Zavrieť

Porady

"určenie m2 pre deti po rozvode"

prosím poradiť,

som rozvedená,byt v osobnom vl.s bývalým,majetkové neprebehlo.
deti zverené do mojej starostlivosti,jedn syn ešte neplnoletý.
obytná plocha je 36 m2.bývalý chce zobrať synom izbu /16 m 2/,lebo "keď platím polovicu výdavkov na byt,budem mať aj polovicu metrov štvorc."
Majú deti tiež právo na metre štvocové alebo nie?a podľa akého zákona?

ďakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tatiana gibalova Pozri príspevok
    prosím poradiť,

    som rozvedená,byt v osobnom vl.s bývalým,majetkové neprebehlo.
    deti zverené do mojej starostlivosti,jedn syn ešte neplnoletý.
    obytná plocha je 36 m2.bývalý chce zobrať synom izbu /16 m 2/,lebo "keď platím polovicu výdavkov na byt,budem mať aj polovicu metrov štvorc."
    Majú deti tiež právo na metre štvocové alebo nie?a podľa akého zákona?

    ďakujem,
    Tiež som už počul podobné názory, že pokiaľ sa pri rozvode delí byt, tak chceli zohľadniť do valstníctva deti - t.j. 2 deti, teda byt rozdeliť 1/4 manželka, 1/4 manžel a deti každé po 1/4.

    Treba si však uvedomiť, že byt vlastnia manželia - teda dve osoby. Deti nie sú vlastníkmi bytu. Preto aj rozdelenie bytu musí prebehnúť medzi 2 osobami - teda myslím tým spoluvlastnícky podiel, ktorý bude zapísaný na katastri - 1/2 bývalý manžel a 1/2 manželka.

    Čo sa týka rozdelenia bytu na nejaké "zóny" podľa m2, tak to žiadny zákon neupravuje. Neviem si predstaviť, že by ste si nakreslili nejaké čiary, že táto plocha je moja a táto tvoja.

    Z ľudského hľadiska by som nazval správanie tvojho manžela ako sebecké. Veď tie deti sú aj jeho, teda aj on z tej svojej "zóny" 16 m2 by mal poskytnúť deťom pristor. Nemôže chcieť, aby si sa ty stiahla do jednej izby s oboma deťmi a on bude mať polovicu bytu. Navrhni mu, aby si zobral jedného syna do izby a ty si zoberieš druhého tiež k sebe. Neviem, koľko izbový byt máte, ale vyzerá to na dvojizbák.

    Právne s tým neurobíš nič. To sú medziľudské vzťahy.
    Naposledy upravil Chobot : 20.08.07 at 09:06

    "určenie m2 pre deti po rozvode"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.