Zavrieť

Porady

Zamietnutie OR na zapísenie zmeny

Ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť, či nemá niekto skúsenosti s odmietnutím zápisu zmeny do OR. Prišlo zo súdu, aby sme doplnili "Vyhlásenie štatutárneho orgánu o zapísaných údajoch", mali sme zmenu konateľa, spoločníka a zmenu sídla spoločnosti. Odpísali nám, že nemáme v zápise z VH dátum narodenia konateľa, spoločníka.
Prosím Vás nemá niekto vzor takéhoto vyhlásenia alebo nejaké záchytné body ako by malo také vyhlásenie vyzerať.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinina je offline (nepripojený) Tinina

    Tinina
    Ja keď mám v s.r.o. nejakú zmenu ktorú potrebujem zapísať do OR tak posielam celé mimoradne valné zhromaždenie, kde sú v prvom rade:
    a, listina príromných - meno a priezvisko, r.č., dátum narodenia, trvalé bydlisko + podiely na hlasovaco práve
    b, návrh programu (otvorenie, list. prítomných, schvaľovanie jednotlivých bodov, uznesenia, zápisnica z VZ),

    Zolo je offline (nepripojený) Zolo

    Zolo
    Pokúsim sa o vyčerpávajúcu odpoveď:
    Predpokladám, že ide o SRO.
    1. "Vyhlásenie štatutárneho orgánu o zapísaných údajoch" bude potrebné doplniť na tlačive "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným" - posledná strana č. P8/17 - že je to tam nevyplnené??
    2. Určite by som dodatkom zápisnice z Valného zhromaždenia doplnil dátum narodenia konateľa, spoločníka a toto pripojil ako prílohu k námietke.
    Postupoval by som nasledovne:
    1. Spísať nový "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným" - aj s overením a doplnením poslednej strany o chýbajúce vyhlásenie.
    2. Doplniť zápisnicu z VZ (dátum nar. konateľa, a t.d.)
    3. V lehote podľa rozhodnutia súdu čo najskôr doručil súdu námietku, na ktorú tu pridávam link na taký veľmi šikovný ťahák - vzor
    http://www.porada.sk/162514-post38.html (príspevok pod čislom 38)
    Naposledy upravil Zolo : 17.11.07 at 19:41

    Zamietnutie OR na zapísenie zmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.