Zavrieť

Porady

Samovolne restartovanie PC

Zdravim. Uz par mesiacov sa trapim s tym, ze moje PC sa samovolne kedykolvek restartne. Pracujem ako 3d grafik, v podstate od rana do vecera a brzdi to moju pracu. PC sa restartuje denne niekedy aj 15 krat, niekedy len raz.Restart prebieha asi tym sposobom, ze ak pocuvam nejaku hudbu na pozadi hudba sa na sekundu zasekne a pc sa restartuje. Napadlo ma, ze by to mohlo byt v grafickej karte, ale zial tu nemam inu, aby som to odskusal. Prehnal som to cez ad-ware, cez noda samozrejme tiez, ale pri scanovani poslednej zo styroch particii sa pc, ako inac, restartlo. Systemom to ale prebehlo a nic nenaslo a pochybujem, ze virus by lietal niekde po E disku. Sledoval som teploty pomocou SpeedFan a zistil som, ze jeden z diskov sa sem-tam prehrieva. Pocitac som ulozil na inu poziciu a teploty su ok. Popripade ak stupaju, pustam ventilator pristaveny pri PC a nstaveny aby smeroval priamo do bedne. Takze dalsia moznost odpadava. Fakt si s tym uz neviem rady, prosim o radu. PC nebolo taktovane, aspon o tom neviem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Drahusqo Pozri príspevok
Zdravim. Uz par mesiacov sa trapim s tym, ze moje PC sa samovolne kedykolvek restartne. Pracujem ako 3d grafik, v podstate od rana do vecera a brzdi to moju pracu. PC sa restartuje denne niekedy aj 15 krat, niekedy len raz.Restart prebieha asi tym sposobom, ze ak pocuvam nejaku hudbu na pozadi hudba sa na sekundu zasekne a pc sa restartuje. Napadlo ma, ze by to mohlo byt v grafickej karte, ale zial tu nemam inu, aby som to odskusal. Prehnal som to cez ad-ware, cez noda samozrejme tiez, ale pri scanovani poslednej zo styroch particii sa pc, ako inac, restartlo. Systemom to ale prebehlo a nic nenaslo a pochybujem, ze virus by lietal niekde po E disku. Sledoval som teploty pomocou SpeedFan a zistil som, ze jeden z diskov sa sem-tam prehrieva. Pocitac som ulozil na inu poziciu a teploty su ok. Popripade ak stupaju, pustam ventilator pristaveny pri PC a nstaveny aby smeroval priamo do bedne. Takze dalsia moznost odpadava. Fakt si s tym uz neviem rady, prosim o radu. PC nebolo taktovane, aspon o tom neviem
Aký silný zdroj tam máš? Slabý zdroj býva často dôvodom reštartu PC. Ak to nebude zdroj, ťažké bude zistiť, čo to spôsobuje.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Drahusqo Drahusqo

Drahusqo je offline (nepripojený) Drahusqo

350 W zdroj...Intel Pentium 4, 3,06 Ghz...Ati Radeon X600/X550 series...Dva disky-Seagate Barracuda 40Gb a 80Gb...MB je hybridna, s Agp aj Pcle slotmi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Drahusqo Pozri príspevok
350 W zdroj...Intel Pentium 4, 3,06 Ghz...Ati Radeon X600/X550 series...Dva disky-Seagate Barracuda 40Gb a 80Gb...MB je hybridna, s Agp aj Pcle slotmi.

Nnno, 350W by malo utiahnuť takú zostavu. Možno to Pentium je trochu žrút, ale malo by to byť v poriadku. Asi keď naplno zaťažíš zostavu, má špičkový obder príliš vysoký. Ak máš možnosť požičať si odniekadiaľ silnejší zdroj, skús ho tam dať, čo to spraví. Kupovať by to ale bola škoda, nemusí to pomôcť.

Mne robilo reštart počítača taká banalita, ako statický prúd. Mal som kovovú skrinku a vždy keď som sa dotkol skrinky, tak preskočila iskra a PC sa reštartlo. Tak som tú skrinku uzemnil a teraz je pokoj.

Reštart je dôsledok nejakej inej závady a tých môže byť spústa. Skús podpájať nadbytočné zariadenia, ak tam nejaké máš (napr. 2 DVD mechaniky, FDD, prídavné karty a pod.).

Viac ti asi nebudem vedieť pomôcť.
0 0
Drahusqo Drahusqo

Drahusqo je offline (nepripojený) Drahusqo

Zabudol som dodat, ze mam napojene 2 monitory. Nemoze toto zatzit nejak velmi ten zdroj? A je pravda, ze do zastrcky mam napojenych 7 kablov. Je tam ale aj kolegov PC, takze keby kolisal prud restartlo by to aj jeho, ale jemu to slape v pohode.
0 0
Drahusqo Drahusqo

Drahusqo je offline (nepripojený) Drahusqo

Odpojil som svoju staru cd-romu a zda sa, ze pc bezi ovela rychlejsie...mozno toto bude dalsia banalita, ktora pomoze
0 0
miro_c miro_c

miro_c je offline (nepripojený) miro_c

Problémom môžu byť aj ovládače hardware komponentov. Ja som mal podobný problém, akurát sa počítač nereštartoval, ale zamrzol. Tiež sa mi sekol zvuk a počítač zmrzol. Stiahol som posledné ovládače na zvukovku a tie v pohode zabrali. U Teba by som určite stiahol aj poslednú verziu ovládačov ku grafickej karte (keďže grafiku dosť zaťažuješ).

Na ďalšom počítači mi zase odišiel zdroj, ale takým spôsobom, že počítač bežal, len z času na čas sa reštartoval, presne tak, ako popisuješ (akurát sa nič neseklo, proste RESET). Niekedy išiel aj celý deň, inokedy sa v priebehu 5 min. 2 x reštartoval. Takže ako spomína Chobot, vyskúšal by som aj iný zdroj (tých 350W je v podstate postačujúcich, ale ak budeš pripájať ďalšie, hlavne USB zariadenia, tam by si mohol pocítiť nedostatok výkonu - nemyslím tým myš, ale tlačiareň, skener, externú napaľovačku, ...).
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Keď sa otvorila táto téma, prosím o pomoc aj ja.
Mám problém v tom, že PC musím štartovať na viackrát. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ho zapínam za krátky čase po vypnutí. Stlačím vypínač, počujem ako štartuje, ale hneď stíchne. Musím vypnúť elektriku, o chvíľu ju zapnúť a znova štartovať. Rekord je, že mi naskočil na desiatykrát.
Vďaka!
0 0
Newww Newww

Newww je offline (nepripojený) Newww

Človek
koňo Pozri príspevok
Keď sa otvorila táto téma, prosím o pomoc aj ja.
Mám problém v tom, že PC musím štartovať na viackrát. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ho zapínam za krátky čase po vypnutí. Stlačím vypínač, počujem ako štartuje, ale hneď stíchne. Musím vypnúť elektriku, o chvíľu ju zapnúť a znova štartovať. Rekord je, že mi naskočil na desiatykrát.
Vďaka!
Tak toto vyzera na vadny zdroj, treba premerat..., pripadne skusit vymenit. Napis tvoju konfiguraciu a kolko watovy zdroj mas, a skus este ci nieje zdroj teply (daj ruku pri zapnutom PC dozedu k ventilatoru.
0 0
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

Aj ja mam podobny problem>>>>>mam starsi comp(450MHz)a aj starsiu DVD romku(neviem presne) - PROBLÉM>Zapnem ho, dam tam CD, či DVD-ide úplne v pohode. Ale ak ho zapnem, po čase(pár minút) dám tam CD or DVD-začne ho načítavať - a resetne sa. Potom ide znova OK.>>>>>>>>Kto mi vie poradiť?<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jurho Pozri príspevok
Aj ja mam podobny problem>>>>>mam starsi comp(450MHz)a aj starsiu DVD romku(neviem presne) - PROBLÉM>Zapnem ho, dam tam CD, či DVD-ide úplne v pohode. Ale ak ho zapnem, po čase(pár minút) dám tam CD or DVD-začne ho načítavať - a resetne sa. Potom ide znova OK.>>>>>>>>Kto mi vie poradiť?<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ďakujem veľmi pekne.
Treba vyskúšať inú DVD mechaniku. Ak to bude robiť aj s tou, tak bude chyba v PC, ak nie, tak je vadná mechanika. Z tohto popisu sa nedá určiť, kde je chyba.
0 0
Danuša2 Danuša2

Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

koňo Pozri príspevok
Keď sa otvorila táto téma, prosím o pomoc aj ja.
Mám problém v tom, že PC musím štartovať na viackrát. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ho zapínam za krátky čase po vypnutí. Stlačím vypínač, počujem ako štartuje, ale hneď stíchne. Musím vypnúť elektriku, o chvíľu ju zapnúť a znova štartovať. Rekord je, že mi naskočil na desiatykrát.
Vďaka!
zdroj ..... mne to robil zdroj a nič ine to ani nemože byť ......
0 0
kivi11 kivi11

kivi11 je offline (nepripojený) kivi11

Ahojte.Moja zostava
AMD Athlon 2200+,HDD40+80Gb,Ati radeon Atlantis 9600128Mb AGP 8x
Moj problem je tak tiez ako ostatny,ale mne sa to prejavuje uplne samovolne.To znamena ked sa mu chce tak restartuje.Asi pred 3-4 mesiacmi som preinstaloval Windows,no a nastali problemi.Priklad:Ked som hral Crysis a svagor ma prezvonil cez skype restart,spustil som hru Batlifield2 uz len pocas nacitania hry restart,proste ked sa mu chce tak restartuje.Hore som pisal ze 8X AGP len ze ked som dal dxdiag nemam povolene AGP akcelerator Ked som sa podival v BIOSE na nastavenia tak tam mam PCI,na grafickej karte v nastaveniach ATI catalys tam tak tiez len PCI zapnute.Ked zapnem v ATI Catalys AGP potom neide skoro nic.Resetol som zakladnu dosku s Jumprom dal som tak isto spät ako bolo,zdroj ide v pohode,vyfukany od prachu je.Neviem no co sa mu stalo ten stroj ma asi 4 roky.
Na záver len tolko ze nič som nemenil len som preinštaloval Windows a od vtedy to je.Tak ak ma niekdo radu budem vdacny.
Ak mate nejake napady tak sem sa hej....vsetko vyskusam predtym ako ten komp odnesiem do servisu.
Naposledy upravil kivi11 : 08.12.07 at 12:25
0 0
zelislav zelislav

zelislav je offline (nepripojený) zelislav

Krestan
Ahojte vsetci,

Ked hovorite o problemoch pocitaca a podobne potrebne je
  1. aby ste pomohli k diagnoze choroby isteho bolo by dobre opisat vsetko co sa pametate ze ste pracovali na PC pred ako to robilo.
  2. napisat aspon konfiguraciu pocitaca
Ja som mal tiez problem s pocitacom. Kupil som od jedneho pana. Potom som si robil sam najlepsie aby som vitiahol od neho. A stavalo sa mi ze mi pocal sam od seba sa restartovat presne ako je opisane tuna. nevedel som co je ale nakoniec po pracnom tyzdni zistil som ze je v otazky RAM memory. Tak aj ja vam radim aby ste pocitac rozobrali a dobre ocistili lebo je i to velmi dvolezite. Potom ocistil liechom tie mesta kde sa karty zapoja na zakladnu dosku. Samozrejme i RAM pamet vycistit a potom mozete sprobuvat. Toto by bolo pre Drahusqo teba. Pre ostatnych aspon konfig PC a...

S pozdravom
0 0
zelislav zelislav

zelislav je offline (nepripojený) zelislav

Krestan
kivi11 Pozri príspevok
Ahojte.Moja zostava
AMD Athlon 2200+,HDD40+80Gb,Ati radeon Atlantis 9600128Mb AGP 8x
Moj problem je tak tiez ako ostatny,ale mne sa to prejavuje uplne samovolne.To znamena ked sa mu chce tak restartuje.Asi pred 3-4 mesiacmi som preinstaloval Windows,no a nastali problemi.Priklad:Ked som hral Crysis a svagor ma prezvonil cez skype restart,spustil som hru Batlifield2 uz len pocas nacitania hry restart,proste ked sa mu chce tak restartuje.Hore som pisal ze 8X AGP len ze ked som dal dxdiag nemam povolene AGP akcelerator Ked som sa podival v BIOSE na nastavenia tak tam mam PCI,na grafickej karte v nastaveniach ATI catalys tam tak tiez len PCI zapnute.Ked zapnem v ATI Catalys AGP potom neide skoro nic.Resetol som zakladnu dosku s Jumprom dal som tak isto spät ako bolo,zdroj ide v pohode,vyfukany od prachu je.Neviem no co sa mu stalo ten stroj ma asi 4 roky.
Na záver len tolko ze nič som nemenil len som preinštaloval Windows a od vtedy to je.Tak ak ma niekdo radu budem vdacny.
Ak mate nejake napady tak sem sa hej....vsetko vyskusam predtym ako ten komp odnesiem do servisu.
Ahoj,

Zial mi je ale pre tento problem nemam odpoved, ale na tvojom mieste ja by som odznovu nainstaloval Windows ale stim ze by som nedaval vsetky tie hry ale trosku po trosku by som instaloval nieco a sledoval spravanie sistema. Nie som si isty ale tie hry mozu byt pricinou takeho spravania PC-a.

S pozdravom.
0 0
Junk Junk

Junk je offline (nepripojený) Junk

Moj nazor>
1. zahrievanie procesor alb grafiky

2. virus

3. chyba v elektro spinacoch, resp. kabloch
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
kivi11 Pozri príspevok
Ahojte.Moja zostava
AMD Athlon 2200+,HDD40+80Gb,Ati radeon Atlantis 9600128Mb AGP 8x
Moj problem je tak tiez ako ostatny,ale mne sa to prejavuje uplne samovolne.To znamena ked sa mu chce tak restartuje..
pridám čo som mala ja :

Tiež sa reštartoval, kedy chcel, myslela som, že mi naznačuje - už toľko nepracuj !!...ale nie vážne.
Problém bol jednoduchý - až som sa divila, robil to USB port na myš, PC bol dosť zaprášený, tak mi poradili odňať kryt, opatrne povysávať, tak som vysala prach znútra aj z portov a čuduj sa svete bolo to o tom, už je Ok.
Teda skús aj ty - idú Vianoce, nech je aj PC vygruntované.
0 0
kivi11 kivi11

kivi11 je offline (nepripojený) kivi11

sway Pozri príspevok
pridám čo som mala ja :

Tiež sa reštartoval, kedy chcel, myslela som, že mi naznačuje - už toľko nepracuj !!...ale nie vážne.
Problém bol jednoduchý - až som sa divila, robil to USB port na myš, PC bol dosť zaprášený, tak mi poradili odňať kryt, opatrne povysávať, tak som vysala prach znútra aj z portov a čuduj sa svete bolo to o tom, už je Ok.
Teda skús aj ty - idú Vianoce, nech je aj PC vygruntované.
Ďakujem za radu za každú.Ako si písala vygruntovane no mam uz,ale čo svet nechcel aj tak to robí.Win.mám preinštalovaný vypucovaný PC ale nič,venovat sa tomu budem uz len po Vianočných sviatkoch.Ak potom napišem čo a ako som dopadol.Tak zatial
0 0
large_jaws large_jaws

large_jaws je offline (nepripojený) large_jaws

Ahojte všetci.Mám jeden veľký problém s kompom...Vždy keď ho zapnem asi po 5 minútach sa mi reštartuje..potom normálne nabehne a robí mi to cca asi každú hodinu...Neviete mi prosím vás poradiť čo mám spraviť.Je to možno aj v nejakom víruse ako mi bolo povedané, ale už som preinštaloval windows.A deje sa to stále...A mám aj nod, ale mám taký pocit že ten niektoré výrusy ignoruje. Je to veľký problém pretože pc používam dosť často na práce do školy, a nie je bohviečo keď sa mi reštartuje, keď hľadám niečo na nete alebo keď mám niečo rozpísané...ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady...
0 0
sgi320 sgi320

sgi320 je offline (nepripojený) sgi320

napis, aky mas hardware a ktoru verziu Windows (+SP), potom sa skusime zamysliet :O)
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Základ, keď to takto blbne je povysávať prieduchy k ventilátoru a celý vnútrajšok. Keď nepomôže, tak napíš konfiguráciu a odkedy to robí, čo sa posledné robilo...(všetky podrobnosti)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať