Zavrieť

Porady

Delena strava

Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Usporiadat
zzmag zzmag

zzmag je offline (nepripojený) zzmag

Ahojte,
a som opat tu... dlho som sa neozvala.. to viete, ucenie... no tak podme po poriadku..
Kazdy musi zistit, co na neho plati, comu sa chce venovat. Mne osobne zo vsetkych diet fungovalo pocitanie kalorii- zdravy zivotny styl ( a tomu prisposobene mensie porcie jedla, cvicenie), alebo DS.. Lepsie je samozrejme venovat sa zdravemu zivotnemu stylu , ale ked som v strese, ozaj sa mi nechce pocitat kazdy kiloJOul a navyse nemam chut ist nikam cvucit, som rada, ze vobec zijem.. Ja idem teraz na DS podla Korinkovej/Horeckej.. citim sa vynikajuco, nestresuje ma to...(akurat to sladke.. )
Podla nich je soja, akakolvek v skupine rastlinnej(ano, je tam kopa bielkovin, ale povod je rastlinny)..
Takze je uz na kazdom z nas, komu co vyhovuje..
A ten caj, ked je to caj, tak je to zelenina, cize "neutral"..
Drzte sa baby, a hlavne robte tak, ako to citite, potom to bude fajn... DO DELENIA!!!
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

Ahojte Deličky ,
chcem sa spytat, ci je tu este niekto ,kto deli i v tomto roku , tohto casu???
PS: dufam,ze nebudem sama!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Shivan Pozri príspevok
Ahojte Deličky ,
chcem sa spytat, ci je tu este niekto ,kto deli i v tomto roku , tohto casu???
PS: dufam,ze nebudem sama!
Začínam opäť od pondelka, ale už som delila a schudla 24kg.
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

No super ) a to si pekne schudla veru. ako dlho si delila? ja som asi pred rokom a pol delila ale len dake dva mesiace a schudla som 5 kil a strasne vela cm, ale to najme kvoli cviceniu v studiu Teraz idem na to opat,kedze leto klope na dvere :-( ale cvicit sa mi zatial straaasne nechce. Inak delim uz asi cca 10 dni. Tentokrat idem podla Horeckej. (ale pride mi to tahsie ako podla Haya). Ty podla koho delis?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ja delím podľa seba, knihu nemám a cvičiť sa mi tiež nechce, koľko je dole za 10 dní?
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

airin.nice Pozri príspevok
a dal by sa sem prihodit aj nejaky iny dobry recept na zeleninovy salat ?
Keď mala moja dcéra 15 rokov mala síce výšku 180 cm, ale vážila 98 kg. Začal sa jej zvyšovať tlak 130/100 a tak bila detská lekárka na poplach. Vtedy sa začalo prvý krát hovoriť o delenej strave. Po konzultácii s lekárkou sme prešli na delenú stravu. Vždy 1 deň na doporučenie lekárky bola odmenená niečim sladkým za to že schudla ( zmrzlina, zákusok), aby sme predišli jojo efektu. Dcére sa úspešne podarilo schudnúť 30 kg a stále sa drzí ( za obdobie 13 rokov pribrala 5 kg) a to už dávno nedelíme.Aby som však netárala, aj v priebehu delenia sme si napr. vypražili kurča, ale k tomu len šalát. A teraz zo pár receptov:
Urobiť rizoto zeleninové, zabaliť do kapustných listov, dať na pekáč, zaliať smotanou a zapiecť
Udusiť kyslú kapustu, osobitne uvariť zemiaky, v kapuste zemiaky popučiť.
Šalát - natrhať listy šalátu, dať na tanier, mierne posoliť, pokoreniť a pokvapkať citr. šťavou, na to papriky nakrájané na kúsky a trochu orestované na lyžici olivového oleja, obložiť paradajkami, uhorkami a vajíčkom na tvrdo a lyžica tuniaka vo vlastnej šťave.
- uvarené kuracia prsia pokrájať na kúsky, pridať kúsok vareného zeleru - postrúhaného, postrúhanú mrkvu a jablko, pokvapkať citrónovou sťavou, pridať ananás ( aj z kompótu), a nasekané vlašské orechy. Všetko zaliať marinádou z bieleho jogurtu, bylinkovej soli a šipkou cukru.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

ja sa k vám asi pridám ,lebo bez morálnej podpory od vás mi to samej nepôjde, kedy začneme? Ešte som nedelila a nechám si poradiť , skúsim možno sa zadarí
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

Renca- ja som si kupila knihu az teraz,ked som bola na pokraji zufalstva s vymyslanim jedal teraz mam jednu od Horeckej, kde je kopa receptov (vela je tych klasickych,beznych) tak som spokojna, bo mamina sa nemusi pytat kazdy den ,co ma navarit :-D nuz a kolko som dala dole za tych 10 dni, zial neviem, kedze vahu som nasla az dva dni dozadu :-/ domnievam sa,ze 1 kilo. dokopy od decembra su to 4.
Deganova-to rizoto v kapust. listoch znie zaujimavo chutne.. no len u mna bez tej smotany, kedze Horecka to nepovoluje, prip. ak by existovala nejaka sojova smotana..?
a diky za tipy, kyslu kapustu mam moc rada a so zemiakmi, ze ma to nenapadlo uz davno!!
Miru- kludne sa mozes, cim viac nas bude, tym nam to pojde lahsie. Renca zacina od pondelka, ja uz delim 10 dni poriadne +4 dni s restami. tak to necham na Tebe.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

ja potrebujem nakopnuť , nemám zdania s čím začať, teraz som sa naobedovala ,že kurací tokáň a ryža,asi som nemala

tak asi až od zajtra /najskôr/ ale čo na raňajky ,však niečo poraďťe nech nevyžeriem pol chladničky, ale jablčný ocot mám!!!

keď spomínate kapustu ,ja mám strašne rada pečené kura na kyslej kapuste a to len tak bez oblohy, to by šlo nie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

na raňajky si dávam tmavé pečivo s kravským 80% maslom, alebo bielou aktíviou
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

Miru Pozri príspevok
ja potrebujem nakopnuť , nemám zdania s čím začať, teraz som sa naobedovala ,že kurací tokáň a ryža,asi som nemala

tak asi až od zajtra /najskôr/ ale čo na raňajky ,však niečo poraďťe nech nevyžeriem pol chladničky, ale jablčný ocot mám!!!

keď spomínate kapustu ,ja mám strašne rada pečené kura na kyslej kapuste a to len tak bez oblohy, to by šlo nie?
Tak ten obed nespada fakt do kategorie DS .Ziadnej. No pozri sa, rada by som pomohla, ale neviem podla koho chces delit.Najprv si toto musis ujasnit . Na vyber mas DS podla dr.Haya alebo podla J.Horeckej/L.Kořínkovej. Podla Haya a seba som delila prvykrat, teraz delim podla tych dvoch zien . Myslim, ze je to striktnejsie delenie , nakolko ony nemaju nijaku neutralnu skupinu ,len rastlinnu a zivocisnu a zeleninovu a ovocnu podskupinu. Hay rozlisuje stravu na bielkovinovu a sacharidovu skupinu a este naviac na neutralnu!Je to mozno trosku jednoduchsie v kombinaciach...
Renca tusim spominala,ze nejde uplne podla DS .neviem presne.

Takze ako jedinu radu Ti mozem dat, len si premysliet podla koho budes delit. A na ranajky si kludne mozes dat chlebik s rastlinnym maslom (flora, rama..) a kopou hocijakej zeleninky.k tomu caj/kavu. tymito ranajkami spadas do kategorie oboch typov DS .
PS: to kura s kyslou kapustou kludne mozes (ale nie v ten den ,ked si das ten chlebik..). Snad som Ta od delenia teraz neodradila..
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Shivan Pozri príspevok
Renca tusim spominala,ze nejde uplne podla DS .neviem presne.

A na ranajky si kludne mozes dat chlebik s rastlinnym maslom (flora, rama..) a kopou hocijakej zeleninky.k tomu caj/kavu. tymito ranajkami spadas do kategorie oboch typov DS .
1. delím

2. v žiadnom prípade nejesť rastlinné maslo, je to hnus, ktorý bol pôvodne vyrobené ako krmivo pre morky. Kravské maslo je univerzálne.

3. ale ako deliť, to si musí každý vybrať sám
Naposledy upravil mzdarka renca : 16.04.09 at 20:14
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

delis teda zrejme podla Haya okrem ineho.. nuz neviem nic presne o rastlinnom masle,len tolko, ze ho mozem v rastlinny den ku chlebu kludne jest,zivocisne maslo je vylucene kombinovat s chlebom v DS podla Hor./Kor.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Shivan Pozri príspevok
delis teda zrejme podla Haya okrem ineho.. nuz neviem nic presne o rastlinnom masle,len tolko, ze ho mozem v rastlinny den ku chlebu kludne jest,zivocisne maslo je vylucene kombinovat s chlebom v DS podla Hor./Kor.
Nedelím podľa žiadneho zo spomínaných. Našla som si svoj spôsob. Nejem žiadne leith produkty. Ani syry nejem, iba také, čo majú vysoký obsah tuku (60-80%), ale tie sú dosť drahé a málo dostupné.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

baby ,len sa tu nepohádajte... ja o delení nemám ani páru ,tak sa kľudne pripojím k väčšine a budem pri nej ,už len z dôvodu dobrých rád, nechám sa navigovať ,ak schudnem bude to vaša zásluha, inak som v podstate mäsožravec ktorý má rád zeleninu, tvaroh nemôžem ,mám z neho strašnú kyselinu,pečivo mám rada cereálne ,alebo také v ktorom je viac semiačok ako pečivamaslo nemusím, horkú čokoládu milujem, tak ma prideľte niekam

dnes som si dala na raňajky graham.rožok a paradajky, čierna káva bez ničoho.....čo s obedom????
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Shivan, ja som používala pri delení knižku od Sonji Carlssonovej, ktorá vyšla ešte v roku 1995 a tam sa smotana (šľahačka) vždy dávala, aj preto to vtedy detská lekárka odobrila a dcéra mohla prejsť na delenú stravu. Práve ona mi vravela, že keby bola všetka strava bez tuku, cukru, tak po prechode na normálnu stravu by nastal jojo efekt a ako vidíš nám sa to nestalo. Ten smotany ide do jednotlivých receptov najviac 1 dcl a u tejto autorky je smotana zaradená do neutrálnej skupiny. Posielam ešte jeden recept, ktorý u nás zdomácnel ( množstno na 1 osobu)
50 g širokých celozrnných rezancov (váha za surova), 250 g šampiňónov, 3 lyžice nasekanej petržlenovej vňate, 5 PL smotany, 50ml zeleninového vývaru, 1/2 ČL solamylu,morská soľ, 1 lyžica masla, štipka provensálskeho korenia. Rezence uvariť. Šampiňóny nakrájané na plátky podusiť na lyžici masla, pridať korenie, vňať a smotanu. Solamyl zmiešať zo zeleninovým vývarom pridať k hubám a nechať 3 min. povariť a podávať. Prajem dobrú chuť a veľa trpezlivosti pri chudnutí.
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

Renca-tak to mas uplne super, ked vies,co presne na Tvoje telo a postavu zabera. hmm, to by asi u mna nezaberalo,alebo neviem,mozno aj ano..ale predsa len mam radsej nejake diety, ktore uz niekto iny odskusal popis trosku viac Tvoj jedalnicek,najme vecere, mozno sa niektora v tom najde
Deganova- podobny recept robi mamina, omacka zo sampionov (len mi tam dava sojove mlieko..alebo aspon to tvrdi ) a je to inak suprove.mnam!!!
Miru-naj by bolo ,ak by si si precitala str.22 a 23. je tam presny popis oboch typov DS. budes presne vediet ,co kombinovat

ako som povedala, ja delim podla tych zien. Teda,ak by si sla podla nich,tak mozes kombinovat zivocisne veci len so zeleninou napr. nejake masko so salatikom, vajicka, sunku, syry, ci tuniaka alebo ine ryby so zeleninou.aj jogurty, mlieko,privarky. da sa tam najst dost toho. mne viac vyhovuje rastlinny den, kedze mozem jest chlieb. Aj cestoviny, ryzu, zemiaky so salatom,rizoto,strukoviny, syr tofu si ako jediny mozes dat v tejto skupine, alebo sojove natierky s chlebom a zeleninkou.A z mliecnych vyrobkov mozes jedine tie, ktore su zo sojy (sojove mlieko, ..). Do tretice mas na vyber rastlinny den,ale s ovocim.

teda pocas celeho jedneho dna sa stravujes vylucne len podla jednej kombinacie z moznych:
-zivocisne(bielkovinove) potraviny+ zelenina. (cely den)
-rastlinne(sacharidove) potraviny+ zelenina. (cely den)
-rastlinne(sacharidove) potraviny+ ovocie. (cely den)

NESMIES v jeden den kombinovat:
-zivocisne + rastlinne jedla
-ovocie + zeleninu
-zivocisne + ovocne jedla
-rastlinne + ovocne + zeleninove jedla
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Shivan Pozri príspevok
Renca-tak to mas uplne super, ked vies,co presne na Tvoje telo a postavu zabera. hmm, to by asi u mna nezaberalo,alebo neviem,mozno aj ano..ale predsa len mam radsej nejake diety, ktore uz niekto iny odskusal popis trosku viac Tvoj jedalnicek,najme vecere, mozno sa niektora v tom najde
Deganova- podobny recept robi mamina, omacka zo sampionov (len mi tam dava sojove mlieko..alebo aspon to tvrdi ) a je to inak suprove.mnam!!!
Miru-naj by bolo ,ak by si si precitala str.22 a 23. je tam presny popis oboch typov DS. budes presne vediet ,co kombinovat

ako som povedala, ja delim podla tych zien. Teda,ak by si sla podla nich,tak mozes kombinovat zivocisne veci len so zeleninou napr. nejake masko so salatikom, vajicka, sunku, syry, ci tuniaka alebo ine ryby so zeleninou.aj jogurty, mlieko,privarky. da sa tam najst dost toho. mne viac vyhovuje rastlinny den, kedze mozem jest chlieb. Aj cestoviny, ryzu, zemiaky so salatom,rizoto,strukoviny, syr tofu si ako jediny mozes dat v tejto skupine, alebo sojove natierky s chlebom a zeleninkou.A z mliecnych vyrobkov mozes jedine tie, ktore su zo sojy (sojove mlieko, ..). Do tretice mas na vyber rastlinny den,ale s ovocim.

teda pocas celeho jedneho dna sa stravujes vylucne len podla jednej kombinacie z moznych:
-zivocisne(bielkovinove) potraviny+ zelenina. (cely den)
-rastlinne(sacharidove) potraviny+ zelenina. (cely den)
-rastlinne(sacharidove) potraviny+ ovocie. (cely den)
NESMIES v jeden den kombinovat:
-zivocisne + rastlinne jedla
-ovocie + zeleninu
-zivocisne + ovocne jedla
-rastlinne + ovocne + zeleninove jedla
Ako tu čítam je rozdiel aj vo výkladoch tejto diety. Takéto delenie som vôbec nepraktikovala, ale dôležité bolo, aby sa v jednom jedle nestretli rôzne skupiny. Na raňajky sme mali grahanový rožtek so zeleninou, na desiatu ovocie, na obed mäso, na olovrant zeleninu a na večeru ovocno- zeleninový šalát. Myslím si, že podstata celej diety nie je ani tak o delení (prísnom), ako v množstve prijatej stravy a tiež vo výdaji energie. My sme po každej večeri, ktorá bola o 18.30 išli na prechádzku cca do 20.00 a výsledky boli výborné.
0 0
Shivan Shivan

Shivan je offline (nepripojený) Shivan

Ano, kazda DS je inak triedena. ta ,co som pisala, je z knihy od J.Horeckej. Ale ten jedalnicek, co si popisala Ty, tak taky som ja drzala asi pred 1 a pol rokom. Jedla som aj pecivo, neskor aj maso ale len so zeleninou , aj ovocie v ten den, len s vacsimi casovymi odstupmi a k tomu som sa pohybovala a schudla som .Niekde som citala, ze je to o tom ako sa ktore skupiny v nasom zaludku travia.. nuz mozno je cela DS fakt o tom.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Dobre večer to pôjdem preštudovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať