Zavrieť

Porady

ukoncenie pracovneho pomeru

Pekny den.Momentalne som zamestnany u jedneho dopravcu ako vodic a chcem ukoncit pracovny pomer.Nasiel som lepsie platenu pracu a mne aj lepsie vyhovojucu pracu.moj novy zamestnavatel ma chce zamestnat a napisat zmluvu od 3.8.07.Moj stary zamestnavatel ma nechce prepustit.Podal som aj ziadost o ukoncenie pracovneho pomeru od 3.8.07.Poslal som to doporucene este 30.7.07.Nevyjadril sa ziadosti.Okrem toho ze mi neviplati ustne dohodnute peniaze nevyplati a ani dovolenku co my moze spravit?V zmluve u neho mam napisanu len mynymalnu mzdu.Po uplinuti urcitej doby ma urcite prepusti z disciplinarnych dvovodov alebo pod..?Mozem pracovat u druheho ak ak napyseme zmluvu?Dakujem.kristian
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tú žiadosť o skončenie pracovného pomeru si poslal podľa mňa trochu neskoro. Správne si mal ísť za zamestnávateľom a sa s ním najprv porozprávať a prípadne spísať dohodu o ukončení pracovného pomeru. Táto dohoda je dvojstranný akt , s ktorým musia súhlasiť obidve strany, inak je bezpredmetná. Ak starý zamestnávateľ s ňou nesúhlasí, tak nemáš inú možnosť , len podať výpoveď a čakať, kedy ti uplynie doba. Odísť a neukončiť pracovný pomer, je dosť riskantné, zamestnávateľ ti môže dať k náhrade , že si nepracoval a on musel poprípade teba nahradiť niekým iným.

    ukoncenie pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.