Zavrieť

Porady

zrážková daň

Prajem príjemný deň. Chcem sa opýtať či musím platit teda fakt odviesť zrážkovú daň každý mesiac alebo si to všetko prerátam v prehľade aj s bonusom štvrťročne. ďakujem
Usporiadat
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Vedel by mi niekto poradiť ? Ak zamestnanec nemá k pracovnej zmluve podpísané vyhlásenie , odpracoval v auguste len 5 dní a zarobil v hrubom 1238 sk , tak daň čo sa mu zrazí , je zrážková alebo preddavková ?
ďakujem pekne za dobrú radu.kacena
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zrážková - príjem do 5000, ak nie je podpísané daňove vyhlásenia sa vždy zdaňuje zrážkovou daňou.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu: na dohodu o vykonaní práce je zamestnaná pani, ktorá poberá invalidný dôchodok. Nemá podpísané vyhlásenie. Mám v tom teraz zmätok. Má mať podpísané vyhlásenie? Alebo je to zrážková daň. Ja som to mala ako zrážkovú daň. Teraz neviem kam ju mám zaradiť, lebo ona totiž má dohodu na jeden rok - keď je potrebné zaskočiť, že predavač potrebuje ísť pre tovar a pod. Ďakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Robina Pozri príspevok
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu: na dohodu o vykonaní práce je zamestnaná pani, ktorá poberá invalidný dôchodok. Nemá podpísané vyhlásenie. Mám v tom teraz zmätok. Má mať podpísané vyhlásenie? Alebo je to zrážková daň. Ja som to mala ako zrážkovú daň. Teraz neviem kam ju mám zaradiť, lebo ona totiž má dohodu na jeden rok - keď je potrebné zaskočiť, že predavač potrebuje ísť pre tovar a pod. Ďakujem
Ja si myslím, že by mohla podpísať vyhlásenie, pretože ona nie je starobný dôchodca, ktorý nemá nárok na nezdaniteľnú časť. Potom by išlo o preddavkovú daň/ ak by vyšla po odrátaní nezdaniteľnej časti/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Robina Pozri príspevok
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu: na dohodu o vykonaní práce je zamestnaná pani, ktorá poberá invalidný dôchodok. Nemá podpísané vyhlásenie. Mám v tom teraz zmätok. Má mať podpísané vyhlásenie? Alebo je to zrážková daň. Ja som to mala ako zrážkovú daň. Teraz neviem kam ju mám zaradiť, lebo ona totiž má dohodu na jeden rok - keď je potrebné zaskočiť, že predavač potrebuje ísť pre tovar a pod. Ďakujem
Ak nemá podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa, môžeš jej dať podpísať Vyhlásenie u Vás. V tomto prípade, ak jej príjem presiahne nezd.časť základu dane a vyjde jej platiť dať, bude to daň preddavková, aj keď sa jedná o prácu na dohodu.
Podobne aj v prípade nepodpísaného vyhlásenia, ak jej príjem presiahne mesačne 5tis. sk, je to daň preddavková.
Zrážková daň je v prípade nepodpísaného vyhlásenia pri príjme do 5 tis.SK.

--------
Veronika
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Takže, keď jej dám podpísať vyhlásenie, budem ju odvádzať ako preddavkovú daň - budem to mať dobre. Veľmi pekne Vám ďakujem obidvom, lebo čím som viac čítala príspevky o zrážkovej dani, tak som sa zamotala. Ale znovu mi začína svitať. Vďaka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať