Zavrieť

Porady

Zvysovanie odvodov od oktobra?

kona kona

kona je offline (nepripojený) kona

Ahojte,

ako SZCO si platim odvody vzdy od 1.7-30.6 v rovnakej vyske zo sumy danoveho priznania podaneho za predchadzaujuci kalendarny rok. Dnes mi volali zo SP, ze v oktobri sa zvysovala sadzba odvodov a ze vlastne moje posledne dve platby rozpocitali na nedoplatky minulych mesiacov a preto mi poslu zlozenku na doplatenie nedoplatku.

Vzdy v predchadzajucich rokoch, bola som SZCO 4 roky, som platila odvody v rovnakej vyske celych 12 mesiacov, od jula do juna.

Je to pravda ze sa tato sadzba zvysovala? Je to pravda ze od oktobra 2007 sa malo platit 2520 SKK?

Dakujem.
Usporiadat
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Minimálna mzda je upravená zákonom č. 90/1996 Z.z. o minim.mzde v znení neskorších predpisov /ďalej " zákon o mimim.mzde"/. Podĺa par.6a/ods. 1 tohto zákona výšku minim.mzdy ustanoví nariadenie vlády SR vždy k 1. októbru kalendárneho roka. Od 1. októbra 2007 sa minim. mzda zvyšuje na 8 100 Sk za mesiac. Viď "Dane, účtovníctvo, odvody "č. 10/2007. Ak sa mylím opravte má.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

klikni - sú tam aj ďalšie linky
http://www.porada.sk/t61807-minimaln...10-2007-a.html
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Dobrý deň.
Niektorý zamestnanci majú na zmluve minimálnu mzdu. Musím im vždy vyhotoviť novú pracovnú zmluvu resp. zmenu pracovnej zmluvy, ak sa mení minimálna mzda?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Je potrebné urobiť buď dodatok k pracovnej zmluve týkajúci sa zmeny platobných podmienok, príp. vyhotoviť nový platový výmer.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať