažko sa nájde dobrý domáci kutil.Niektoré ženy majú na nich šťastie ja nie.Ale, zase nemusím vysávať, prať a žehliť dečky, obrusy. Hovorím, že do tejto roboty je môj starý zaľúbený. No čo už, asi s tým už nič nenarobím. Niektoré baby mi to závidia.
Manžel mojej setry tiež umyje, pozavára, uprace kuchyňu aj špajzu. Ale keď treba opraviť práčku, mixér alebo el. zástrčku tak na to je tu sestra. Za tie roky si už na túto deľbu práce zvykli a sú radi, že majú jeden druhého. Takže, čím rýchlejšie si zvykneš, tým skôr budeš spokojná.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

No tak toto je výborný vtip týždňa, takto z chuti som sa už dávno nezasmiala. Aj som v robote zabudla pizzu z obeda, našťastie mi vrátnička hovorí že aká bola dnes dobrá polievka - a tak som utekala pre moju pizzu.
Ja keď prídem k dcére, tak si predstavím tvoje WC aj so zamurovaným majstrom. U nich v bytovke sú také malé WC, že vždy idem od nich s odretými lakťami.
K príspevku duves - ja musím tiež nevyhnutne začať ztrhávať tapetu v spálni a niečo s tým spraviť, pretože za 1 izbu sa mi nikto nebude unúvať a môjmu to vôbec nevadí ako to strašne vyzerá po 17 rokoch že on nie je maliar. Vlani mi robili stierku v dvoch miestnostiach synovi kamarádi, že to spravia zadarmo Ja som chodila po práce a moj starý bol pri nich.Tak to aj dopadlo. Plná chodba bola prázdnych pivových fľiaš a skrátka dodnes odstranujem po nich nedostatky. Preto radšej si všetko čo sa dá urobím sama aj s deťmi alebo si musím nájsť dobrú firmu a radšej si zaplatím - už nikdy fušerov.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zabudla som fajku na citát - bolo to k príspevku č. 13 od Melnick
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
adi11 Pozri príspevok
Tak to aj dopadlo. Plná chodba bola prázdnych pivových fľiaš ...
Bez piva sa to neda, je to taka nevyhnutnost. Pivo sa vyraba vlastne z obilia, cize je to naozaj taky tekuty chlieb, pomoze vtedy ak je vela prace a nie je cas ani na jedlo. Mam maliarske a ine dni, ked som chodil do postele o polnoci a rano šup hore pokracovat, obligatna kava atd, atd.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Tak to je aj s napr. plastovými oknami. Jedna firma povie za 30 tisic, druhá za 50 tisíc. Lenže tam za 30 tisíc, máte trojkomorové, jednoduché sklo, bez parapetov... a 50 tisícové tam sú päťkomorové, kvalitné sklo, s parapetmi, sieťkami... Ale babka babke povedala, poradila a tak tých 30 tisícových nestačia robiť. Keď ale zistia, čo si dali namontovať, je už neskoro. Preto pri dohode o cene jasne dohodnite a nebojte sa pýtať, čo v tom všetko je a v akej kvalite. Ak niekto chce vedieť, za čo sa postaví jednoduchý rodinný dom, tak bez bližších info to jednoducho nejde, alebo je to iba chyták na zákazníka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať