Zavrieť

Porady

Pečiatka na každom bločku..

veselá, priateľská..
Dnes som mala kontrolu na DPH, dopadla v celku dobre, ale oznamujem Vám, ževraj má byť každý bloček /výdavok/, opečiatkovaný z druhej strany Vašou pečiatkou, aby nedošlo k viacnásobnému použitiu!!
Usporiadat
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ahojte, vrátim sa k môjmu dotazu. Pri kontrole boli dvaja, jeden hovoril, že máme pečiatkovať každý bloček pre prípadné druhé zneužitie, a ten druhý povedal, že to žiadny zákon neprikazuje. Super nie? Ale pečiatkujte, aby niektorí daňováci - kontrolóri boli spokojní.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Pre pána jána, až som sa zľakla čo som urobila. A ešte aj červene.... samozrejme sa ospravedlňujem, ale úmysel niekoho zaviesť to nebol. Troška ma to zarmútilo....
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Nebuď Smutko, Janette, všimla som si, že to iba Richard dnes večer po Porade behá, upratuje, preraďuje, mení farbičky - to preto tá červenučká .
AAAle inak - je to fajn chalan!!

Veď vieš, že nás viacerých trápia členovia, ktorí nedodržujú niektoré zásady.
Veru, mali by si vyhľadať a prečítať tému "Etiketa Porady" .
0 0
agata agata

agata je offline (nepripojený) agata

Od 1. mája 2004 nie je povinnosť pečiatkovať doklady.
0 0
Karko Karko

Karko je offline (nepripojený) Karko

ako živnostník (nemám zamestnancov) musím mať pečiatku alebo nie....
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Pečiatku nemusíš mať, je to ale výhodnejšie, lebo si tým šetríš čas aj ruku , nemusíš na doklady ručne vypisovať tvoje údaje, buchneš tam pečiatku a je pokoj
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

agata
Od 1. mája 2004 nie je povinnosť pečiatkovať doklady.
Aký zákon o tom hovorí či áno alebo nie? Cituj miláčku...
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Žiaden zákona nehovorí, že treba a teda netreba. Keď niekto chce nech si pečiatkuje.
0 0
jozef35 jozef35

jozef35 je offline (nepripojený) jozef35

Palino
Žiaden zákona nehovorí, že treba a teda netreba. Keď niekto chce nech si pečiatkuje.
Presne tak. Ak mám všetko ostatne v poriadku, netreba sa pred kontrolormi znizovat a poklonkovat im a robit všetko o čo požiadajú. Zákon je najvyššia norma aj pre nich. Ved častokrát sú to ludia čo nemajú ani zlomok vedomosti hocikoho z nas. Maju za sebou akurat skolenie DU na konkretnu problematiku. Su tam lebo inde sa nevedia uplatnit. Ospravedlnujem sa vsetkym schopnym a odborne sposobilym daniarom, ktorych je nastastie este dost.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Suhlasim s tým že žiadnz zákon neuklada aby som peciatkoval. Dokonca pokulhava aj argument že je to preto aby si podnikatelia nepožiciavali medzi sebou doklady, lebo kto čítal zakon o účtovnictve vie že účtovný doklad nemusi byť original... a podla logiky DU.. (ten prvý prispevok) to neobstoji.
čisto teoreticky jeden doklad prefotim 5 x a kopiu si vsetci piati orazia svojou pečiatkou.
Mavam spustu danových kontrol za rok 2004 osem len na dan y príjmu + x na dph + na mzdy a doteraz s tým nebol problem... Ale nevylučujem že niekto to bude požadovať. Ale zatial to nema oporu v zakone.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

jozef35
Presne tak. Ak mám všetko ostatne v poriadku, netreba sa pred kontrolormi znizovat a poklonkovat im a robit všetko o čo požiadajú. Zákon je najvyššia norma aj pre nich. Ved častokrát sú to ludia čo nemajú ani zlomok vedomosti hocikoho z nas. Maju za sebou akurat skolenie DU na konkretnu problematiku. Su tam lebo inde sa nevedia uplatnit. Ospravedlnujem sa vsetkym schopnym a odborne sposobilym daniarom, ktorych je nastastie este dost.
Je to tak a ja s Tebou suhlasím, pretože dlhoročné skúsenosti mi tiež potvrdili, že ten daniar sa venuje jednej problematike, napr. DPH, DzPFO al . PO, cestná daň, združenia a iné nevie. Ak prídu na kompletnú kontrolu, tak každý na inú oblasť a nevedia ako sa hovorí: - pravá ruka nevie čo robí ľavá. Mám ale aj kámošky,ktoré sú šikovné a zaujímajú sa komplexne o problematiku, ale tých je ako šafránu...
No najhoršie je, že od nás sa chce, aby sme stihali čítať všetky zákony a ovládali všetky oblasti. Nehovoriac v súkromných firmach...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať