Zavrieť

Porady

plnený zapečený chlieb

Máte to už odskúšané? My tento robievame často, tak sa chcem podeliť. Ak niekto viete nejakú inú alternatívu rada ju privítam. Pripájam recept, ktorý robím ja.
1 malý okrúhly chlieb, 2 kyslé smotany, slanina, 3 druhy papriky, soľ, bambino syr, vajíčko uvarené natvrdo
Slaninku osmažíme. Z chleba odrežeme vrch, rukou vydlabeme vnútro tak, aby striedka bola vo väčších kusoch. Vnútro chleba polejeme výpekom zo slaninky. Kyslú smotanu zmiešame so syrom, nakrájanou paprikou, slaninou, vajíčkom a soľou. Hmotu vylejeme do chleba. Ten uložíme na plech, k nemu dáme vydlabané striedky aj odkrojený vrch a všetko necháme zapiecť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    mambi Pozri príspevok
    Máte to už odskúšané? My tento robievame často, tak sa chcem podeliť. Ak niekto viete nejakú inú alternatívu rada ju privítam. Pripájam recept, ktorý robím ja.
    1 malý okrúhly chlieb, 2 kyslé smotany, slanina, 3 druhy papriky, soľ, bambino syr, vajíčko uvarené natvrdo
    Slaninku osmažíme. Z chleba odrežeme vrch, rukou vydlabeme vnútro tak, aby striedka bola vo väčších kusoch. Vnútro chleba polejeme výpekom zo slaninky. Kyslú smotanu zmiešame so syrom, nakrájanou paprikou, slaninou, vajíčkom a soľou. Hmotu vylejeme do chleba. Ten uložíme na plech, k nemu dáme vydlabané striedky aj odkrojený vrch a všetko necháme zapiecť.
    My to robievame bez vajíčiek a syr môže byť hocijaký tavený. Viac sa mi osvedčilo, keď to neplním do malého okrúhleho chleba, ale naplním bosniaky /malé slané žemle/. Mám doma samých chlapov a už viem koľko kto asi spotrebuje. A keď mi ostanú, vložím ich do mikroténového vrecka a na druhý deň ohrejem v mikrovlnke a chutia ako čerstvé. Problém je v tom, že u nás /Žilina/ je problém zohnať bosniaky, asi ich už nepečú všetky pekárne.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja som to skúšala robiť bez slaninky, so šunkou, aby to nebolo také tučné a opečenú slaninku skombinovanú so smotanou veľmi nemusím. To radšej pečenú slaninku samotnú s chlebom...
    S tou šunkou to bolo také jemnejšie.
    Tiež tu v Nitre je problém zohnať bosniaky ale nájdu sa chvalabohu aj žemle, ktoré majú také trošku tvrdšie pevnejšie okraje. Aj s nimi sa to dá...

    plnený zapečený chlieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.