Zavrieť

Porady

vypocet vymeriavacieho zakladu

Chcela by som sa opytat, robim mzdu zamestnancovi,ktory nastupil 1.7. 2007. Respektive mal nastupit, ale nanastupil. 9.7.2007 doniesol PN, ktora trvala az do 29.7.2007. Zial majster nezaznamenal jeho nepritomnost do 3 dni (ked sme ho este mohli odhlasit zo SP), museli sme s vypovedou cakat az do ukoncenia PN. Cize zamestnanec mal do 8.7. 2007 absenciu. Bude mat zamestnavatel povinnost zaplatit mu 10 dni PN-ky a ak ano, ako vypocitam denny vymeriavaci zaklad? Ma hodinovu mzdu 55,- Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ikka Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat, robim mzdu zamestnancovi,ktory nastupil 1.7. 2007. Respektive mal nastupit, ale nanastupil. 9.7.2007 doniesol PN, ktora trvala az do 29.7.2007. Zial majster nezaznamenal jeho nepritomnost do 3 dni (ked sme ho este mohli odhlasit zo SP), museli sme s vypovedou cakat az do ukoncenia PN. Cize zamestnanec mal do 8.7. 2007 absenciu. Bude mat zamestnavatel povinnost zaplatit mu 10 dni PN-ky a ak ano, ako vypocitam denny vymeriavaci zaklad? Ma hodinovu mzdu 55,- Sk.
    A tu PN-ku ma od ktorého dátumu? Od 1.7. alebo od 9.7.?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Takže vlastne od 1.7. do 9.7. vobec neprišiel do prace? No trebalo hned ked nenastupil do prace stornovat prihlásenie v SP. Ja by som mu tam dala absenciu, ked ste s nim neskoncili PP.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ospravedlnujem sa, neprečítala som si pozorne celý príspevok. Takze do 9.7. ste mu dali absenciu a od 9.7. bol na PN. Kedze ste s nim skončili PP ked ukoncil PN, tak tu PN-ku-tých 10 dni mu musíte preplatiť, pretože bol u vas zamestnaný počas PN.

    pazo je offline (nepripojený) pazo

    pazo
    Ako sa mohlo stať, že si nikto nevšimol, že niekto neprišiel 3 dni do práce? Neviem, koľko máte zamestnancov, ale asi máte dosť peňazí. Ja by som ho vôbec ani nepovažovala za zamestnanca, keď nenastúpil a stornovala by som prihlášku po hocikoľkých dňoch, keby boli problémy, vysvetľovala by som. To by firma dlho nefungovala, keby musela platiť PN takým, čo ani nenastúpili a ja by som bola bez práce.

    Ikka je offline (nepripojený) Ikka

    Ikka
    pazo Pozri príspevok
    Ako sa mohlo stať, že si nikto nevšimol, že niekto neprišiel 3 dni do práce? Neviem, koľko máte zamestnancov, ale asi máte dosť peňazí. Ja by som ho vôbec ani nepovažovala za zamestnanca, keď nenastúpil a stornovala by som prihlášku po hocikoľkých dňoch, keby boli problémy, vysvetľovala by som. To by firma dlho nefungovala, keby musela platiť PN takým, čo ani nenastúpili a ja by som bola bez práce.
    Sme pomerne velka firma a na dielni je dost velka fluktuacia menej kvalifikovanych pracovnikov. Za stav na dielni je zodpoveny majster, ja zial uz potom riesim problemy, ktore nastanu. Co sa tyka stornovania prihlasky v soc. poistovni, raz sme to skusili po termine a navstivil nas inspektorat bezpecnosti prace. Uprimne, hadaj, kto mal pravdu? Hovori sa, ze je velka nezamestnanost, ale na zial, na zodpovednom pristupe zamestnancov to nevidno.

    vypocet vymeriavacieho zakladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.