Zavrieť

Porady

futbalové kluby

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či je rozdiel v účtovaní medzi Futbalovým klubom - združenie a Futbalovým klubom - akciová spoločnosť. Akú účtovnú osnovu pre podvojné účtovníctvo potrebujem pri akciovej spoločnosti a pri združení? Ďakujem za radu.
Naposledy upravil moncek : 20.08.07 at 10:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Prepokladám že združenie bude nejaká forma neziskovej organizácie pravdepodobne občianske združenie a akciová spoločnosť je forma obchodnej spoločnosti. Tzn. že pri jednom musíš účtovať klasickú obchodnú spoločnosť a teda podnikateľský subjekt v podvojnom účtovníctve s tým že a.s. majú aj povinný audit účtovníctva a pri združení budeš účtovať neziskovú organizáciu, ktorá má osobitnú účtovnú osnovu aj účtovanie ako neziskový subjekt. Pokiaľ neprekroči obrat tri milióny a nepodniká môžeš ju účtovať v jednoduchom účtovníctve. Môže ale byť že sa jedná aj o inú formu lebo píšeš iba o združení a v tom prípade to môže byť aj združenie fyzických alebo právnických osôb. Takže skús to špecifikovať bližšie.

    moncek je offline (nepripojený) moncek

    moncek
    Je to združenie právnickych osôb. Ale ináč Ti ďakujem za radu. Veľmi si mi pomohla. Ak máš mohla by si mi prosím Ťa poslať účtovné osnovy aj na a.s. aj na združenie. Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.