Zavrieť

Porady

darovanie alebo vymena bytu

Dobry den
Rada by som sa touto formou opytala ci je vyhodne z financneho hľadiska darovacia zmluva alebo zmluva o vymene bytu medzi mnou a matkou. A ako v danej zmluve postupovat.
Ja som zdedila 1 izbovy byt a kedze uz mam rodinu, a moja mama nevladze platit 3 izbovy byt, tak sa rozhodla ho s nami vymenit. Ako mame teda postupovat, ake urady obehat, ake dokumenty potrebujeme a ine veci? Obidve by sme neplatili dan z prijmu, lebo trvale bydlisko tam mame viac ako 5 rokov. Vymena by prebehla v tom istom dome. Dakujem
__________________
SAS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zámenná zmluva, možno na základe nej uskutočniť výmenu nehnuteľností, pri plnení závazku má každá zo strán postavenie predávajúceho a pri prevzatí tovaru postavenie kupujúceho . ( Pri zámene nehnuteľností sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu).
    Každý subjekt je poviinný vysporiadať daňovú povinnosť.

    Ale keďže máte TP v týchto nehnuteľnostiach viac ako 2 roky ide o príjem od dane oslobodený.
    Urobila by som to zámennou zmluvou.

    sas je offline (nepripojený) sas

    sas
    Dik.
    Takze je to vyhodnejsie ako darovacia zmluva?
    Je niekde k stiahnutiu vzor zmluvy na vymenu bytu, ako mame postupovat? Dik

    darovanie alebo vymena bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.